Ivana Zemanová s 19 tvrdými chlapy: První dáma přivítala vojáky po afghánské misi

Autor: tva - 
20. 8. 2019
18:55

Manželka prezidenta a první dáma republiky Ivana Zemanová přivítala v úterý krátce po poledni na letišti Praha-Kbely vojáky, kteří se po více než půl roce vrátili ze svého působení na území Afghánistánu. Podle přiloženého snímku jich bylo nejméně 19. Ivaně Zemanové je armádní problematika dlouhodobě blízká, sama má i zbrojní průkaz a vyzkoušela si i průraznější zbraně.

Příslušníky 25. AAT (Air Advisory Team – Letecký poradní tým), jehož pokračovateli jsou tzv. Guardian Angels (Strážní andělé), přivítala společně se zástupcem náčelníka Generálního štábu Jiřím Vernerem. V armádním týmu slouží navíc i šest vojáků Hradní stráže.

V krátkém pozdravu ocenila Ivana Zemanová jejich profesionální přístup, nasazení a odvedenou práci v jedné z nejrizikovějších operací. Rovněž jim poděkovala za reprezentaci České republiky.

Náročnost plněných úkolů poznala první dáma osobně při návštěvě mise v srpnu 2015, kdy se setkala s vojákyněmi kontingentu Armády České republiky Resolute Support v Kábulu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

pooresh ( 21. srpna 2019 12:50 )

Uz dlouho jsem se tak nezasmal! No,vona byla v Pionyru "Mladym ochrancem hranic"!

ingmarie ( 20. srpna 2019 20:32 )

Tak to je pecka

11karel11 ( 20. srpna 2019 20:14 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa