Středa 19. května 2021
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 15°C

Na Soukupa si posvítí vysílací rada. Kvůli nočním zprávám s Mynářovou

7. února 2019
16:08

Vysílací rada zahájila správní řízení s firmou Barrandov Televizní Studio kvůli možnému porušení podmínek licence. Toho se mohla Televize Barrandov dopustit tím, že odvysílala denní zpravodajský přehled Naše zprávy pouze jednou za den. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání to uvedla v tiskové zprávě.

Programové podmínky licence Barrandovu podle rady stanovují, že součástí programové skladby je denní zpravodajský přehled zařazovaný několikrát denně. Vyjádření Barrandova ČTK zjišťuje.

Barrandov nejprve zpravodajské Naše zprávy přestal loni v létě úplně vysílat a místo nich zavedl pořad Moje zprávy moderovaný Jaromírem Soukupem. Ten ale rada za zpravodajský nepovažuje a upozornila televizi na porušení podmínek licence. Barrandov proto Naše zprávy v lednu znovu zavedl, ale pouze jednou denně krátce před půlnocí.

Televize na konci ledna oznámila, že zruší diskusní pořady Aréna Jaromíra Soukupa, Duel Jaromíra Soukupa, Jaromír Soukup LIVE a také Týden podle Jaromíra Soukupa. Soukup do té doby moderoval 11 pořadů. Soukup uvedl, že důvodem je bezobsažnost toho, co v nich politici říkají. Podle něj se do jeho televize vrátí, až se polepší.

Podle údajů Asociace televizních organizací skupině Barrandov Televizní Studio klesl loni celodenní podíl na sledovanosti o 1,7 procentního bodu na sedm procent.

Soukup televizi ovládl v roce 2013. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media minulý měsíc také založil politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Hnutí se podle Soukupa bude ucházet o zájem voličů, neupřesnil ale, zda už v letošních květnových volbách do europarlamentu.

avitka ( 3. května 2019 16:31 )

...asi schizofrenie...???

ostuda ( 12. února 2019 12:30 )

Soukup je sice jantar, ale s těma všema parazitama má pravdu. Jenže ty jsou, bohužel, součástí tohohle světa, kde silnější pes, nebo tady spíš ***, mr/dá

petrw ( 8. února 2019 15:36 )

a kde ma tu umelou zlatokopku ...

kradlous ( 7. února 2019 21:59 )

A co tvá ujetá rodina,je no tom tak mizerně jako ty?

kradlous ( 7. února 2019 21:56 )

To se dalo čekat že se lepšolidi a Pražská kavárna navezou do Tv Barandov za to že odkrývá pravdu co vše mají na svědomí gauneři,oligarchové,kmotři, kam se dostali a komu miliardy.A tak zvaná "Vysílací rada" se bude snažit pod podmínkou kvůli nočním zprávám ukončit licenci Tv Barandov.To je demokracie jak v banánové republice.

Zobrazit celou diskusi
Další videa