Gratuloval k zabití tří českých vojáků „afghánským vlastencům“. Čeká muže soud?

Autor: ČTK, tva - 
10. 9. 2019
15:45

Policie navrhla obžalovat muže kvůli loňskému vylepování letáků, které schvalovaly zabití tří českých vojáků na zahraniční misi v Afghánistánu. Uvedla to v úterý Česká televize. Vyšetřování podle dřívějších informací dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, to by nyní mělo návrh posoudit.

Tři čeští vojáci zemřeli loni počátkem srpna, kdy se v blízkosti jejich hlídky odpálil sebevražedný útočník. Letáky, ve kterých byli označeni jako žoldáci a okupanti, se později objevily mimo jiné v okolí Národní třídy v Praze. Autor k zabití vojáků gratuloval „afghánským vlastencům“.

Policie muže obvinila na konci srpna z podpory a propagace terorismu a také z podněcování k trestnému činu. Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let.

Pokud by se činu dopustil tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, hrozí mu až patnáctiletý trest.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Jan Brandis ( 16. září 2019 09:52 )

Pro jednoho vlastenec, pro jiného terorista. Hoši byli dobrodruzi a už jsou tam. Není proč je litovat. Oni si to vybrali. Osvobozují Afghánistán, jako nás osvobozovalo Rusko.

arne100 ( 15. září 2019 12:45 )

Sataas.Blbů jsem už viděl dost ale ty je předčíš.Ze které třídy jsi vyšel.Asi ze čtvrté základní podle mdlého rozumu.

satanas ( 11. září 2019 13:51 )

Co mas proti mym nazorum?? Jsou snad malo "Demokraticke"?? Jezis, co ty jsi za blba,..

PPP150W ( 10. září 2019 18:03 )

Blbe. Nikdy jsem nic takového nenapsal. A co příspěvky satanase? Ty vám nevadí, howado?

satanas ( 10. září 2019 17:38 )

Umrit za vlast jako ko okupant v cizi zemi je uz jen smrt na babe!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa