Neděle 17. leden 2021
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno -5°C

Monika i Kate zůstanou bez oběda. Babiš a Zeman změnili po kritice novoroční plány

Aktualizováno -
28. prosince 2020
19:55
Autor: ČTK - 
28. prosince 2020
14:45

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nejdřív v pondělí ČTK potvrdil, že se chystá počátkem ledna i s rodinou na novoroční oběd k prezidentovi Miloši Zemanovi do Lán. Měla být podle Babiše zcela v souladu s protiepidemickými opatřeními. Země je nyní kvůli šíření infekce covidu v nejpřísnějším stupni opatření, kdy je na veřejnosti povoleno setkání pouze dvou osob. Po sprše kritiky nicméně Babiš na Nově oznámil, že novoroční oběd s prezidentem proběhne bez rodin.

Serveru iDnes.cz řekl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, že setkání je i nadále plánováno na 3. ledna. Podle Babiše půjde o návštěvu v domácnosti, nikoli na veřejném místě. Organizaci tradičního setkání v době koronavirových restrikcí na sociálních sítích kritizují představitelé opozice.

„Je to jako návštěva v domácnosti, neboť lánský zámek je sídlem prezidenta republiky a pan prezident tam de facto bydlí. Taková návštěva je zcela v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními,“ napsal Babiš ČTK. Už loni se tradičního setkání účastnily vedle manželek i děti obou politiků. Zemanova dcera Kateřina a Babišova dcera Vivien a syn Frederik. Tentokrát budou mít ale smůlu.

„Arogance moci a pohrdání všemi pravidly“

Podle zástupců opozice je oběd v době restrikcí v rozporu s pravidly. „Obyčejný smrtelník málem nenavštíví ani vlastní matku, ale naši národní výtečníci jistě dostanou od ministra zdravotnictví výjimku,“ uvedl na twitteru senátor TOP 09 Tomáš Czernin. Podle jeho stranického kolegy Marka Ženíška jde o ukázku arogance moci a pohrdání všemi pravidly.

Na pátý stupeň systému PES země přešla po vánočních svátcích v neděli 27. prosince a podle vlády v něm zůstane minimálně do 10. ledna. Opatření zahrnují mimo jiné zákaz nočního vycházení od 21:00, uzavření většiny obchodů a služeb, setkávání lidí mimo vlastní domácnost je omezeno na dvě osoby.

Santusak ( 30. prosince 2020 15:17 )

No, tvoje chyba..Ani netusis oco vse prichazis,.

Santusak ( 30. prosince 2020 15:16 )

Ty perverzni trosko si vyhul sam a nech se vyfotit u Bergra ve Stare Roli!!!

Santusak ( 30. prosince 2020 15:14 )

Uz abyte klepla,,no asi tuze trpis nebo blouznis z hladu?? Oh, kdybys jen tusil jak se mylis...Slavna "Ceska slec­hta",,­,zde­gene­rova­na pribuzenskym parenim,,,vzdy to je videt na prvni pohled!!

bigoseman ( 30. prosince 2020 12:28 )

Somrak,hnupe,ty mas maximalne kozenkovou rukavici,a tu jsi jeste ukrad na vietnamskym trzisti v Dolni Krupce!

bigoseman ( 30. prosince 2020 12:24 )

Somrak,vidim jak te to zere!Ty,syn volzskeho burlaka,smradlavej a zavsivenej,zijici ze soc.podpory,a na druhe strane potomci vyznamne ceske slechty! Ty vole,to je na mrtvici!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud