Dvojí kvalitu potravin bude řešit Sněmovna. Očekává Babišovu zprávu

Autor: ČTK, tva - 
16. 4. 2019
21:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude muset informovat Sněmovnu, jak se vláda postaví k dvojí kvalitě potravin v Evropské unii, kterou podle kritiků umožní kompromisní návrh nových pravidel ochrany spotřebitele. Dolní komora o tom v úterý rozhodla na návrh KSČM, záležitostí se bude zabývat 9. května.

Rozhodnutí Evropského parlamentu nás de facto nutí přijmout fakt, že dvojí kvalita potravin pro evropský prostor, evropský trh, bude nadále pokračovat,“ uvedl předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik. Podle něj by se Sněmovna měla dozvědět, jak se k celé záležitosti postaví vláda.

Návrh změn pravidel ochrany spotřebitelů v EU by měl dvojí kvalitu potravin zařadit mezi nekalé, a tudíž nedovolené praktiky pod hrozbou sankcí. Kompromisní návrh však obsahuje výjimky, které de facto praxi dvojí kvality potravin legalizují. Poukázali na to mimo jiné lídr Pirátů pro evropské volby Marcel Kolaja nebo europoslankyně ČSSD Olga Sehnalová.

Evropská komise má po dvou letech platnosti pravidel - tedy asi za čtyři roky - prověřovat, zda jsou v této oblasti potřeba ještě silnější legislativní úpravy.

Úpravy pravidel mají také posílit práva zákazníků při nakupování na internetu. Budou například muset být jasně informováni o tom, zda nakupují zboží nebo služby od profesionálního prodejce, nebo od soukromé osoby, aby věděli, jak budou v případě problému chráněni.

Video Schválí Brusel nekonečný seznam výjimek? „Dvojí kvalitu chtějí zlegalizovat!“ zuří Sehnalová - David Budai, Blesk Zprávy

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

anonym01 ( 17. dubna 2019 10:07 )

proč by sem nepouštěli? Zkratka si je zákaznik nekoupí. Dvojí kvalita potravin se řeší přeci jinak.

anonym01 ( 17. dubna 2019 09:49 )

POTRAVINY Z AGROFERTU? PAN PREMIER SE LEPŠÍ. Potraviny jsou malinko dražší, ale taky kvalitnější. Jen to pečivo pane premiere!

muscula ( 17. dubna 2019 09:46 )

stačí pár kontrol. milionových pokut prodejcům a bud to budou prodávat kvalitní zboží, nebo v Čr skončí.

okluznifranta ( 17. dubna 2019 09:27 )

Jako příklad hnusu může náš trestně stíhaný premiér, estébák Bureš Babiš přinést pár výrobků ze svého - momentálně ve svěřeneckém fondu se nacházejícího holdingu. (párky, kachny, kuřata, mouku, pečivo)

baronessa ( 17. dubna 2019 08:35 )

To bylo řečí a nakonec je to ještě horší. Ale copak není v moci naší vlády některé výrobky sem prostě nepustit?

Zobrazit celou diskusi
Další videa