Faltýnek zřejmě nebude chtít znovu do vedení ANO, řekl Babiš. Kaje se za situaci v Brně?

Autor: ČTK - 
26. června 2020
21:21

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek zřejmě příští rok nebude na sněmu obhajovat funkci prvního místopředsedy hnutí. Po schůzce s ním to televizi Nova řekl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš. Důvodem je zřejmě situace kolem brněnské organizace ANO, kterou Faltýnek zakládal.

„On se mnou o tom mluvil. My máme příští rok volební sněm a zkrátka asi nebude o tu funkci usilovat,“ řekl Nově Babiš. Faltýnek to nepotvrdil.

Předsednictvo hnutí ANO minulý týden zrušilo brněnskou organizaci, která se potýkala s důsledky kauzy kolem bývalého místostarosty Brna-střed Jiřího Švachuly (dříve ANO). Po loňské policejní razii skončil Švachula ve vazbě kvůli podezření z korupce. Podle obžaloby byl hlavou skupiny lidí, kteří manipulovali stavební zakázky a brali za to vysoké úplatky. Mezi obžalovanými je i bývalý místostarosta Brna-Ivanovic a bývalý vedoucí investičního odboru v Brně-střed Petr Liškutin (dříve ANO).

Faltýnek brněnské hnutí ANO, stejně jako další stranické organizace, zakládal. Televizi CNN Prima News před týdnem řekl, že chce ze situace vyvodit zásadní politickou zodpovědnost. Své další kroky ale nekonkretizoval.

Ani Nově dnes rozhodnutí nekandidovat na prvního místopředsedu nepotvrdil: „Je to předčasné, zvažuji spoustu věcí. S ohledem na rodinu, zdraví a další věci. Sněm máme na jaře, to je spousta času,“ uvedl.

Video „Podávejte šéfovi.“ Babiš a spol. si připíjeli na vítězství v eurovolbách, ve štábu ANO nechyběli ani Faltýnek či Jermanová. - Lukáš Červený

pooresh ( 29. června 2020 14:06 )

Mozna si Faltynek vzpomnel na Slan­skyho,­Reici­na,Ba­raka,­Beri­ju a podobne funkcionare,jak dopadli...

flesch2z ( 28. června 2020 06:47 )

Čím větší lotr, tím lépe placené koryto v politice získá.
Kmotr Faltýnek a jeho synáček patří do tepláků.

krapotkin ( 27. června 2020 12:14 )

Nechce už do vedení partaje, která se postupně potápí a brzy zmizí na smetišti dějin, jako jiné zbytečné partaje.

xiioma ( 27. června 2020 08:43 )

Výborně, za prvé Faltýnek nebude první místopředsedou za druhé, Babiš nebude předsedou a potom už nezbytně bude jenom následovat za třetí - zánik ANO.

zdenek43 ( 26. června 2020 23:40 )

psal se rok 2017 a uz NAROD byl varovan - dokonce i soudruhem-pritele - premierem CR S O B O T K O U - „Jsem jen obyčejná ženská," tvrdí náměstkyně, kterou Sobotka odmítl jmenovat ministryní financí !!!

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl návrh hnutí ANO na jmenování Aleny Schhillerové na pozici ministryně financí. Schillerová dosud působila jako náměstkyně Andreje Babiše (ANO), právě ten ji jakou svou nástupkyni doporučil ... !!!! Rusňák skončil v ANO. Sobotka se ptá, proč jeho tchyně Schillerová zůstává Babišovou náměstkyní !!!! - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vzkázal šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, že by mu měl poděkovat za odmítnutí návrhu, aby po něm resort financí převzala náměstkyně Alena Schillerová. Reagoval tak na kauzu údajných úniků informací z policejních spisů, v níž byl mezi jinými obviněn i majitel investiční skupiny DRFG David Rusňák. Jeho tchyní je právě Babišova náměstkyně. Přestože od Rusňáka se Babiš razantně distancoval, Schillerová na ministerstvu zůstává, podivil se premiér. Rusňák mezitím ukončil své členství v ANO. Soud poslal v sobotu do vazby sedm lidí... 5.2017 ... „Sleduji, jak prudce změnil Andrej Babiš názor na brněnského milionáře Rusňáka. Ještě před týdnem mi nutil Rusňákovu tchýni, paní Schillerovou, jako novou ministryni financí a strašně se rozčiloval, když jsem její nominaci odmítl. Dnes by mi měl za mé rozhodnutí poděkovat! Zachránil jsem ANO od ještě většího maléru,“ napsal premiér na sociální síti Facebook.


Obviněný Rusňák byl členem hnutí, kterému na volební kampaň podle Sobotky přispěl částkou milion a 700 tisíc korun. Jeho manželka Petra Rusňáková zasedá za ANO v brněnské městské radě. Rusňákovu tchyni Schillerovou za sebe Babiš navrhl do čela resortu financí, odkud jej Sobotka odvolal.

Právě vazba Schillerové na Rusňáka premiérovi vadila. „Výběr paní Schillerové je navíc silnou vazbou její rodiny na brněnské hnutí ANO a jednoho z největších sponzorů hnutí ANO, podnikatele Rusňáka,“ odůvodnil Sobotk

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud