Klíčový Babišův muž má zánět žaludku. Faltýnek byl na gastroskopii, chce „makat jako pes“

Autor: Jakub Veinlich - 
22. června 2020
12:25

Místopředseda hnutí ANO a klíčová spojka Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně Jaroslav Faltýnek skončil v IKEMu. V neděli mu nebylo dobře od žaludku, se kterým se dlouhodobě léčí. Hned v pondělí ho čekalo plánované vyšetření a lékaři mu prý potvrdili zánět žaludku. Blesk Zprávám pak šéf poslaneckého klubu ANO potvrdil, že bere léky, hospitalizovaný ale není. V úterý se zúčastní mimořádné schůze poslanců, kde mají politici jednat o dalším navýšení schodku letošního státního rozpočtu až na 500 miliard korun.

Podle webu Seznam Zprávy se vám v neděli neudělalo dobře a dnes jste v IKEMu?

Včera mi bylo blbě a delší dobu mě bolí břicho. Dnes jsem byl v IKEMu na plánovaném vyšetření. Byl jsem na kolonoskopii a gastroskopii. A v pohodě, vše funguje. Mám zánět střev a beru léky. Ale zítra je schůze Sněmovny a budu normálně makat. Musím tu schůzi nějak za nás odřídit. Pokusíme se sehnat hlasy na vyhlášení legislativní nouze, což asi nedáme, protože komunisté moc nechtějí. Ve Sněmovně budu v úterý už v sedm ráno. 

Vy s těmi střevy máte ale problém už delší dobu, jestli se nemýlím?

Ano, před asi čtyřmi pěti lety mi praskl žaludeční vřed…

A to bylo přímo ve Sněmovně…

Ano, to mě odvezla záchranka do Vojenské nemocnice, kde mě hned operovali. Naštěstí to ale prasklo dovnitř a ne ven. Od té doby beru léky a teď jsem měl stále problémy. Neustále nafouklé břicho, a tak jsem se domluvil na vyšetření, které jsem dnes absolvoval. Ale žádné velké problémy. Jsem připravený makat jako pes.

Nějaké kontroly vás čekají?

Ano, budu chodit. Hlavně na tu gastroskopii, protože je tam stále mírný zánět žaludku. Mám stále nafouklé břicho, i když moc nejím. A to vás dost znervózní. Když nejíte a břicho je stále nafouknuté.

Takže musíte dodržovat raději i nějakou dietu?

Dietu přímo ne. Spíš mám jíst hlavně jogurty, dětské přesnídávky, prostě to, co je pro žaludek dobré. Ale jíst mohu všechno.

Video Faltýnek o své přezdívce „anděl smrti" - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

pooresh ( 24. června 2020 13:23 )

Ty vyzvratil,tak to kup a srovnej to!

pooresh ( 24. června 2020 13:21 )

Nedivim se,to je porad kobli­h,kos­telec­ky,ko­blih,k­oste­lecky! Je vubec zazrak,ze jeste drzi!

honzazchaIoupky ( 23. června 2020 07:04 )

fakt je, že se tady mučíš, souhlasím

tomik007 ( 22. června 2020 20:41 )

Janouszkova pripravka

ludva_prevratil ( 22. června 2020 18:36 )

Honzíčku to je fakt....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud