Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno, sněžení -3°C

Zemanův poradce jednal v Moskvě s Putinovým mužem. O tématech Nejedlý mlží

Autor: ČTK - 
30. listopadu 2020
17:10

Martin Nejedlý, poradce prezidenta Miloše Zemana, se vrátil z jednání z Ruska. V Moskvě se setkal s poradcem prezidenta Vladimira Putina Jurijem Ušakovem. Nejedlý to sdělil Deníku N. Podrobnosti ke schůzce nesdělil. Zápis z ní předal ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD), který to ČTK potvrdil. Hlavním tématem jednání podle něj byla příprava setkání obou prezidentů.

Na Nejedlého cestu do Ruska upozornily servery Respekt a Aktuálně.cz. Nejedlý jim ve čtvrtek před odletem řekl, že v Moskvě bude jednat s administrativou prezidenta Putina o vztazích a vzájemných návštěvách. Podle Deníku N by se schůzka Zemana s Putinem mohla uskutečnit v první polovině příštího roku. Setkat se spolu měli už letos při oslavách výročí konce druhé světové války, Zeman ale nakonec kvůli pandemii do Ruska neodletěl.

Hlavní téma jednání se zástupcem administrativy prezidenta Ruské federace byla příprava setkání obou prezidentů, které mělo proběhnout v květnu letošního roku a muselo být zrušeno,“ napsal ČTK Petříček.

Deník N: Nejedlý se v Moskvě mohl věnovat dostavbě Dukovan

Podrobnosti schůzky s předním Putinovým poradcem Nejedlý serveru nesdělil. Deník N uvedl, že schůzky se nezúčastnil žádný český diplomat. Připomněl spekulace, že by se Nejedlý v Moskvě mohl věnovat dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Prezidentův poradce to odmítl, popřelo to i tiskové středisko Rosatomu, podle kterého žádná plánovaná setkání zástupců Rosatomu a české delegace nebyla.

Zahraniční politiku má na starosti vláda. Petříček minulý týden ČTK napsal, že byl ubezpečen, že prezidentův poradce nebude řešit věci z vládní působnosti včetně mezivládních konzultací. Opoziční Piráti Petříčka vyzvali, aby Nejedlému odebral diplomatický pas. Lidovci budou chtít Nejedlého cestu projednat ve Sněmovně.

Santusak ( 1. prosince 2020 09:50 )

Alicko,,ty mas zasunuto, vid?? Ze se ti RObert zasekl? Proto si ho vymenila za Nejedlyho?? Nekecej a prirazej!!

Santusak ( 1. prosince 2020 09:48 )

Tak tahnete treba do pWdele,,,lotr HaWel vam hranice otevrel!! At uz je konecne od vas klid!!!

bigoseman ( 1. prosince 2020 08:52 )

catl,stara hnido,Zeman neni schopen navstivit toaletu,natoz setkat se s ruskym vladcem!

AIiAIice ( 30. listopadu 2020 23:24 )

Jinými slovy, Zeman se potřebuje zasunout, tak poslal lubrikant, aby byla penetrace bez rušivých vlivů.

jzatl ( 30. listopadu 2020 21:39 )

No spíš je každému hluboce u zádele, co chcete.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud