Babišův ministr školství musel na operaci. Plaga utrpěl úraz

Aktualizováno -
24. května 2020
10:17
Autor: simao, vei - 
23. května 2020
20:27

Řeší trable nejen s návratem žáků do škol, které uzavřela pandemie koronaviru. Ministr školství Robert Plaga (ANO) musel nečekaně do nemocnice na operaci, jak zjistily Blesk Zprávy. A to kvůli blíže nespecifikovanému poranění ruky.

„Měl úraz ruky a je po operaci,“ potvrdila v sobotu večer Blesk Zprávám mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Co se přesně stalo, není jasné.

A to ani po nedělním vyjádření. „Pan ministr Plaga měl úraz levé ruky, který si vyžádal chirurgický zákrok na operačním sále. Hospitalizace nebyla nutná, doba léčení však dle lékařů bude zhruba 6 týdnu a pak bude následovat několikatýdenní rehabilitace,“ doplnila Lednová.

Plaga zrušil účast v nedělním vysílání CNN Prima News, kam měl dorazit na natáčení Partie na školská témata. Ta jsou nyní ryze aktuální. Již v pondělí se totiž chystají po deváťácích do škol nastoupit i žáci prvního stupně.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) v roušce gestikuloval během jednání Sněmovny ohledně koronavirové pandemie kvůli konání maturit (24. 3. 2020).Ministr školství Robert Plaga (ANO) v roušce gestikuloval během jednání Sněmovny ohledně koronavirové pandemie kvůli konání maturit (24. 3. 2020). | Reprofoto ČT

„Vzhledem k tomu, že se ministr školství Robert Plaga (ANO) ze zdravotních důvodů z nedělní Partie omluvil, vysíláme druhou hodinu na téma školství v novém složení hostů,“ upřesnil v sobotu večer mluvčí televize Adam Halmoši.

Brněnský rodák a člen hnutí ANO Plaga, který vede coby ministr resort školství od prosince 2017 (a předním na něm působil od prosince 2015 jako náměstek), žije s rodinou na Moravě, s manželkou má dvě malé dcery. Právě ruce potřeboval ke svému dřívějšímu závodnímu sportování - hrál plážový volejbal.

Robert Plaga (ANO) hrál v minulosti závodně plážový volejbal.Robert Plaga (ANO) hrál v minulosti závodně plážový volejbal. | Archiv R. Plagy

Nyní vybíral smeče v čele svého ministerstva, které vydalo manuály k dobrovolnému návratu dětí do škol. Kritizovali je někteří ředitelé i učitelé, výhrady měla i Pedagogická komora a šéf školských odborů František Dobšík. Školy se v Česku plošně uzavřely kvůli pandemii koronaviru 11. března.

vrsrvrsr ( 24. května 2020 12:33 )

Úraz hlavy musel utrpět už dříve, podle toho co za nesmysly stále vymýšlí....

zemanbures ( 24. května 2020 12:18 )

Možná se zranil při nasazování roušky. Pro každého ministra je fyzická činnost nebezpečná. Zejména pro ministry ze strany bývalého estébáka Babiše.

Michal Michal ( 24. května 2020 11:35 )

Se určitě na hodinách tělocviku flákal

nakobyl ( 23. května 2020 21:06 )

Úroveň Blesku je čím dál bližší obyčejné žumpě. Babišův ministr - on je tady ještě nějaký jiný ministr a předseda vlády? Zřejmě Kalousek, to je kulík hodný bulváru

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud