Babiš zamíří za Zemanem ve středu do Lán sám. Hamáček řekl, proč je rád

Aktualizováno -
17. 7. 2019
22:16
Autor: ČTK, for, vei - 
17. 7. 2019
19:48

Prezident Miloš Zeman přijme ve středu 24. července na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše (ANO). Na twitteru to ve středu oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Babiš v úterý požádal prezidenta o schůzku společně s předsedou sociálních demokratů Janem Hamáčkem kvůli sporu o výměnu ministra kultury. Do Lán však pojede nakonec bez Hamáčka. Andrej Babiš Blesk Zprávám prozradil, že o středeční schůzy zažádal „na vlastní triko“.


Zeman při poslední schůzce s Hamáčkem 12. července uvedl, že je připraven k 31. červenci vyhovět Babišově návrhu na odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD).

Hamáček tehdy také řekl, že ohledně nominanta ČSSD na ministra Michala Šmardy Zeman vyčká na rozhodnutí pondělního předsednictva ČSSD. To potvrdilo setrvání na dosavadních návrzích ČSSD. Zeman minulý týden podle Hamáčka nicméně neřekl, zda bude pondělní rozhodnutí předsednictva respektovat.

Andreje Babiše přijal Zeman den předtím – 11. července na Hradě. A další schůzka na úrovni prezident–premiér se má uskutečnit 24. července v Lánech. „Nežádal jsem dohromady, ale jen pro sebe," řekl Blesk Zprávám předseda vlády.

Video Babiš a Hamáček žádají Zemana o další schůzku. Premiér žalobu na prezidenta nepodá. - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

Premiér v úterý odmítl námitky, že nevyužívá všechny možnosti, jak řešit situaci, například když vyloučil podání kompetenční žaloby na Zemana. Podle něj by nic nevyřešila. Připomněl předchozí spory o jmenování některých ministrů současné vlády i kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který sám musel opustit jako ministr financí. Před dvěma týdny v Lánech po jednání s prezidentem Babiš řekl, že doufá v to, že se podaří najít řešení, které zachová stávající menšinovou vládu ANO a ČSSD.

O schůzku žádal i Hamáček, o něm se ale ve zprávě od tiskového mluvčího nepíše. „Je to primárně věc pana premiéra a jsem rád, že to řeší,“ vzkázal nyní Blesk Zprávám Hamáček.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ferrys ( 18. července 2019 09:11 )

Ach jo. Ti socani jsou na tom opravdu bídně, předtím Poche, teď Šmarda, to nemluvím o ostatních.Když já chci být ministrem, i když k tomu nejsem způsobilý, bé bé.My přece potřebujeme, aby za nás kvákali pražští "umělci", se kterými to již dojednal sám Hamáček.Sice je na úrovni Bohuša, ale je náš.Je vidět ty jeho prezentace v televizi.

pragonos ( 18. července 2019 04:47 )

Autore článku - schůz"i" se píše měkké "i"., nikoliv "y".

tomik007 ( 18. července 2019 03:34 )

Socani dostavaji sezrat volby - kdy podrazili Milosza

oxygene.p ( 17. července 2019 23:02 )

Zeman už není na Hamounka zvědavej , má ho plný zuby , jak pořád lže a přetáčí názory. Chlap , co nedrží slovo. Kdyby si stál za svým , tak už je z vlády dávno pryč. Ale to on se radši ohne , koryto je koryto. Holt hadr na podlahu. Já mám toaleták s jeho ksichtem , on se na nic nehodí , jen na vytření análu.

junkiexl ( 17. července 2019 22:41 )

A co tam Bures budes kecatj? Ze v roce dva tri tja mal Zeman esce oblubeneho, ked ti podpisal ten Unipetrol?? Za to ti Zeman prerazi chrbat tuuu jeho titanovu salaskuuu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa