Zeman nedostal pozvánku na 28. října. Na udílení metálů bude chybět nejvyšší žalobce

Autor: ČTK, tva - 
21. října 2019
14:40

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. V pondělí to bez bližších podrobností řekl mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý. Pozvání Pavel Zeman nedostal ani loni.

Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Nejvyšší státní zastupitelství totiž tehdy dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány spadající pod prezidentskou kancelář. Pavel Zeman tehdy podle zjištění serveru Seznam Zprávy nechtěl ohrozit integritu vyšetřování.

„Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá,“ řekl tehdy Malý.

Kapacita sálu je 800 lidí

Pracovníci Kanceláře prezidenta republiky už začali pozvánky hostům rozesílat. Kapacita Vladislavského sálu je podle šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše asi 800 lidí. Přední místa budou mít, jako každoročně, zajištěni například předsedové Senátu a Sněmovny Jaroslav Kubera (ODS) a Radek Vondráček (ANO) nebo bývalý prezident Václav Klaus s chotí Livií.

Pozvánku také dostanou diplomaté, osobnosti církevního, kulturního a společenského života i zástupci integrovaného záchranného systému. Místa v sále jsou vyhrazena i pro příbuzné oceněných.

Další pozvánky Hrad rozesílá na následnou recepci do Španělského sálu. Týkají se asi 2000 lidí a zvány jsou další významné osobnosti včetně vyznamenaných z předchozích let.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pooresh ( 22. října 2019 11:55 )

Ale foxlVosjem,to je to jediny co neprijde,ty brzy zdechnes,poplivan a pomocen sousedy,zahraban v rudych trenyrkach za hrbitovni zdi!

8vox8 ( 22. října 2019 11:13 )

..asi jako ty, ty už můžeš jen bezstrestně žvanit v Blesku, tvoje kydy tady tolerují bez výhrad!

8vox8 ( 22. října 2019 11:07 )

Je vidět, že jsi opravdu ten co se bojí bývalého režim jak čert kříže, proto tady tolik pliveš a slintáš, aby se to nevrátilo! Na takové tam byla přísnost bez dalšího kecání a to ty neumíš! Neboj, ono to přijde, tak se třes

8vox8 ( 22. října 2019 11:04 )

..to si piš, ty kreaturo pooresh..už mám na takové jako ty posvíceno

anonym01 ( 22. října 2019 09:32 )

http­s://ww­w.fo­rum24­.cz/ko­medie-graduje-soukroma-ochranka-branila-ve-filmovani-zemana-pred-nemocnici/BREZNEV MEL DVOJNIKA

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud