Úterý 7. prosince 2021
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno 0°C

Faltýnek zřejmě nebude chtít znovu do vedení ANO, řekl Babiš. Kaje se za situaci v Brně?

Autor: ČTK - 
26. června 2020
21:21

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek zřejmě příští rok nebude na sněmu obhajovat funkci prvního místopředsedy hnutí. Po schůzce s ním to televizi Nova řekl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš. Důvodem je zřejmě situace kolem brněnské organizace ANO, kterou Faltýnek zakládal.

„On se mnou o tom mluvil. My máme příští rok volební sněm a zkrátka asi nebude o tu funkci usilovat,“ řekl Nově Babiš. Faltýnek to nepotvrdil.

Předsednictvo hnutí ANO minulý týden zrušilo brněnskou organizaci, která se potýkala s důsledky kauzy kolem bývalého místostarosty Brna-střed Jiřího Švachuly (dříve ANO). Po loňské policejní razii skončil Švachula ve vazbě kvůli podezření z korupce. Podle obžaloby byl hlavou skupiny lidí, kteří manipulovali stavební zakázky a brali za to vysoké úplatky. Mezi obžalovanými je i bývalý místostarosta Brna-Ivanovic a bývalý vedoucí investičního odboru v Brně-střed Petr Liškutin (dříve ANO).

Faltýnek brněnské hnutí ANO, stejně jako další stranické organizace, zakládal. Televizi CNN Prima News před týdnem řekl, že chce ze situace vyvodit zásadní politickou zodpovědnost. Své další kroky ale nekonkretizoval.

Ani Nově dnes rozhodnutí nekandidovat na prvního místopředsedu nepotvrdil: „Je to předčasné, zvažuji spoustu věcí. S ohledem na rodinu, zdraví a další věci. Sněm máme na jaře, to je spousta času,“ uvedl.

Video „Podávejte šéfovi.“ Babiš a spol. si připíjeli na vítězství v eurovolbách, ve štábu ANO nechyběli ani Faltýnek či Jermanová. - Lukáš Červený

krapotkin ( 27. června 2020 12:14 )

Nechce už do vedení partaje, která se postupně potápí a brzy zmizí na smetišti dějin, jako jiné zbytečné partaje.

xiioma ( 27. června 2020 08:43 )

Výborně, za prvé Faltýnek nebude první místopředsedou za druhé, Babiš nebude předsedou a potom už nezbytně bude jenom následovat za třetí - zánik ANO.

tomik007 ( 26. června 2020 22:59 )

ASI nekam blize k onym DOTACIAM

vagin-analev ( 26. června 2020 21:48 )

Že by ještě lepší korýtko pro svini. Aby lépe mlaskala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa