Další rána pro ANO: Kandidovat nebude ani šéf Ostravy Macura. „Nechci zblbnout v politice“

Autor: ČTK - 
26. července 2020
19:07

Současný ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) nebude v příštích komunálních volbách kandidovat. Důvodem je snaha „nezblbnout v politice,“ řekl serveru Respekt.cz. Macura, který je zároveň členem předsednictva hnutí ANO, je primátorem Ostravy od listopadu 2014. V komunálních volbách v roce 2018 získala jím vedená kandidátka hnutí ANO v Ostravě téměř třetinu voličských hlasů.

Macura chtěl původně ve funkci být pouze na čtyři roky. „Říkal jsem si, že vydržím jedno funkční období a s tou zkušeností z byznysu to tady za tu dobu dokážu všechno převrátit a postavit na nohy,“ řekl Respektu. Dodal, že na druhé volební období se nechal do jisté míry přemluvit. „Ale pro mě je to maximum. Já nechci v té politice blbnout,“ dodal Macura, který v rozhovoru sám sebe označil za těžkého introverta, kterému nevyhovuje častý kontakt s lidmi.

Podle Respektu se už delší dobu spekuluje o Macurově možném konci v hnutí ANO. Server připomíná, že Macura několikrát kritizoval hnutí ANO, například za spojenectví s hnutím SPD nebo za podporu Miloše Zemana v prezidentských volbách. Jako jedna z mála osobností ANO podpořil ve volbách Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše.

Z hnutí ANO, do kterého vstoupil v roce 2017, Macura odejít neplánuje. „Dokud budu mít pocit, že v hnutí dokážu něco měnit, že to není úplně marný boj a že mi do toho nikdo nekafrá, nemám bezprostřední motiv končit,“ řekl Respektu.

Šestapadesátiletý Macura vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Předtím, než se v roce 2014 stal ostravským primátorem, působil Macura mimo jiné jako ředitel výrobce farmaceutické společnosti Walmark. Zasedal i v orgánech dalších firem.

Video Primátor Ostravy Tomáš Macura se vyjadřuje k tragické střelbě ve FN Ostravy. - Michal Charbulák

junkiexl ( 28. července 2020 09:23 )

Jo, mile deti, je to klise, ale krysy vzdycky jako prvni opusteji potapejici se lod. Tak tomu bylo, je a bude na vecne casy a nikdy jinak.

junkiexl ( 28. července 2020 09:21 )

Podle jmena Slezan jak poleno. Spis Janosik z Celadne, ne?

marmat ( 27. července 2020 20:07 )

Ten "vyhořel" už předem.....neboť (jak čtete v článku) od počátku chtěl fungovat
jen jedno období.....Nechal se přemluvit na další....ale pro ANO práce dál....
„Říkal jsem si, že vydržím jedno funkční období a s tou zkušeností z byznysu to tady za tu dobu dokážu všechno převrátit a postavit na nohy,“ řekl Respektu. Dodal, že na druhé volební období se nechal do jisté míry přemluvit. „Ale pro mě je to maximum.

marmat ( 27. července 2020 19:56 )

zemanbures: Kolik Vám je....???
Je to puberťácká, vzteklá a zoufalá magořina ze základky !!!

marmat ( 27. července 2020 19:53 )

ludva365: Vynikáte zde pravidelně CAPS-LOCKEM
a mimořádně jednoduchým viděním Světa !!!
Nikdo tady není Einstein, ale zhorší se to trollovi, který je línej (jako VY)
přečíst si komplet celý článek !!!
Neztrapňujte se takovým tempem jen proto,že se spokojíte s tendenčním titulkem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud