Janouškova žena promluvila. Terapeut rozebral u soudu lobbistův alkoholismus

Autor: ČTK - 
4. února 2020
15:23

O případné obnově procesu lobbisty Romana Janouška rozhodne soud v březnu. V úterý vyslechl za zavřenými dveřmi podnikatelova někdejšího terapeuta Ivana Doudu a Janouškovu manželku Simonu. Douda poté novinářům stručně řekl, že podle něj byl Janoušek v době své dopravní nehody vážně závislý na alkoholu. Lobbistův advokát chce v obnoveném řízení prokázat, že vnímání jeho klienta mohl vedle závislosti na návykových látkách zkreslit také hematom v mozku.

Douchův výslech trval u pražského městského soudu zhruba hodinu, výpověď Janouškové byla o něco kratší. Předseda soudního senátu Tomáš Kubovec vysvětlil, že z obou výslechů vyloučil veřejnost, protože soud probíral otázky intimního charakteru. Poté uvedl, že závěrečné návrhy a rozhodnutí zazní 17. března.

Janoušek k úternímu jednání opět nedorazil, zastupoval ho advokát.

Opilý Janoušek srazil autem v roce 2012 v Praze ženu, s jejímž vozem se předtím střetl. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, odsouzen byl za úmyslné ublížení na zdraví.

Janouškovu žádost o nové projednání nehody zamítl pražský městský soud už v roce 2016. Ústavní soudci ale loni nařídili, aby se lépe vypořádal s Janouškovými argumenty.

Jedenapadesátiletý podnikatel zatím strávil za mřížemi zhruba rok a čtvrt. Nyní je na svobodě, protože má do 30. dubna přerušený trest kvůli závažným zdravotním problémům. Policie ho v lednu navrhla obžalovat z podílnictví v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro laboratoř Chambon.

flesch2z ( 5. února 2020 20:29 )

Od kdy je hypochondrie a alkohol za volantem polehčující okolnost? Janoušek v době domácího vězení porušil co mohl. Chodil zamaskovaný ven sportovat a dokonce nepotřeboval ani doprovod. A co víc, dál chlastá alkohol jako Kalousek.

hejhej ( 5. února 2020 10:47 )

Ožrala Janoušek neměl za volantem co dělat. Jen ať si lhář , podvodník a opilec trest odsedí !!!!!!

marmat ( 4. února 2020 22:35 )

Jistě jeho NEMOC nekolidovala s celou a vězeňskou nemocnicí/lékařskou péčí....
Je to vypěstovaný "odkla­d"..­..pe­člivě.
Druhá věc nezanedbatelná-je příbuznost s Hradním asistentem Nejedlým a panem Souku­pem.­...Sp­oleč­ná sezení NEDÁVNO u Janouška v bytě....asi mimo Zemana

marmat ( 4. února 2020 22:29 )

8 let "v pohodě" na dovolených, tenise, fotbálku....
Zohledněn jako nikdo...
nebo POUZE jako Ráth

petrerene ( 4. února 2020 22:05 )

Moje další příspěvky budou články o nebezpečí v Baltském moři, i o podivném ukládání zemřelých Asiatů na východní Ukrajině.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud