„Klausova“ poslankyně potvrdila konec v klubu ODS. Fiala nechápe, že nezmizí úplně

Autor: ČTK, for - 
18. 4. 2019
20:44

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková ve čtvrtek potvrdila v SMS předsedovi poslaneckého klubu ODS Zbyňku Stanjurovi, že z klubu odejde. Televizi Nova to řekl předseda strany Petr Fiala. Novinářům již dříve řekl, že Zahradníkovou nebude následovat žádný další člen frakce. Poslankyně ve středu nehlasovala pro odvolání Václava Klause mladšího z čela školského výboru a večer pak televizi Nova řekla, že vystoupí z poslaneckého klubu občanských demokratů.

„Paní poslankyně se vyjádřila v médiích jasně, nepochybně má jasno o své politické budoucnosti,“ řekl ve čtvrtek Fiala novinářům. Za divné označil vyjádření Majerové Zahradníkové, že by chtěla zůstat v ODS. „Je to divné, počkám, co nám poslankyně řekne, jak vidí svou budoucnost,“ dodal. Klub se podle něj kvůli Zahradníkové mimořádně nesejde.

„V úterý po Velikonocích se sejdeme, nepochybně budeme mít 23 členů klubu,“ uvedl Fiala na dotaz, zda může vyloučit, že některý z dalších zákonodárců ODS se rozhodne Majerovou Zahradníkovou následovat. Zdůraznil, že klub ve středu hlasoval, až na Majerovou Zahradníkovou, jednotně a „tak tomu bude i nadále“.

Vyjádření poslankyně, která Klause nepřímo podpořila i při hlasování ve školském výboru počátkem dubna, média shání. Po odchodu Majerové Zahradníkové zůstane klub ODS s 23 členy druhým nejsilnějším po klubu ANO, který má 78 poslanců.

Barvy měnit nebude

Poslankyně ve středu uvedla, že je pro ni velice těžké koexistovat s kolegy v klubu, kteří nechápou její rozhodnutí. Na dotaz, zda zvažuje, či je rozhodnuta odejít z klubu, odpověděla: „Když to takhle postavíte, ano, jsem rozhodnutá.“ Stranické barvy měnit nehodlá. O tom, že by nehlasovala pro Klausovo odvolání, přemýšlela už od chvíle, kdy ho ODS vyloučila ze strany, uvedla.

Předsednictví školského výboru připadlo ODS na základě povolebních dohod ve Sněmovně. Protože neprosadila výměnu Klause v čele výboru za stranického místopředsedu Martina Baxu, ve středu navrhla Klausovo odvolání z výboru, Sněmovna místo něho zvolila nového nominanta občanských demokratů Karla Krejzu.

Vedení ODS vyloučilo Klause ml. ze strany v polovině března, protože podle její výkonné rady „svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS“. Občanští demokraté připomínali jeho zpochybňování české armádní mise v Afghánistánu nebo podporu kandidátovi SPD Ladislavu Jaklovi před loňskými senátními volbami. Klaus nedávno informoval, že hodlá po evropských volbách představit novou politickou formaci.

tomik007 ( 20. dubna 2019 00:48 )

ANO a hoed vzapeti po tom jmenovani rektorem, to slo vsechno do KELU

anonym01 ( 19. dubna 2019 21:09 )

NEMA ŽÁDNY NAZOR. JEN RYPE A DELAPRESNE TO CO ZEMAN V TETO ZEMI. ROZDELUJE NAROD A ZPOCHYBNUJE SMEROVANI ODS . POKUD KLAUS JAK REKL EU NENAVIDI A MILUJE RUSKO, JEHO MISTO JE V SPD NEBO V NAKE ANARCHIST. LEVICOVE GRUPE. TI MI TU DELAJI BORDEL FURT.

anonym01 ( 19. dubna 2019 21:06 )

TO JE VONO, TO JSOU VOLIČI SPD A HRADNI LUMPEN

anonym01 ( 19. dubna 2019 21:00 )

AT KLAUS ZAKLADA CO CHCE. UZ JEDNOU S BOBOŠICI ZALOZILI A CO?

zemanbures ( 19. dubna 2019 18:44 )

deep_ass_flsting, ty debile, zjisti si o Fialovi bez těch rudých klapek na tvých debilích očích. Když se stal Fiala rektorem Masarykovy univerzity, univerzita v té době zaznamenala výrazný kvantitativní i kvalitativní vzestup, stala se významnou středoevropskou vzdělávací a výzkumnou institucí (45 tis. studentů, z toho více než 14 % zahraničních), nejžádanější českou vysokou školou z hlediska zájmu uchazečů, vytvořila celostátní systém na odhalování plagiátů apod. V tomto období Masarykova univerzita mj. postavila nový kampus pro biomedicínské obory, který je jednou z největších staveb a jednorázových investic (220 mil. €) v oblasti vysokého školství ve střední a východní Evropě; v roce 2006 otevřela vlastní výzkumnou stanici v Antarktidě, koordinovala projekt Středoevropského technologického institutu (CEITEC) ve výši 5,3 mld. Kč z prostředků evropských strukturálních fondů, který byl zahájen v roce 2011. Co jsi dokázal ty hovado?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa