Klaus křtil novou knihu s „věrnými“ i Bémem. A přidal „sametové“ varování

Autor: jko - 
12. listopadu 2019
20:01

Bývalý prezident Václav Klaus rozšířil své portfolio čítající více než tři desítky knih a publikací a pět dní před výročím sametové revoluce pokřtil nejnovější knihu Třicet let cesty ke svobodě. Ale i zpět. Knížku napsal „narychlo“ letos v létě. Na křtu se objevili jeho nejbližší „letití spojenci“, bývalý kancléř Jiří Weigl, Ladislav Jakl, mezi pozvanými byl i někdejší pražský primátor Pavel Bém.

Nová kniha je podle bývalého prezidenta jiná než ty předcházející, už jen proto, že vznikla poměrně „narychlo“. „Tato moje úzká knížka vznikla letos v létě jako pokus utřídit si myšlenky,“ řekl Klaus a doplnil, že vyšla po určitých peripetiích.

Na křtu se objevili Klausovi „nejbližší“. Diskusi ke knize moderoval jeho bývalý hradní kancléř Jiří Weigl, který se živě bavil s někdejším kolegou z Hradu Ladislavem Jaklem, mezi hosty nechyběl ani ekonom Miroslav Ševčík. Do Obecního domu „zaskočil“ i někdejší primátor Pavel Bém. 

Klaus si pochvaloval změny, kterými Československo a později Česká republika po sametové revoluci prošly. „Cílem 90. let byla systémová změna, která se u nás bez vší pochybnosti podařila,“ tvrdí exprezident, který na konci října dostal od svého nástupce Miloše Zemana nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva.

K výročí 30 let svobody ale bývalý prezident úplně optimistický není. „Chtěl bych zdůraznit, že v těchto dnech máme co slavit, ale máme i před čím varovat,“ řekl Klaus.

Video  Klaus v Blesku: O „zeleném“ Havlovi, 50 letech hádek se Zemanem a 17. listopadu  - Vera Renovica, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

satanas ( 13. listopadu 2019 14:10 )

BIDET BIS MU PUCIT NEMOH!? UDELEJ JEDNOU DOBREJ SKUTEK A TY TO S BIDETEM NEPREHANEJ SNAD VIS ZE SPRAVNEJ CHLAP MA SMRDET!!

satanas ( 13. listopadu 2019 13:58 )

Vol.le! Ja v zivote STBaka prvniho videl az v debilnich serialech CT!! A tam opravdu, co Cech, to STBak,..Hihihi!!

satanas ( 13. listopadu 2019 13:55 )

HNupe, dnes v Cesku udava kazdy kazdeho, soudy nestihaj a i Brusel je zahlcen udavaci z Ceska!! To nepocitam agenty CIA, MOSSADu!

pooresh ( 13. listopadu 2019 13:42 )

Jasne vole!Skoda,ze Kolibrik nedotah tu Olympiadu,to moh bejt zlatej hreb!

pooresh ( 13. listopadu 2019 13:39 )

Blbe,v CSSR byl kazdy treti obcan bonzak,350 tis.fiz­lu,za­mestnan­cu MV.Vcetne tebe,nestastneho bolsevika. Do toho nepocitam ruske poradce a vojaky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud