Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

„S tím kriplem nepojedu.“ Jakl to schytal i za řeči o pivu, kdo dal první ránu?

Aktualizováno -
9. června 2019
14:10
Autor: peb - 
9. června 2019
09:30

Vysoký, štíhlý muž (29) se v pátek přihlásil na pražské policejní stanici s tím, že se zúčastnil potyčky se členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislavem Jaklem. Toho měli 25. května v metru napadnout dva muži a zbít ho. Účastník bitky ale tvrdí, že potyčku začal sám bývalý Klausův poradce. Zprávu přinesl Deník N. Jakl se pro Blesk Zprávy vyjádřil, že jde o snahu zpochybnit útok na něj.

„Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ vylíčil Jakl webu Echo24.cz svoje vzpomínky na incident, ze kterého vyšel s drobnými zraněními. 

Muž, který se představil jako Daniel R., ale tvrdí, že se rvačka seběhla jinak. Jel prý vozem metra se svou přítelkyní, když do vozu přistoupil Jakl. Daniel přiznal, že směrem ke své družce prohodil větu: „S tímhle kriplem já nepojedu.“

Daniel prý s Jaklovými názory nesouhlasí, to ale nebyl důvod, proč se o politikovi takto vyjádřil. V minulosti se s ním prý setkal v jedné z pražských hospod, kde se podle něj Jakl choval arogantně a hlučně.

Deník N zmiňuje, že prý Daniel „od svých známých barmanů věděl, že se chová nabubřele, opravuje obsluze okázale výslovnost názvů piv“.

Student Daniel: Jakl mi dal hlavičku 

„Přítelkyně mě vzala za ruku a řekla, že mám pravdu a že s ním nepojedeme a jdeme pryč. Když jsme vstali, ozval se Ladislav Jakl a zeptal se, zda jsem mluvil o něm,“ pokračoval Daniel ve vyprávění v rozhovoru pro Deník N

Na otázku zareagoval zopakováním první věty, což Jakla rozzlobilo. „Dostal jsem od něj ránu do tváře. Pak jsme se chytili a spadli na zem. Já jsem určitě vstal první. Chytil jsem ho za ramena, protože jsem nechtěl dostat další ránu. A v tu chvíli mi dal hlavičku,“ popsal situaci mladý muž. „A pravdu má v tom, že poté jsem ho už praštil do ramene a do tváře,“ dodal. 

Danielu R. je podle jeho slov 29 let, studuje Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a pracuje jako datový analytik. Přihlásit se na polici ho přiměl také fakt, že incident vyvolal hlasování v Poslanecké sněmovně. Mimo jiné má Daniel strach z útoku radikálů. Mluvčí pražské policie Jan Rybanský Deníku N řekl, že se k celé věci může vyjádřit až v pondělí.

Jakl: Za dva týdny si mohli vymyslet něco věrohodnějšího

„Nevím, s kým tuhle svou akci dva týdny připravoval, než se obrátil na spřátelené redakce, ale to si mohli vymyslet něco věrohodnějšího,“ uvedl Jakl pro Blesk Zprávy. „Mimochodem: Respekt, který spolupracuje s útočníkem, lže i v tom, že prý jsem na policii viděl kamerové záznamy. Nikoli, žádné mi dosud neukázali,“ obořil se Jakl na týdeník.

Taurus70 ( 9. června 2019 22:48 )

A-z to hodne vypovida o Vasi inteligenci😂😂😂

HledacPravdy ( 9. června 2019 16:11 )

Student Matematicko-fyzikální fakulty? To ještě nemusí znamenat slušného člověka. Viz http­s://ww­w.no­vinky­.cz/kr­imi/­365021-vysokoskolak-pujde-na-17-5-roku-do-vezeni-za-pokus-o-vrazdy-bezdomovcu.html

Pana Mokrého zase napadali ležící bezdomovci a musel do nich píchat kudličku..

Martina indelov ( 9. června 2019 13:25 )

Člověk který uráží kde koho (A tím myslím toho vaguse Jakla),musí počítat s tím že mu někdo občas propleskne tu neomalenou držku. A ještě si stěžuje, a ukazuje, že je neuvěřitelnej zbabělec.

prasatkopepicek ( 9. června 2019 12:24 )

Jakl je arogantni hov.ado, to jednoznacne.
Uvidime jak dopadne vysetrivani.

iFender ( 9. června 2019 12:16 )

Presne Havloidni slunickar ,mlady obdivovatel Tibetu(do 1950 feudální teokratickou společ­ností)­,vycho­vany pravdepodbne rodici s podobnymi nazory a drzy a agresivni jak pavian.Prichazi pod tlakem svedomi a mozna i pudu sebezachovy na napapad priznat se,ale hlavni vinnu hodit na Jakla(mimochodem 59 let , ja ho take nemusim).Pekne si to zpoci­tal,ma­tema­tik.V tazeni proti Zemanovi a Babisovi je porad vice nasili,dokonce vyhrozuji dlazebnimi kostka­mi.De­mokra­ticky blok k pohledani.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud