Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Snadnější stavební povolení? Babiš a Dostálová budou jednat se Svazem měst a obcí

Autor: ČTK - 
13. ledna 2020
06:52

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) budou v pondělí dopoledne na úřadu vlády jednat s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem o návrhu stavebního zákona. Svaz normu označil za natolik špatnou, že je třeba vypracovat zcela nový návrh.

Podle ministerstva pro místní rozvoj má nový zákon urychlit a zjednodušit povolování staveb. Povolovací řízení u staveb by se mělo zkrátit ze současného průměru 5,4 roku na jeden rok, norma by měla platit od poloviny roku 2023. Lukl kritizoval zejména plánované převedení úředníků zabývajících se stavební agendou z obcí na stát.

Výtky k připravované legislativě mají i další. Ministerstvo vnitra varovalo před možným zablokováním stavebního řízení až na rok a půl kvůli převodu agendy. Velká města vyjádřila obavy o možnost ovlivňovat územní plánování. Novelu kritizují i památkáři nebo hasiči. Podle premiéra je nový stavební zákon nutný, aby se zrychlilo povolování staveb, které v Česku patří mezi nejpomalejší na světě. Vyzval i opozici, aby s vládou na úpravě stavebního zákona spolupracovala.

marmat ( 15. ledna 2020 10:57 )

Tedy platí Slepička s kohoutkem ...
Bez MALÝCH Památkářů nemůžete rovnou k VELKÝM !!!
a LHŮTY běží a běží....po nábřeží ....

marmat ( 15. ledna 2020 10:54 )

Málokdo NAHLAS pojmenoval SUPER-roli památkářů -
jen v Praze "malí"=NPÚ , "velký" = MHMP...ochránců přírody.....(zcela bez LHŮT !)
Snad ochranáři přírody a hygienici, požárníci na okresech je mají !!!???

karambol ( 13. ledna 2020 12:27 )

zrušte korupci stavebních uřadu,­známos­ti,ro­diný mafie!!poplatky za změny uzemního plánu pro všechny stejné,samolibé rozhodování uředníku!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud