Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Babiš s Havlíčkem otevřeli nový úsek D6 u Řevničova, zrychlí cestu z Prahy do Varů

Autor: ČTK - 
30. listopadu 2020
15:00

Dva nové úseky D6 u Řevničova na Rakovnicku jsou ode dneška průjezdné, jde o obchvat Řevničova a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Téměř deset kilometrů dlouhé nové úseky urychlují cestování mezi Prahou a Karlovými Vary a ulevují obcím od nadměrné dopravy. Auta na dálnici silničáři a policisté pustili po 10:00, zjistila ČTK na místě.

Stavba v pondělí otevřených částí začala v roce 2017. Dohromady bude stát téměř dvě miliardy korun bez DPH. Část nákladů by měla pokrýt evropská dotace.

Nová dálnice uleví především Řevničovu, v příštím roce ještě nechá Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postavit kruhový objezd v místě, kde se kříží nynější silnice I/6 a nově vybudovaná silnice I/16.

Příští rok by také měla začít stavba tří úseků D6 ve středních Čechách, u Lubence je jeden úsek hotový, stavba jednoho končí a další by měl být zahájen v roce 2022. Kromě toho ještě zbývají čtyři poslední úseky před Karlovými Vary. „Mohli bychom je začít v roce 2023,“ řekl dnes novinářům ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Video Babiš o superhrubé mzdě, antibabiš koalici i rekordnímu deficitu - Blesk

Minulý týden ŘSD vypsalo tendr na stavbu dalšího úseku dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku. Práce by měly začít v první polovině příštího roku. Ve středních Čechách nyní zbývá dostavět, kromě úseku u Krupé, ještě dva, u Hořesedel a Hořoviček. Všechny by měly být hotovy v roce 2024.

bigoseman ( 1. prosince 2020 13:27 )

Skvele,Karolovy Vary jako sidlo KGB West,potrebuji rychle spojeni s hradcanskou centralou!

Cenzorova_matka ( 30. listopadu 2020 16:00 )

Babiš na Hrad !

Zobrazit celou diskusi
Další videa