Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

„Koště! Bulíku! Ránu!“ Boj Novotného s Foldynou u Soukupa rozdráždil i jeho ex Brožovou

Autor: Sabina Dračková - 
7. května 2020
13:50

Vyhrožování a slova o kolaboranství doprovázela středeční vysílání TV Barrandov. Ostrý spor se rozhořel mezi poslancem Jaroslavem Foldynou (za SPD) a starostou Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS). Do už tak rozjitřené debaty, která se odehrávala nejen v televizi, ale i na sociálních sítích, se pak vložila i bývalá partnerka Jaromíra Soukupa Kateřina Brožová. Zkritizovala řeporyjského starostu, kterého už dlouhé roky nemůže vystát, a vyhrožování ze strany Jaroslava Foldyny podpořila.

Prudkou a kontroverzní debatu si přál Jaromír Soukup hned na začátku jím uváděného pořadu. A pozvaní hosté mu to splnili. Mezi nimi byl starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), poslanec, který opustil oranžové barvy sociální demokracie, Jaroslav Foldyna (za SPD) a komunistický zákonodárce Leo Luzar. Čtveřici doplňoval ještě pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Právě Novotný a Hřib jsou nyní kvůli Rusku pod policejní ochranou. To zřejmě v souvislosti s údajným příjezdem ruského agenta s jedem ricin. Přicestovat měl před několika týdny s diplomatickým pasem. Diplomatův příjezd však potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zda měl muž jed, ale nechtěl komentovat. Policejní ochranu nedávno dostal také starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Všechny tři Rusko kritizuje kvůli krokům jejich úřadů. Dokonce se setkali s výhrůžkami. Naopak Foldyna s Luzarem často hájí ruské barvy. V debatě na TV Barrandov se střetli názoroví političtí odpůrci.

„Já bych jako rozhodčí chtěl říci, že bych nechtěl vidět žádné údery pod pás, čistý boj a když řeknu stop, tak to znamená stop,“ použil Soukup jako bývalý boxer sportovní hantýrku. To ještě netušil, že za pár okamžiků nebude pěstem ve studiu daleko. 

Po „kolaborantovi Foldynovi“ se strhla mela

Hosté si vyměňovali odlišné názory na Rudou armádu i maršála Koněva. Když se debata stočila k roli vlasovců v Pražském povstání, měl slovo komunista Leo Luzar. Novotný neváhal komunistu Luzara několikrát oslovit „soudruhu“ a nazval ho také bolševikem, když se podivoval, že zrovna on má popisovat roli vlasovců. „Ti kolaboranti dostávají strašný prostor v televizi poslední dobou,“ řekl Novotný. Foldynu označil za kolaboranta.

To už se k němu otočil Jaroslav Foldyna se slovy „Chovejte se slušně! Není to tak velká vzdálenost mezi náma!“ To si Novotný nenechal a okamžitě reagoval: „Jardo nevyhrožuj mi, ty vole, já z tebe můžu mít možná tak srandu, ty koště.“

„Nechám tady zhasnout“

To už chtěl zasáhnout i Jaromír Soukup. „Pánové, stop, stop, stop,“ stihl jenom říct s gestikulací, kterou pochytil v ringu. Jaroslav Foldyna, který je mimochodem také boxer, už ale pokračoval. „Ještě jednou mi řekneš koště, ty bulíku jeden, tak tady nechám zhasnout!“ vykřikl.

„To víš, že jo,“ reagoval se smíchem Novotný a rozesmál se i Soukup. „Zhasnem a budeme se tady prát,“ řekl posměšně a dodal: „Jardo prosím, zkusme nějak chladně.“

Poté diskuze pokračovala v nepřátelském tónu. „Pane Luzare, už si nikdy neberte do huby hrdiny Pražského povstání, to byla opravdu ubohost,“ řekl například Novotný. Politické kolegy nazval zrůdami, když kritizoval jejich názory na vlasovce.

„Ještě jednou mi řekneš...“ začal se opět rozhořčovat Foldyna se zdviženým ukazovákem směrem k řeporyjskému starostovi. To opět po slušném chování začal volat Soukup. „Mně vyhrožovali Rusáci, frajere,“ otočil se na Foldynu Novotný s odkazem zřejmě na to, proč má ochranku.

Foldyna rýpl do Novotného kvůli ochrance i Bartošové

Do toho, že má Novotný policejní ochranu, se pak Foldyna strefoval i na sociálních sítích, když zmínil, že v šatně byli „policajti“. Ruka mě svrběla, doplnil. 

„Tady nikdo nemusí vyhrožovat, já nikomu nechci vyhrožovat. Vyřídíme to potom,“ naznačil Foldyna. „Ještě jednou mi to řekneš hahaha, srabe,“ pokračovala debata politiků. „Vy jste možná uštval Ivetu Bartošovou, že se zabila, ale mě tak neuštvete,“ zaznělo od Foldyny. Novotný reagoval slovy „kolaborant a zrádce“. Celou dobu se Jaromír Soukup snažil své hosty uklidňovat, i když jak sám řekl, doufal v kontroverzní a prudkou debatu.

Nechutná prasata, ozvala se Brožová

Právě Novotný se Soukupem byli dřív přátelé. Novotný dokonce dělal dramaturga několika barrandovským pořadům majitele vydavatelství. Jejich přátelství ale skončilo, když se pohádali, jak Novotný přiznal, kvůli Soukupově tehdejší partnerce herečce Kateřině Brožové.

Novotný tenkrát řekl, že mají s Brožovou několik let staré spory ještě z dob, kdy psal články o celebritách a Brožová ho tak na růžové stanici Barrandov nemohla vystát. Dříve se Novotný věnoval partnerským vztahům zpěvačky. V té době přítelkyně Jaromíra Soukupa měla tenkrát na stanici svůj vlastní pořad a byla hlavní hvězdou mnoha dalších částí vysílání.

„Říci o někom, že je úspěšný jen díky svému partnerovi, je prasárna. A opravdu nechápu, že zrovna Pavel Novotný toto nechápe, tedy chápe. Takže Pavle, prosím tě, jdi do prd*ele. Víš proč,“ řekl pak v reakci na spor Jaromír Soukup v jednom ze svých pořadů. Nyní už si ale oba pánové vykali a vzájemnou nenávist neprojevovali.

Kdo se ale rozčiloval, byla právě bývalá hvězda televize a Soukupova soukromého života Kateřina Brožová. „V této TV je prostor pro sprostá a nechutná prasata,“ komentovala ostře na facebooku. „Foldynu nemám ráda, ale škoda, že té ostudě nevolitelné ODS z Řeporyjí nedal ránu,“ napsala Brožová a potvrdila tak nenávist mezí ní a bývalým novinářem Novotným.

chachacha ( 8. května 2020 19:36 )

Co tu ŘVEŠ, neumíš psát normálně, absolvente zvláštní školy? Nebo si takhle léčíš svůj mindráček, že "ho" máš malého? 🖕 👅 😂 😂 🤘 🤏

ostuda ( 8. května 2020 19:18 )

máma s tátou sourozenci?

ostuda ( 8. května 2020 19:16 )

a na to jsi přišel rusáku jak? buďto žvaníš anebo ti normálně jebe

ostuda ( 8. května 2020 15:15 )

sice je to tak, přesto toho ale nemuseli rusáci zneužít a zdevastovat naši zemi i s lidma

koronavirus ( 8. května 2020 15:07 )

kolik ti za to platěj, zaprodanej ruskej trole

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud