Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Krnáčová má novou funkci. Exprimátorku chtějí i za „královnu“ ANO v Praze

Autor: ČTK - 
29. října 2019
14:09

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se stala místopředsedkyní hnutí ANO v Praze 6. Členové z šesté městské části ji rovněž nominovali jako svou kandidátku do vedení pražského ANO. O zvolení Krnáčové informovaly Seznam Zprávy.

Krnáčová byla pražskou primátorkou v letech 2014 až 2018. V loňských komunálních volbách nekandidovala.

„Mám dostatek zkušeností jak pracovních, tak lidských s vysokou morální integritou,“ napsala Krnáčová Seznam Zprávám. Kromě postu místopředsedkyně v šesté městské části se bude snažit získat křeslo ve vedení pražského ANO na listopadovém krajském sněmu.

ANO s Krnáčovou v čele vládlo v minulém volebním období společně s ČSSD a Trojkoalicí. Koalici provázely časté spory, při nichž si dokonce za pomoci opozice strany vzájemně odvolaly několik radních a městu několik měsíců vládla pouze roztříštěná rada, která neměla většinu.

Video  Epitaf pro Adrianu: Porazila debily a zpovykance, že to balí na magistrátu?  - David Vaníček, Blesk.cz
Video se připravuje ...

Již na začátku funkčního období na sebe Krnáčová upozornila mimo jiné výrokem, že tunel Blanka projektovali „debilové“. Loni v dubnu pak napsala spolustraníkům dopis, proč nebude kandidovat. Vadilo jí, že primátor nese zodpovědnost za věci, které neovlivní, nebo že v politice jsou lidé, kteří nepracují.

V čele kandidátky ANO v loňských volbách stanul podnikatel Petr Stuchlík (dříve ANO), který se nakonec letos na jaře rozhodl z politiky zcela odejít. Krnáčová nekandidovala.

Volby v Praze vyhrála loni ODS se ziskem 17,87 procenta hlasů a obsadila v 65členném zastupitelstvu 14 míst. Piráti se umístili druzí se ziskem 17,1 procenta a mají 13 mandátů. Praha Sobě získala 16,6 procenta a rovněž 13 mandátů, stejný počet křesel mají i Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) se ziskem 16,3 procenta hlasů. ANO skončilo na pátém místě a má 12 mandátů. Koalici utvořili Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu.

Video  Blankou projeli první řidiči. Krnáčová se všem omluvila, Duka tunelům požehnal.  - Matěj Smlsal, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

zlymikes ( 29. října 2019 15:03 )

Ale nyní pod vedením Hřiba,resp. Michálka s jeho šlapkou je v Práglů ráj

milan1959 ( 29. října 2019 14:38 )

Za působení Krnáčové z ANO šla Praha do kolen... A to po všech stránkách. Bylo to nejhorší období pro Prahu od středověku

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa