Soukup dostal pokutu 200 tisíc. Z „průšvihu jako vrata“ se na Barrandově i zakuckal

3. 5. 2019
12:20

Barrandov Televizní Studio dostalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pokutu 200 tisíc korun za tendenční a nevyváženou reportáž v pořadu Moje zprávy z loňského listopadu. Rada to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Vyjádření Barrandov TS ČTK zjišťuje. Moderátorem pořadu i šéfem Barrandova je Jaromír Soukup, který v příspěvku používal i obraty jako „průšvih jako vrata“.

Příspěvek Ryba smrdí od hlavy se zabýval státními zakázkami pro agenturu Dorland. Mimo jiné šlo o zakázku na kampaň „Ryba domácí“ pro podporu spotřeby domácích sladkovodních ryb od ministerstva zemědělství.

„Česká ryba byl od začátku do konce průšvih jako vrata,“ říkal Soukup divákům, aby se krátce zakuckal. „Cože to slyším, kdopak nám tu kucká? Že by kostička z Ryby domácí zaskočila i panu ministrovi zemědělství Tomanovi?“ posmíval se šéf TV Barrandov ministrovi Miroslavu Tomanovi (ČSSD). Na adresu agentury Dorland pak řekl mimo jiné: „Kromě ministerstva zemědělství se paktovala tahleta agentura ještě s Potravinářskou komorou.“

Rada: Bylo to předpojaté

Podle rady obsahoval příspěvek tvrzení ohledně problematických zakázek, jež byla předkládána jako fakta, přičemž zainteresované osoby a subjekty nedostaly prostor se k těmto domnělým faktům vyjádřit. Celá věc byla navíc prezentována jednostranně bez zařazení jakéhokoliv relevantního opozitního vyjádření, zmínila rada. Zástupci Dorlandu si na reportáž stěžovali hned po jejím odvysílání 20. listopadu.

Video Zemanova kritika mě mrzí, Soukupovi jde o zisk. A ČT "nevymývá mozky" a je nestranná, říká předseda televizní rady Jan Bednář - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

„Pořad prezentoval jasný, předem stanovený postoj a jako takový jej lze považovat za předpojatý a snažící se ovlivnit postoje diváka ve prospěch záměrů tvůrců. Provozovatel tedy neposkytl objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů,“ uvedla rada.

Moje zprávy uvádí majitel televize Jaromír Soukup, který se postupně objevil jako moderátor ve více než desítce pořadů.

aIIina ( 4. května 2019 08:49 )

Tak proč tam lezeš, honibrku? Dobře ti tak.

snehulak ( 4. května 2019 08:47 )

Konečně se tedy praktikuje ta svoboda slova a pravda a láska, co tu zavedl

s boží pomocí náš Venca.

snehulak ( 4. května 2019 08:45 )

To podle bulváru se proti pokutě Rady nelze odvolat? Ne že bych miloval

Soukupa. občas také vypouští pěkné bláboly, ale na tyhle autory nemá.

Desterz ( 4. května 2019 08:08 )

Plesku Plesku... to vážně nemáš mezi pgmovými správci nikoho, kdo by

dokázal napsat funkční filtr na tyhle naivně komické provokace? Za nanuk

poradím. Ne, za dva 

Desterz ( 4. května 2019 08:06 )

No vidíš, čéče. Dybys místo toho rači vodmít pacouše jako Faríd,

vyfásnul bys jen 150 kilo. Vem si poučení, neska sou kecy (vobzvlášť co

v sobě maj nedejbóže trocha pravdy!) věčí zločin jak nelidskost!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa