Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Zemřel poslanec Grosse a Paroubka. Vomáčko (†75) podlehl krátké těžké nemoci

Autor: Jiří Rys, kal - 
10. července 2019
18:45

Zemřel bývalý poslanec ČSSD za Středočeský kraj Ladislav Vomáčko (†75). Mandát vykonával v letech 2004 až 2006 a následně 2008 až 2010, kdy ČSSD vedl Stanislav Gross a poté Jiří Paroubek. Do Poslanecké sněmovny nikdy zvolen nebyl, dostal se do ní vždy jako náhradník. V sobotu 6. července podlehl krátké těžké nemoci, jak zjistily Blesk Zprávy.

Ladislav Vomáčko do poslanecké lavice zasedl poprvé v roce 2004, kdy nahradil Václava Pícla, který se tehdy stal náměstkem ministra. Protože tato funkce a mandát poslance byly neslučitelnými, nastoupil na uvolněné křeslo právě Vomáčko.

V dalších volbách ale středočeský politik ze Sněmovny vypadl, když byl na nevolitelném místě kandidátní listiny. Poté se mezi poslance ale opětovně vrátil po zvolení Josefa Řiháka v senátních volbách v obvodu Příbram v roce 2008. Mandát opět vykonával až do dalších voleb v roce 2010, kdy už nekandidoval.

V Poslanecké sněmovně pracoval v ústavně-právním výboru a v dalším volebním období ve výboru pro zdravotnictví. Na kandidátce v roce 2006 se uvádí profesí jako podnikatel.

Že Ladislav Vomáčko náhle zemřel, potvrdila Blesk Zprávám i Ivana Šamalová, ředitelka Svazu postižených civilizačními chorobami. Vomáčko byl šéfem jeho poděbradské pobočky. Poslední rozloučení s bývalým poslancem bude v pátek v Poděbradech.

 

Emma24 ( 10. července 2019 19:16 )

Dobrý den, dоporučuji nаvštívit nеjoblíbenější sеznamka prо dоspělé s vуnikající іnteligentní vуhledávač

www.lady4.fun

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa