Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

VYSÍLALI JSME: Kalousek v Blesku: O válce s Babišem, rodině a odchodu do ústraní

Aktualizováno -
17. července 2020
11:38
Autor: red - 
16. července 2020
13:26

Miroslav Kalousek (TOP 09) v neděli oznámil, že ve volbách 2021 už kandidovat do Sněmovny nebude. 59letý politik tím mnohé překvapil. V pátek 17. července Kalousek přijal pozvání do studia Blesku.

„Každý autoritativní režim potřebuje svého spasitele a svého arciďábla. A to, že si Babišova propaganda vybrala jako arciďábla mě, můžu považovat za vyznamenání, že mě brali jako tak nebezpečného soupeře,“ uvedl nyní Kalousek v rozhovoru pro server g.cz. Postěžoval si však i na šíření „sprostých pomluv“ o něm, ke kterému docházelo.

V neděli v Otázkách Václava Moravce přitom Kalousek oznámil, že znovu kandidovat nebude. V pondělí pak potvrdil ten samý záměr druhý ze zakladatelů TOP 09 Karel Schwarzenberg. Topka pod vedením Markéty Pekarové Adamové tak přišla rázem o dvě hlavní tváře ze své nabídky poslanců voličům.

„Odchod ze Sněmovny beru jako další krok v životě. Ostatně jen málo lidí dělá od školy až do důchodu tu samou práci. Já jsem nevstupoval do politiky ze školy, přišel jsem z úřadu a do úřadu jsem nastupoval z fabriky. Přiznám se, že vám teď neřeknu, co budu dělat za rok, ale nebojím se, že bych se neuživil. A navíc, šedesát není žádný věk,“ poznamenal nyní Kalousek.

Kalousek, který vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, pracoval do roku 1990 v podniku Mitas Praha. Státním úředníkem se stal v únoru 1990, kdy nastoupil do odborného útvaru místopředsedy vlády. Od července 1992 působil v Úřadu vlády ČSFR jako ředitel odboru poradců místopředsedy vlády, od ledna 1993 do ledna 1998 pak byl ekonomickým náměstkem ministra obrany.

Rozvedený harcovník se dvěma dětmi a Topkou

Kalousek podotýká, že sice nebude ve Sněmovně, ale nadále zůstane ve straně. Stejně jako Schwarzenberg. „TOPka je naše dítě a skromně předpokládám, že náš hlas bude v budoucnu minimálně zvažován,“ doufá zkušený politický harcovník Kalousek.

Sám Kalousek má dvě dospělé děti Petra a Radku. S bývalou manželkou Radkou se rozvedli v únoru 2012.

To už byla Topka na světě - se Schwarzenbergem zakládali TOP 09 v roce 2009. Do té doby byl Kalousek členem KDU-ČSL. Lidovce dokonce nějaký čas vedl. Předsedou byl od listopadu 2003 do srpna 2006. V červnu od nich však odešel. Topku vedl Kalousek po Schwarzenbergovi od listopadu 2017. V čele ho nahradil europoslanec Jiří Pospíšil.

Video Kalousek dostal na Národce pusu. Klause mladšího drsně vypískali, v náručí chránil dceru před davem - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

 

alanek123@centrum.cz ( 19. července 2020 10:21 )

Kradák a korupčník v jedne osobě je Míra Kalousek. Toliko štěstí nás potkalo že táhne s politiky a již více nebude škodit této zemi a občanům.jenom těch kabátu co za svou kariéru stihnul převléci, ona snad neexistuje strana kterou by jako člen nenavštívil. Teď po odchodu by se měly velice důkladně zaměřit na jeho i rodinný majetek a poslat ho za Rathem.

junkiexl ( 17. července 2020 19:29 )

Souhlasim s magdou a xiomou, Skoda, ze Kalousek odchazi. Jeden z mala opravdu inteligentnich politiku. Na koho ted bude Bures prskat a svadet vinu za vsechna Buresova neradstva? Ale nad Buresem se uz stahuji mraky a nebude to dlouho trvat, co mu Damokluv mec padne na jeho dutou lebku. To bude vzduchova vlna, ktera smete i vsechny dute koblihy.

Klecal ( 17. července 2020 17:52 )

Fakt jo? A že na něj nic nemaj - takze buď někdo hodně kecá anebo je prostě geniální- na rozdíl od Ratha a Babise

Klecal ( 17. července 2020 17:49 )

No hlavně ať ten zaoceánskej parník zaplatí jen ty, co ho volili

Klecal ( 17. července 2020 17:00 )

A měl pravdu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud