„Demisi,“ bouřily proti Babišovi tisíce lidí napříč Českem. Protesty „chvilkařů“ nekončí

Autor: sova, ČTK - 
19. prosince 2019
19:43

S transparenty a českými vlajkami ve čtvrtek tisíce lidí po celé České republice s výjimkou Prahy protestovaly proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Jeho demisi žádali lidé v Ostravě, v Olomouci, ve Zlíně, v Liberci, v Karlových Varech, v Jihlavě, v Pardubicích, v Hradci Králové i v Ústí nad Labem. Předák spolku Milion chvilek Mikuláš Minář navíc promluvil na demonstraci konané v Brně na Malinovského náměstí.

Zakladatel spolku Mikuláš Minář v proslovu shrnul důvody, proč se demonstrace v těchto dnech pořádají, připomněl výsledky auditu EU a poděkoval lidem za ochotu se pět dní před Vánoci na demonstraci sejít.

Čtvrteční demonstrace byla součástí celostátních akcí pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii. Podle organizátorů v posledních měsících přišlo požadavky podpořit už asi milion lidí.

Protestní akce za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústí nad Labem (19. 12. 2019)Protestní akce za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústí nad Labem (19. 12. 2019) | ČTK/Hájek Ondřej

Milion chvilek: Příští rok budeme v protestech pokračovat

Spolek Milion chvilek a jeho příznivci požadují na demonstracích a formou petic Babišovu demisi a zastavení státních zakázek a dotací pro holding Agrofert už několik měsíců. Tvrdí, že česká vláda nemá mít v čele politika, který je ve střetu zájmů a čelí trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.

Chtějí také hájit nezávislost justice i médií. Milion chvilek z tohoto důvodu uspořádal i dvě největší veřejná shromáždění po listopadu 1989 na pražské Letné. Letos v červnu i v listopadu se tam pokaždé sešlo odhadem na čtvrt milionu lidí.

V úterý zástupci spolku v závěru pražské demonstrace uvedli, že příští rok budou v protestech pokračovat. Babiš v reakci na demonstrace uvedl, že respektuje právo lidí demonstrovat, odstoupit ale nehodlá.

marmat ( 26. prosince 2019 22:25 )

ROUPY blahobytu v přímém přenosu !!!
Není jich tolik, aby všichni v klidu neemi­grova­li/ne­nase­dli do vlaků směr
Země nedaleké - zaslíbené.... jako třeba Rumunsko, Albánie.......

kobyla1 ( 20. prosince 2019 20:23 )

Přesně o těchto magorech mluvil Zeman, když tvrdil, že každý národ má své procento idiotů

dobryclovek ( 20. prosince 2019 12:47 )

anonym zajdi na nadraží!

dobryclovek ( 20. prosince 2019 09:37 )

v Karlových varech bylo 18 protestujicích stoho 4bezdomovci!! tak že novinářská ulhaná učelová prasata Babiš je nejlepší i když napíšete že na náměstí bylo tisíce koko.u!!

snehulak ( 20. prosince 2019 08:53 )

Tisíce lidí napříč Českem je ten správný bulvární titulek. V krajských městech Pardubice a Hradec Králové byla manifestovat sotva stovka, v Plzni do dvou set (a to ještě podle údajů Milionářů). V součtu mohlo těch poblázněných možná tisíc opravdu být. Budem stále naslouchat tomu procentu našeho národa?
.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud