Sníh loni zaskočil Ťoka. Silničáři jsou letos připraveni lépe, věří ministr Kremlík

Autor: ČTK - 
12. listopadu 2019
11:41

„Doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel.“ Těmito slovy „proslul“ exministr dopravy Dan Ťok, jeho nástupce Vladimír Kremlík (oba za ANO) nyní ujišťuje, že je ŘSD na příchod zimy připraveno lépe než loni.

Silničáři jsou na příchod zimy a sníh připraveni lépe než loni, řekl dnes na dotaz novinářů před jednáním vlády ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Vozovky začali preventivně chemicky posypávat.

Podle předpovědi počasí by první sníh i v nižších polohách mohl padat ode dneška. Sledovaná je kvůli opravám hlavně dálnice D1. Loni tam několikrát sníh auta zablokoval na dlouhé hodiny.

„Ředitelství silnic a dálnic je připraveno na zimu. Dokonce už předsoluje, jsou připraveny posypové vozy a všichni pracovníci, je jich přibližně 700, je připraveno bojovat se zimou,“ uvedl.

Poznamenal, že nemůže ovlivnit počasí. „Mohu jen konstatovat, sám jsem se přesvědčil, že přípravy jsou ve větší připravenosti, než tomu bylo minulou zimu. ŘSD je připraveno daleko více než loni,“ uvedl.

Problémy s průjezdností opravované dálnice D1 vedly loni ke kritice tehdejšího ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO).

Hrozí náledí, sněžit má nejen na horách

V Čechách by ode dneška mělo sněžit a nejen na horách. Sníh má být mokrý a těžký, což může kvůli polámaným větvím nebo stromům způsobit komplikace v dopravě nebo dodávkách elektřiny.

V nižších polohách meteorologové očekávají déšť nebo déšť se sněhem a ojediněle se bude na silnicích a chodnících tvořit náledí a zmrazky. Toto počasí vydrží v západní polovině ČR zřejmě až do čtvrtečního rána.

Video  Ťok: Doufali jsme, že do 16. prosince kalamitní stav nepřijde. Opozice spustila ohňostroj pokrytectví  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zdenek43 ( 12. listopadu 2019 17:00 )

tak se zase nechame prekvapit MEGA LHANIM ...... ve stylu SLYBEM NEZARMOUTISSSS ..... takze prace maji skoncit 15.11.2019 nebo 30,11,2019 ......

rijen 2019 - Sněhová kalamita na D1 se opakovat nebude, slibuje nový šéf silničářů
7. října 2019 - Chce se tak vyhnout tomu, aby zúžení v uzavírkách znemožnilo efektivní odklízení padajícího sněhu jako loni, což zásadně přispělo k odstoupení exministra dopravy Dana Ťoka a následně i šéfa silničářů Jana Kroupy.


Další kritický úsek mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem, který měl loňský kolaps na svědomí, má být od stavební techniky vyčištěný do 15. listopadu. Původně třináctikilometrová uzavírka je už nyní o tři a půl kilometru kratší. .... „Zhotovitel nás požádal, že by chtěl prodloužit práce až do konce listopadu. Pro nás je ale na tomto úseku nejzazší hranice právě 15. listopad,“ uvedl Mátl. Po tomto datu podle silničářů hrozí na dálnici procházející ve výškách kolem 600 metrů nad mořem výraznější sněžení.
Loni si dnes už vyhozené sdružení italské Toto Costruzioni Generali a české stavební společnosti Geosan Group vymínilo prodloužení stavebních prací až do 17. prosince 2018. Ani tento termín však nedodrželo a znovu vyjednávalo o dalším prodloužení do 4. ledna.
.....

tomik007 ( 12. listopadu 2019 16:59 )

TJOK vyzeral zaskoczeny nepretrzite

iFender ( 12. listopadu 2019 16:06 )

Minuly rok klepala zima na dvere(door); "Ťuky,Ťuky,Ťuk ,zima je tady pane Ťok"! ""Uz zase""?

tomik007 ( 12. listopadu 2019 15:59 )

A LETOS zas zaskoczi Kremlika

jardavozembouchak ( 12. listopadu 2019 13:40 )

Silnicari jsou vetsinou OK, majisvuj harmonogram a mnohdy silnici prohrnou a za nimi uz je zase bily hnus. Hlavne, aby byki pripraveni ridici. Je to des bes, ceho jsou na silnici schopni...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud