Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Zemanova ruka se hojí „nadstandardně dobře“, tvrdí Mynář. A řekl, co prezident chystá

Autor: ČTK - 
18. září 2020
14:23

Zlomená paže se prezidentu Miloši Zemanovi vzhledem k jeho věku hojí nadstandardně dobře. V rádiu Frekvence 1 to dnes řekl jeho kancléř Vratislav Mynář. Zeman si ruku zlomil na konci srpna, v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se poté musel podrobit operaci. Lékaři mu během ní do pravé paže implantovali titanový šroub.

Mynář řekl, že otok po operaci se zcela ztratil. Dodal, že podle ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala se „rány hojí vzhledem k věku pana prezidenta nadstandardně dobře“. Zeman má podle Mynáře dobrou náladu.

Prezident je od operace na zámku v Lánech, odkud podle Mynáře pracuje a kde se také konají rehabilitace. Podle dřívějších informací by rekonvalescence měla trvat šest až osm týdnů. Kancléř dnes řekl, že Zeman 27. září vystoupí v živém vysílání rádia Frekvence 1.

Prezident si podle zástupců Pražského hradu zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy.

Video  Zemanovi brzy vyndají stehy. V nemocnici má i tchyni.  - FTV Prima
Video se připravuje ...

trintin ( 20. září 2020 12:39 )

A řekl, co prezident chystá?? Oznámit občanům, že jsou slabí duchem, dementní, debilní a alkoholici - nejspíše ti, kteří chodí k volbám a dali mu svůj hlas.

cesky_novinar_ ( 19. září 2020 08:11 )

To by řval bolestí nebo tupě zíral vlivem morfia.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa