Studenti promítli komunistům na pultík Horákovou. Do Sněmovny je přivedl Kalousek

Autor: ČTK, for - 
16. června 2020
17:15

Během dnešní tiskové konference poslanců KSČM v atriu Poslanecké sněmovny se na řečnickém pultu objevila promítaná podobizna političky Milady Horákové, která byla před 70 lety popravena po procesu vykonstruovaném komunistickým režimem. Na případ upozornila na twitteru redaktorka České televize. Akci zorganizovali tři studenti, které přivedl do sídla parlamentu jako své hosty šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Mluvčí komunistů Helena Grofová ČTK sdělila, že událost považuje za trapnou snahu znehodnotit tiskovou konferenci KSČM. „Aktéři nerespektují fakt, že na půdě parlamentu mají všechny parlamentní strany stejná práva,“ uvedla mluvčí komunistů.

Na pultu se během tiskové konference KSČM objevila podobizna Milady Horákové (16.6.2020).Na pultu se během tiskové konference KSČM objevila podobizna Milady Horákové (16.6.2020). | Twitter

Novotný se raduje, Kalousek se brání 

„Můj nápad to nebyl. Když jsem byl ale požádán, zda bych pánům neumožnil vstup jako mým hostům, nedokázal jsem odolat,“ vyjádřil se na twitteru Kalousek.

Oproti tomu kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) neskrýval na sociální síti nadšení. Příspěvek novinářky okomentoval slovy „Fenomenální práce“. 

Milada Horáková byla popravena po vykonstruovaném procesu 27. června 1950 v areálu pankrácké věznice. Právničku, národněsocialistickou poslankyni a bojovnici za práva žen nechali vládnoucí komunisté oběsit kvůli údajné špionáži a velezradě. Stala se jedinou ženou popravenou v 50. letech po odsouzení v politickém procesu.

Někteří opoziční politici i osobnosti opakovaně kritizují vliv komunistické strany na současnou českou politiku. Nynější menšinová vláda ANO a ČSSD je u moci jen díky toleranci KSČM. Vadí jim také to, že někteří komunisté stále bagatelizují justiční vraždu Horákové a dalších politických odpůrců totalitního režimu.

Zřejmě největší pozornost vyvolalo vyjádření tehdejší komunistické poslankyně Marty Semelové, která před několika lety při televizním vystoupení zpochybnila, že přiznání Horákové ve vykonstruovaném procesu bylo vynucené. Na dnešní připomínku Horákové upozornila na twitteru redaktorka ČT Izabela Niepřejová.

 

petrolinda ( 25. června 2020 11:30 )

To si nevybereš.z historie: narvanej václavák při tryzně za Heydricha,pražáci hajlovali ,že by si pracky ulomili.
A nyní Naše Vojsko vydává trhací kalendář na křídovém papíře s retušovanými zrůdami Leden - Hitler.atd. I dobrák Mengele a Himmler se tam nachází.
Od dob Masaryka nebyl český národ v takových sr.ač.kách.Chtělo by to Prahu zavézt hnojem

Alucard ( 20. června 2020 08:35 )

Kalousku, ty debile, se už překonáváš. Měl bys denně chlastat tak o půl litru méně, močko 🤮

Kousal ( 18. června 2020 10:09 )

My, dříve narození víme, co je to propaganda, cenzůra, strach povědět vl. názor. Víme, kdo byli komunisti a jak se zacházelo s protestanty režimu. Bohu žel se dnes děje úplně to samé,názory mohou jít jen jedním směrem, co je protievropské, proti­kapi­talis­tické, vlastenecké a jakákoliv záporná kritika menšin, jež parazitují na společnosti je pojmenovavána hanlivými přivlastky, nahrazujicími a obracejícími pravý význam slov. Mladým lidem se vymývají mozky, nedává se prostor pro hledáni objektivity. Politici opozice už ani nepotřebují propagovat vlastní program a sbíraji argumenty, vytrhavané z kontextu události a dějin a osočují současné vládnoucí z toho samého, co v minulosti dělali a zpackali. P. Kalousek je toho zářným příkladem a iniciatíva studentů, promítat obrázek p. Horákové na řečnický pultík je odrazem Kalouskovy bezmocnosti. Možná by bylo dobré, promítnout na pultík KDU ČSL, nebo TOPky obrázky upálených v časech inkvizice, nebo obrázky násilností sudetských němců v pohraničí, před 2.S.V.? Měla se KSČ, zakázat po svržení jejich moci, kdy k tomu byla nejlepší příležitost a ne dnes, 30 let poté využívat alibisticky ty, co o tom nevědí nic k jakési revoltě. To se obrátí proti národu!

ketller ( 17. června 2020 19:44 )

taky nechápu že by to byl rasismus!!

paveI981 ( 17. června 2020 18:35 )

Proč není demokratická diskuze u těch cigošů, co kopali do hlavy záchranáře? Není to diskriminace nás bílých?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud