Zabilo ho počasí? Za infarktem Jaroslava Kubery (†72) mohla být extrémní biozátěž

Autor: dp - 
23. ledna 2020
05:55

Nebolí, ale může způsobit vážné zdravotní komplikace či smrt! Řeč je o extrémně vysokém tlaku vzduchu, který sužuje Česko i Evropu. Rekordní hodnoty přitom byly naměřeny právě v den náhlé smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72, ODS), kterého zradilo srdce. Podle informací médií šlo o masivní infarkt.

„Nejvyšší hodnotu tlaku vzduchu jsme naměřili v pondělí (kdy Kubera zemřel, pozn. red.), a to 1048,8 hektopascalu, což je nadprůměrná hodnota,“ uvedl pro Aha! meteorolog Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu. Na leden přitom připadá průměr o výši 1020 hektopascalu.

Jaroslav Kubera jako tenista. Říkali mu prý "Bum bum Becker".Jaroslav Kubera jako tenista. Říkali mu prý "Bum bum Becker". | ČTK / Pavel Lebeda

Velká biozátěž

Navíc pro konkrétní datum 20. ledna, kdy Kubera zkolaboval, byla vyšší hodnota naměřena před více než stoletím – v roce 1907. Podle Borovičky je proto nesmírně důležité v předpovědi sledovat tzv. biozátěž, která upozorňuje na možná rizika spojená s projevy počasí. Ta se nyní pohybuje kolem nejvyššího třetího stupně. Při tomto stupni hrozí velké riziko infarktů, pociťování slabosti či nevolnosti.

Selhání srdce

„Každému zemřelému v podstatě selže srdce z nějakého důvodu. Kvůli vážné nemoci, devastačnímu úrazu a podobně. Pokud ovšem člověk typu a ve věku senátora Kubery nadměrně kouří, pracuje téměř bez přestání a i pod stresem, je ve velikém riziku, že ho skolí například srdeční infarkt,“ uvedl pro Aha! také kardiolog jedné z největších pražských nemocnic, který si nepřál být jmenován.

Kuberu během pondělního dopoledne postihla náhlá nevolnost v jeho senátorské kanceláři v centru Teplic, odkud ho odvezla záchranka na urgentní příjem ústecké nemocnice. Tam podle dobře informovaných zdrojů oblíbený politik zemřel na následky masivního infarktu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zaka ( 3. února 2020 15:55 )

Biozátěž a pod. a co ty cigarety ty mu pomáhali bylo vidět na něm jak ho ty cigára přibližují konci.

air_ ( 23. ledna 2020 22:33 )

Kuřák pan prezident by si měl vzít příklad a vrátit se do klidu Vysočiny včas. Kouřit nepřestal ani ke svým nemocem. Nohy se horší.

air_ ( 23. ledna 2020 22:30 )

Jedno k druhému. BIO se podceňuje, staří lidé se nemají přetěžovat. Týdny je hnusně.

pooresh ( 23. ledna 2020 17:54 )

Pro kterou gazetu pises,blbe?

donypan ( 23. ledna 2020 16:48 )

Nechápu jak může někdo dělat z kouření u p.Kubery ctnost.Byl špatným příkladem pro maldé lidi jako celá Občanská destruktivní strana v čele s štěkající čivavou za plotem,které se nikdo nebojí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud