Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Zeman umírá na rakovinu, tvrdil expolitik. Hrad chce omluvu a pět milionů

Autor: ČTK - 
21. července 2020
12:38

Městský soud v Brně dnes pokračuje v projednávání žaloby Kanceláře prezidenta republiky na bývalého radního Brna-středu Svatopluka Bartíka (dříve za Žít Brno) kvůli jeho tvrzení, že prezident Miloš Zeman má rakovinu. Probírá majetkové poměry Bartíka. Vzhledem k tomu, že jde o citlivé údaje, veřejnost byla z jednání vyloučena. Není jasné, zda dnes bude ve věci rozhodnuto.

Bartík koncem roku 2017 před lednovými volbami prezidenta napsal na facebooku, že Zeman má rakovinu, odmítá se léčit a zbývá mu pár měsíců života. Hrad jej za toto tvrzení zažaloval. Prezidentská kancelář v žalobě na ochranu osobnosti požaduje po Bartíkovi omluvu a pět milionů korun.

Jednání dnes začalo o půl hodiny později kvůli tomu, že Bartíkův advokát zůstal stát v koloně na dálnici. Poté Bartík soudu doložil požadované listinné důkazy, šlo o jeho majetkové poměry. Zemanův advokát Marek Nespala ale uvedl, že příjmy a výdaje žalovaného mu nevycházejí a že se k nim bude vyjadřovat „do haléře“. Bartíkův advokát Pavel Uhl následně soudce požádal, aby veřejnost byla z projednávání vyloučena a soudce Radek Malenovský mu vyhověl. Vzhledem k tomu, že Nespala bude majetkové poměry Bartíka probírat i v závěrečném návrhu, Bartíkův advokát soud požádal, aby byla veřejnost vyloučena i z přednesu obou závěrečných návrhů. O tomto soudce ještě nerozhodl.

Žalobu soud obdržel v listopadu 2017, projednávat ji začal v září 2019, kdy jednání skončilo neúspěšným pokusem o smír. Soud tehdy jednání odročil na neurčito, a to kvůli nutnosti vypracování zdravotnického posudku. Pokračovalo se ve druhé polovině června, kdy bylo jednání odročeno proto, aby Bartík mohl doložit své majetkové poměry.

Bartík své tvrzení o zdraví Zemana z webu později stáhl s komentářem, že nečekal takovou negativní vlnu vůči Zemanovi ani vůči sobě. Zeman byl v té době prezidentem, mandát ve volbách obhájil.

Video Městský soud v Brně projednává civilní spor mezi prezidentem Zemanem a Svatoplukem Bartíkem (ex Žít Brno), který o něm v listopadu 2017 napsal, že má rakovinu. - Jiří Nováček

wenzel trousil ( 24. července 2020 11:37 )

Jak to vis ze prezident napsal "nepravdu"?? Jak to dokazes,,narozdil od toho co placnul ten ODSackej debzo?? Vetsina ceskejch "inteloigentu" necte nez Blesk ,,tehda neco podobneho a ten clanek vysel v "Pritomnosti"!!

pooresh ( 23. července 2020 19:35 )

Chlapi a jak to s nim vypada konkret­ne,mo­mental­ne,te­dy se Zemanem? Jiz dlouho nic verejne,ani do kamery neplacal!

horaIysa ( 23. července 2020 18:27 )

Plácáš ***iny. Debilek napsal nepravdu o prezidentovi, následně uznal omyl. Stejně bude trestán. Prezident napsal nepravdu o někom jiném. A nic se neděje. Žádná omluva, žádné odškodnění. Prostě hnůj. Tečka.

pooresh ( 22. července 2020 18:41 )

Jak rikam gounomete,zjisti si nejdriv o co jde! Jako rodily prolet mas znacne nedostatky v mysleni!

wenzel trousil ( 22. července 2020 16:59 )

Ty voko, tak starej krap?? Proc nekoupis novej?? Mam ti nanej prispet?? Ve Walmartu ho tutove maj!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud