Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Národní prošlo 17. listopadu přes 300 tisíc lidí, Václavák byl rušnější, uvedl operátor

Autor: tva, ČTK - 
18. listopadu 2019
15:45

Až 313 tisíc lidí prošlo během neděle Národní třídou v Praze při oslavách 30. výročí sametové revoluce. Na analýze dat z mobilních sítí to uvedl operátor T-Mobile. Vůbec nejvíce lidí se za celý den pohybovalo na Václavském náměstí – bylo jich téměř 350 tisíc. Na Václaváku proběhl odpoledne Koncert pro budoucnost a v deset hodin večer videoprojekce. Na Albertově byla návštěva výrazně skromnější.

Vrchol na Václavském náměstí nastal podle údajů T-Mobile mezi 17. a 18. hodinou. V tuto dobu se tu pohybovalo na 95 tisíc osob. Zmíněný Koncert pro budoucnost začal v 16:30 u sochy sv. Václava.

Největší nárůst ve srovnání s běžnou nedělí však zaznamenala Národní třída. Během nejfrekventovanějšího časového úseku mezi 16. a 17. hodinou jí prošlo 96 tisíc lidí. Národní třída se tak během odpoledne zcela zaplnila a dav lidí se přeléval i do okolních ulic. V některých chvílích byla prakticky neprůchozí.

Fotogalerie 17. listopad 2019: 30 let svobody 271 fotografií

Tisíce svíček a ještě více lidí

Nejvíc lidí se na Národní shromažďovalo u místa někdejšího policejního zásahu, kde je pamětní deska, a okolo hořely tisíce svíček. Kolem 16:00 se část lidí začala z Národní přesouvat na Václavské náměstí na koncert.

Příliv lidí začal však už po 14:30 pochodem kopírujícím pochod demonstrantů v listopadu 1989 z Albertova na Národní třídu. „Odhadované počty účastníků na dnešním pochodu z Albertova je 8000 až 10 000, počet účastníků v ulici Národní až 40 000,“ uvedla policie v neděli před 18:30.

Zaplněný byl i Albertov

T-Mobile však přinesl ještě podrobnější data. Albertov navštívilo za celý den dokonce 48 tisíc lidí, což představuje 154 % počtu návštěvníků o běžné neděli. Nejvíce osob se tam pohybovalo v čase mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne, kdy v místě bylo 16 tisíc lidí.

Vysoká účast lidí byla v Praze i v sobotu na demonstraci spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Podle pořadatelů protestu přišlo na Letenskou pláň až 300 tisíc lidí. Policie po skončení akce odhadla počet účastníků na asi 250 tisíc a podle dat operátora T-Mobile přišlo na Letnou zhruba 257 tisíc osob.

dama_s_kosou ( 18. listopadu 2019 18:33 )

Buresovi a Zemanovi stoupenci pokracuji v tridnim boji ktery zacali komunisti.
Tzn ze ti s nizsim poctem vychozenych trid se snazi zlikvidovat ty kteri tech trid vychodili vic.

Jakk ( 18. listopadu 2019 16:34 )

To jste ty osli a havloidy co tam procházeli sem a tam počítali nejméně čtyřikrát.

Vis_prd ( 18. listopadu 2019 16:10 )

Asi takhle.Letná 16.11­.2019­....nud­ná,bez energie,mdlá a zmatená, nezajimavá a vynucená . Mnoho lidí tam bylo jen ze zvedavosti a na výletě....,lidi nevedeli cemu tleskat a kdy piskat..😁,..Zrzoun a vystupující na podiu uplný propadák...fraška uplně mimo a bez zájmu.Zájem o něj a milion chcanek rapidně klesa!Babiše NIKDY neporazí a podminky si muze diktovat max.v restauraci.😁 Milion chcanek končí a skvěleho premiera p.Babiše to muze jen potěsit 👍👍👍🍀P.S.ANO uz ma 54 % !!!👍­cesky_­novi­nar:AB je nejlepší premier ČR všech dob a ANO je dlohodobě absolutní jednička s tím nic nenadělá najaté neokomunistické stádo tupých pískacích ovcí zlodějskou komunistickou sektou ODS.Babiše nenávidí zloději, kterým Babiš jejich zlodějiny znesnadnil zavedením EET, častějšími kontrolami a tím, že se za jeho éry konečně začaly trestně stíhat zločiny spojené s úplatkářstvím při získávání veřejných zakázek.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa