Velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, šokují Poláci. Vyšetřování se vleče už rok

Autor: ČTK - 
2. června 2020
18:10

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl v úterý zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna, připomněl server.

Polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová na Pražském hradě s českým prezidentem Milošem ZemanemPolská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová na Pražském hradě s českým prezidentem Milošem Zemanem | Twitter @PLinCzech

Onet – a po něm další polská média – loni 19. prosince informoval, že varšavská prokuratura vyšetřuje, zda byla na polském velvyslanectví v Praze porušena práva zaměstnanců. Oznámení na šikanu v práci neboli mobbing obdrželi ještě v létě vyšetřovatelé od jednoho z nejvýše postavených úředníků na polském ministerstvu zahraničí, odpovědného za personální politiku.

Ćwiorová je v čele ambasády od září 2018

Oznámení se podle serveru týkalo „škodlivého nebo dlouhodobého porušování práv zaměstnanců“. Případnému viníkovi hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vystudovaná orientální filoložka Ćwiorová stojí v čele ambasády v Praze od září 2018. Předtím působila jako ředitelka odboru evropské politiky na ministerstvu zahraničních věcí nebo na velvyslanectví v Bruselu.

zvonik54 ( 3. června 2020 04:28 )

To máte tak: Všechny Barbory a Barbary MAJÍ barbarské tendence ve všem. I v mezilidských vztazích! - To už je dané jejich jménem! - Zkušenost ze života...

tomik007 ( 2. června 2020 20:53 )

VYZERA ako z Czobolorzsagu

trintin ( 2. června 2020 19:47 )

V Polsku se u ženských jmen neužívá koncovka ová.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud