ODS účtuje s „neposlušnou“ poslankyní. Přijde Majerová i o stranickou knížku?

Aktualizováno -
26. 4. 2019
10:08
26. 4. 2019
10:04

Sněmovna v pátek odvolala na návrh klubu ODS nezařazenou poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou ze školského a ze zahraničního výboru. Ve školském výboru ji nahradil Bohuslav Svoboda a v zahraničním Marek Benda (oba ODS). Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že občanští demokraté podali návrh na odvolání Majerové Zahradníkové z některých sněmovních orgánů po dohodě s poslankyní.

„Chtěla jsem zůstat ve školském výboru jako řadový člen, nicméně jsem akceptovala požadavky Zbyňka Stanjury, jelikož ve chvíli, kdy já jsem odešla z klubu, tak oni mají samozřejmě nárok na tyto mandáty,“ řekla poslankyně ČTK a České televizi. Do školského výboru ale hodlá docházet i nadále, i když už nebude mít hlasovací právo.

Majerová Zahradníková vystoupila z klubu ODS v úterý. Minulý týden nehlasovala pro návrh občanských demokratů na odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru, kterému předsedal. Od Klause, který byl z ODS vyloučen, dostala nabídku účasti ve formovaném novém politickém uskupení.

Poslankyně, která je dosud členkou ODS, skončila také ve sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Do komise zamířil Pavel Žáček (ODS). Občanskodemokratický klub v pátek stáhl odvolání Majerové Zahradníkové z delegace do Meziparlamentní unie. Zůstává také členkou komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.

Majerová chce zůstat, místo ale nemá jisté

Setrvání Majerové Zahradníkové v ODS zatím není jasné, záležitostí se bude v pondělí zabývat místní stranická rada v Olomouci. Poslankyně ve středu uvedla, že by ráda zůstala v řadách ODS, nevylučuje ale ani odchod, kdyby její situace místní sdružení poškozovala. Dokud nevyřeší svoje vztahy v ODS, Klausovou nabídkou vstupu do nové strany se nechce Majerová Zahradníková zabývat. Chtěla by zůstat nezařazenou poslankyní zvolenou za ODS.

Ve Sněmovně bude Majerová Zahradníková dál hlasovat na základě volebního programu ODS. „Já jsem konzervativní křídlo v ODS, takže já dále budu hájit tu část programu, která je konzervativní, se kterou jsem v souladu. Co se týká etických a hodnotových věcí, to se budu rozhodovat na základě svého svědomí,“ řekla.

Šéf ODS Fiala si zaspekuloval: Poslankyně Majerová Zahradníková "miluje" Václava Klause ml.?Šéf ODS Fiala si zaspekuloval: Poslankyně Majerová Zahradníková "miluje" Václava Klause ml.? | 

Klause mladšího vyloučilo vedení ODS ze strany v polovině března, protože „svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS“. Následně občanští demokraté neprosadili výměnu Klause v čele školského výboru za stranického místopředsedu Martina Baxu. Navrhli pak Klausovo úplné odvolání z výboru, Sněmovna místo něho zvolila do výboru podle požadavku ODS Karla Krejzu.

anonym01 ( 27. dubna 2019 07:04 )

MAJEROVA JE SOCIALISTKA. PRAVICAK S NI NIKDY NEMOHL SOUHLASIT. ONO JICH TAM JE VICE. TRA\EBA I ZAHRADIL A DALSI

anonym01 ( 27. dubna 2019 07:00 )

MAS TO SATANASI V HLAVE VYKLOKTANY, VID

satanas ( 27. dubna 2019 06:36 )

Stredovek se vratil do Ceska! Kdo videl vcera v CT kulateho prelata Duku obklopeneho podivnymi postavami v bilych sutanach jak dsti siru na zastupce lidu v Parlamentu CR musi si zive predstavit jak asi vypadal stredovek kdy podobne zjevy ze Svate Inkvizice odsuzovali k smrti na hranici Giordana Bruna, Jana Husa a tisice jinych obeti te zrudne "organizace".. Je vubec neco podobneho mozne? Dnes, v 21 stoleti?? Misto abyse stydeli nekde v koutku za sve "Pedofilni bratry" tak tu verejne vyhlasuji "Svaty Jihad" tem, co uz jich maji plne zuby?? KUlatej , tlustej DUko!! Na tebe si unas b Pekle pripravime poradnej kotel! Trebaze jsi jen prase, prezto ztebe bude kvalitni hovezi gulas! To ti slibuju, Ja , SATANAS prvni, zBozi vule kral Pekel!! APAGE SATANAS!!

marmat ( 26. dubna 2019 22:42 )

ktpetr: A pošlete je REKOMANDO Fialovi se Stanjurou....Ať maj nějakou radost

marmat ( 26. dubna 2019 22:40 )

Měli ze svých Zlatých časů také mnoho vděčných podnikatelů, celých firem, kteří volili a volili ze zvyku -do němoty mecenáše = ODS Teď se láme chlebíček....
To je KARMA pro Fialu se Stanjurou a Němcovou i Bendu zcela ZDARMA !!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa