Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Soukup, těhotná Alex a tisíc příznivců: Zeman slaví 6 let na Hradě, z USA dorazili i Babišovi

Aktualizováno -
10. března 2019
18:19
Autor: ČTK, všm - 
10. března 2019
11:11

Prezident Miloš Zeman v neděli na Pražském hradě poděkoval několika stovkám svým příznivcům za podporu nejen v kampani před loňským znovuzvolením hlavou státu. Na oslavě šesti let ve funkci dorazil mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou. Prezidentovi a jeho hostům pak zazpívala francouzská šansoniérka Mireille Mathieuová.

Zeman zve své příznivce na Hrad počátkem března každoročně, aby s nimi oslavil završení dalšího roku na pozici hlavy státu. Poprvé vyhrál volby v roce 2013, druhého mandátu se ujal před rokem.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na začátku týdne řekl, že by mělo do Španělského sálu přijít asi 1000 hostů. Podle zpravodaje Blesku jsou mezi nimi například exprezident Policie ČR Tomáš Tuhý, neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), bývalí ministři vnitra a zahraničí Martin Pecina a Jan Kohout nebo předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Z celebrit pak například bavič Luděk Sobota s manželkou, kytarista Lubomír Brabec či hudebník Felix Slováček. 

Zeman se v krátkém projevu na úvod setkání nevěnoval politickým tématům. Uvedl, že na rozdíl od minulých oslav nezazní árie z Rusalky. „Když ji slyšíte pořád, není to k poslouchání," uvedl. Zároveň oznámil, že hlavní hvězdou večera bude šansoniérka Matthieuová. Na závěr projevu popřál manželce hradního kancléře Vratislava Mynáře Alexandře, která slavnostní večer uváděla, aby se jí narodilo zdravé dítě.

Mathieuová do Prahy zavítala v rámci evropského turné Made in France. Dvaasedmdesátiletá zpěvačka vyprodala dva veřejné koncerty, které se konaly v pátek a v sobotu v Kongresovém centru. Na první z nich se přišla podívat i manželka prezidenta Ivana Zemanová, stejně jako na koncert v roce 2017. Idea dnešního koncertu podle Ovčáčka vznikla loni v červnu, kdy se Zeman a jeho manželka setkali s francouzskou zpěvačkou na Pražském hradě.

Po úmrtí Charlese Aznavoura je Mathieuová jednou z posledních žijících zástupkyň slavného francouzského šansonu. Do hudební historie se zapsala mimo jiné díky skladbám Mon credo, Qu`elle est belle či Mon bel amour d`été, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem. Spolupracovala s hvězdami jako Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, Paul Anka i s nedávno zesnulým Aznavourem.

salto ( 11. března 2019 14:20 )

turbina: Tepláko nelži, p. Zeman vyhrál nad p. Drahošem o 2,73%, tak to pochop. Není důležité zúčastnit se (platí pro p. Drahoše), ale zvítězit. Historie si pamatuje vítěze a to je p. Zeman

illenne ( 11. března 2019 10:01 )

gmura Máš pravdu, on nemá žádnou soudnost, proto se prezidentování drží jako klíště, ví moc dobře, co všechno z toho jeho rodina má. Dcera studuje, tak proto je potřeba prezidentský plat. Doufám, že to byla poslední oslava jeho a těch jeho "příznivců". Rozumný člověk vidí, že takový prezident, který potřebuje pomáhat při pohybu, už má mít svůj klid . Žádný náš prezident při takové nemoci nebyl v úřadu. Kolika prezidentům ochranka před ním takto pomáhala, koho v zahraničí museli přivézt vozítkem a ještě se muselo čekat. Máme prvenství. Pustila jsem si to video několikrát, mluví pomaleji a ta řeč byla hodně trapná .

illenne ( 11. března 2019 00:39 )

simeone O jaké moudrosti to mluvíte? Stačí si pustit to krátké video a stačilo .

bostonskyvichr ( 10. března 2019 21:16 )

Zahuč mezi své rudé stádo na"Novinky",tam je místo pro retardy tvého kalibru,paznehte komoušskej!

hradnisamohonka ( 10. března 2019 21:08 )

Teď je spolu se svými podvraťáky, kdy naposled vylezl Eman mezi lidi, třeba v Praze ? Šmejd se bojí vlastního národa i kytice k pomníkům posílá poštou a Bureš chodí zase po půlnoci.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa