Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Exšéf protimafiánského útvaru Šlachta chce do Sněmovny. Na hnutí Přísaha si vzal půjčku

Autor: ČTK - 
27. ledna 2021
13:25

Hnutí Přísaha, které zakládá bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta, bude mít program přísně zaměřený proti korupci. Na rozjezd uskupení, které bude kandidovat v podzimních sněmovních volbách, si bývalý policista vzal půjčku. Šlachta to ve středu řekl novinářům při představování hnutí.

„Nestojí za mnou žádný podnikatel, žádný miliardář. Jak asi víte, protože jsem 30 let sloužil pro stát, ani já nejsem žádný miliardář. Tak jsem si na to společně s mým kamarádem a blízkým přítelem Tomášem Sochrem vzal půjčku. Na to, aby za tím byly moje peníze. Nechci, aby mě někdo vlastnil. A za tyto peníze se budu ucházet o hlasy voličů,“ uvedl Šlachta.

Prosazovat chce například odstřihnutí policie od politických tlaků, obnovení specializovaných policejních útvarů, zejména se zaměřením na ekonomickou trestnou činnost, zrychlení práce soudů, přijetí zákona o lobbingu, ale i zachování české identity, dostupnost českých bezpečných potravin, spravedlivé školství nebo větší sociální mobilitu.

Šlachta plánuje drive-in debaty

Jeho uskupení podle něj není levicové ani pravicové. „Jsme hnutí spravedlivého středu,“ prohlásil Šlachta. Dodal, že hnutí nechce zvyšovat daně občanům a živnostníkům ani věk odchodu do důchodu. Chce prosazovat dostupnou a včasnou zdravotní péči pro všechny, dbát na bezpečnost a dodržování pravidel a bude velmi důsledné v řešení migrace.

Kvůli pandemii koronaviru bude pořádat takzvané drive-in debaty, na které budou účastníci jezdit auty. První taková akce se koná už ve čtvrtek vpodvečer v Pasohlávkách u Brna.

Odešel kvůli reorganizaci

Šlachta řídil protimafiánský úřad policie od ledna 2008, kdy nahradil Jana Kubiceho, do června 2016. V roce 2013 se podílel na policejním zásahu na Úřadu vlády, který poté vedl k pádu kabinetu Petra Nečase (ODS). Nikdo z obviněných politiků ale nakonec nebyl odsouzen. Neprokázala se ani podezření kolem manipulací veřejných zakázek lidmi napojenými na politiky.

Od policie Šlachta odešel v roce 2016 kvůli reorganizaci, při které byl ÚOOZ sloučen s protikorupční policií do Národní centrály proti organizovanému zločinu, Šlachta tak přišel o místo. Poté nastoupil jako ředitel pátrací sekce Generálního ředitelství cel, kde předloni také skončil. Loni policie prověřovala, zda Šlachta ve své knize Třicet let pod přísahou nezveřejnil tajné informace. Případ odložila.

kahuja ( 28. ledna 2021 16:11 )

Vlevo vpravo, všichni mají na hlavě máslo a Šlachta už teď ví jaké.
To bylo jekotu z obou stran , hned jak svoje rozhodnutí oznámil . Šlachta, co by společný nepřítel se totiž rozhodl rozhodit jejich pozice
Dělá dobře

pokrok ( 27. ledna 2021 18:31 )

Přísaha zní:

Všichni přísaháme , že Českou republiku
si Babišem a jeho stokou ANO -
už dál roozkrádat a devastovat nenecháme !

Jak chce Šlachta zapůsobit na voliče,-
když o něm víme
Źe se nemůže vyvléknout z faktu, že si zadal
s Andrejem Babišem.-
viz článek :


"Babišovi policajti Šlachta a Komárek chtějí nastartovat
nové společenské změny. Míří do politiky? "
ve kterém se píše:

Tehdy Robert Šlachta společně s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivem Ištvanem na základě nedoložených obvinění z obří korupce otevřel cestu k moci miliardáři s temnou minulostí. Dříve s ním protimafiánský útvar úzce spolupracoval a jejich společné zájmy se protnuly i po nástupu hnutí ANO
do vlády.

Není to "habaďura" na lidi

Nemá Šlachta strach - že se svými informacemi -
by mohl jako F. Mrázek ?

A nebo se Šlachta chce opět spojit s Babišem,
o kterém sám dobře věděl a ví co je zač,-
a vůbec mu to nevadilo ?

marlen52 ( 27. ledna 2021 16:43 )

držím mu palce doufám, že tam udělá pořádek hodně lidí bude mít bobky

9876543 ( 27. ledna 2021 16:40 )

Myslím že Šlachta má dost rovnou páteř,..dokázal to i tím, když odešel z protimafiánskýho útvaru.Nenechal se zviklat tamějšími politiky,...kde to hodně smrdělo korupcí.)
Soc . dem. v čele se Sobotkou,rozprášila tento útvar, když se měli řešit hlavně jejich korupční kauzy.Samosebou na špinavou práci měl Sobotka Chovance..
Přeji panu Šlachtovi, aby se do PS dostal, namísto rezatého skřeta z chvilek pro sebe....

ingmarie ( 27. ledna 2021 15:05 )

Hnutí plukovníků jak v Jižní Americe. No nazdar!

Zobrazit celou diskusi
Další videa