Hrob Havla spojil cesty opozice. Prezidenta uctili Fiala, Pospíšil, Rakušan i Výborný

Autor: ČTK - 
17. listopadu 2019
10:30

Předsedové TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých uctili v neděli ráno u hrobu bývalého prezidenta Václava Havla na pražských Vinohradech jeho památku, a zahájili tak své oslavy 30letého výročí od revoluce. Poslední tři dekády označili za nejšťastnější období. Sobotní demonstraci proti současnému premiérovi Andreji Babišovi podporují, jejich strany jsou otevřené novým členům, jak je k tomu vyzvala iniciativa Milion chvilek pro demokracii.

„Jsem přesvědčený, že současná situace je mnohem lepší, úplně odlišná od komunistické totality,“ řekl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Podle něj má ČR některé problémy, lidé například můžou nesouhlasit s politikou Babiše nebo prezidenta Miloše Zemana.

„Ale už jen to, že můžeme s našimi politickými konkurenty nesouhlasit a vyjadřovat politické názory, je důkazem, že žijeme ve zcela jiné době, než byl režim před rokem 1989. Doba je zcela jiná, je to doba největšího rozvoje naší země,“ dodal.

Předsedové TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých uctili 17. listopadu 2019 u hrobu bývalého prezidenta Václava Havla na pražských Vinohradech jeho památku.Předsedové TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých uctili 17. listopadu 2019 u hrobu bývalého prezidenta Václava Havla na pražských Vinohradech jeho památku. | ČTK/Kamaryt Michal

Havel je pak pro něj největší osobností. „Je symbolem návratu svobody a demokracie do Československa. Je to člověk, který bojoval za hodnoty, ač věděl, že třeba bude kvůli nim uvězněn. Byl ochoten kvůli ideálům trpět, a takových osobností náš národ moc nemá,“ uvedl Pospíšil.

Také podle předsedy Starostů Víta Rakušana je důvod k oslavám. „Slavíme nejšťastnější období tohoto národa. Třicet let, kdy nás nikdo neomezuje, kdy nemusíme zrazovat své svědomí, nemusíme zrazovat své kamarády, můžeme se angažovat, můžeme pro tuto společnost něco dělat,“ uvedl.

Předsedové se také vyjádřili k sobotní demonstraci. Vesměs neočekávají, že by Babiš prodal Agrofert, nebo odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. „Proto říkám, že jediná věc, jak změnit situaci v ČR, jsou volby,“ uzavřel předseda ODS Petr Fiala.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cesky_novinar ( 17. listopadu 2019 22:06 )

komická je fotka jak ti čtyři theplouši svorně nabízí s focení své anály

http­s://ww­w.bl­esk.cz­/gale­rie/z­pravy-poli­tika/­918936­/hrob-havla-spojil-cesty-opozice-prezidenta-uctili-fiala-pospisil-rakusan-i-vyborny?foto=1

e.lesanova ( 17. listopadu 2019 18:54 )

Tak pro tuto sestavu mám zprávu....ani volič navíc, pokud nedokážete, že máte jinou pracovní náplň než Antibabiš....

nilud ( 17. listopadu 2019 16:12 )

Pokládání věnců se za komoušů pokládalo za komedii,dnes ti co se smáli v té komedii pokračují.

horalysa ( 17. listopadu 2019 16:11 )

To je elita ubožáků. Hnůj patří ke hnoji.

cesky_novinar ( 17. listopadu 2019 15:30 )

schází už jen notorický blb a zloděj Mirokrad Kraďousek a byli by zlodějští theplouši komplet

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud