Soukup, těhotná Alex a tisíc příznivců: Zeman slaví 6 let na Hradě, z USA dorazili i Babišovi

Aktualizováno -
10. 3. 2019
18:19
Autor: ČTK, všm - 
10. 3. 2019
11:11

Prezident Miloš Zeman v neděli na Pražském hradě poděkoval několika stovkám svým příznivcům za podporu nejen v kampani před loňským znovuzvolením hlavou státu. Na oslavě šesti let ve funkci dorazil mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou. Prezidentovi a jeho hostům pak zazpívala francouzská šansoniérka Mireille Mathieuová.

Zeman zve své příznivce na Hrad počátkem března každoročně, aby s nimi oslavil završení dalšího roku na pozici hlavy státu. Poprvé vyhrál volby v roce 2013, druhého mandátu se ujal před rokem.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na začátku týdne řekl, že by mělo do Španělského sálu přijít asi 1000 hostů. Podle zpravodaje Blesku jsou mezi nimi například exprezident Policie ČR Tomáš Tuhý, neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), bývalí ministři vnitra a zahraničí Martin Pecina a Jan Kohout nebo předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Z celebrit pak například bavič Luděk Sobota s manželkou, kytarista Lubomír Brabec či hudebník Felix Slováček. 

Zeman se v krátkém projevu na úvod setkání nevěnoval politickým tématům. Uvedl, že na rozdíl od minulých oslav nezazní árie z Rusalky. „Když ji slyšíte pořád, není to k poslouchání," uvedl. Zároveň oznámil, že hlavní hvězdou večera bude šansoniérka Matthieuová. Na závěr projevu popřál manželce hradního kancléře Vratislava Mynáře Alexandře, která slavnostní večer uváděla, aby se jí narodilo zdravé dítě.

Mathieuová do Prahy zavítala v rámci evropského turné Made in France. Dvaasedmdesátiletá zpěvačka vyprodala dva veřejné koncerty, které se konaly v pátek a v sobotu v Kongresovém centru. Na první z nich se přišla podívat i manželka prezidenta Ivana Zemanová, stejně jako na koncert v roce 2017. Idea dnešního koncertu podle Ovčáčka vznikla loni v červnu, kdy se Zeman a jeho manželka setkali s francouzskou zpěvačkou na Pražském hradě.

Po úmrtí Charlese Aznavoura je Mathieuová jednou z posledních žijících zástupkyň slavného francouzského šansonu. Do hudební historie se zapsala mimo jiné díky skladbám Mon credo, Qu`elle est belle či Mon bel amour d`été, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem. Spolupracovala s hvězdami jako Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, Paul Anka i s nedávno zesnulým Aznavourem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

salto ( 11. března 2019 14:20 )

turbina: Tepláko nelži, p. Zeman vyhrál nad p. Drahošem o 2,73%, tak to pochop. Není důležité zúčastnit se (platí pro p. Drahoše), ale zvítězit. Historie si pamatuje vítěze a to je p. Zeman

pooresh ( 11. března 2019 14:05 )

Omyl mamrte,je to stejnej sajrajt.Ta hloupa,nevzdelana cast naroda.Husiti.

pooresh ( 11. března 2019 14:01 )

Takovej S.K.Neuman,nebo Ivan Skala byli prece jen lepsi!Ale vytrvej!

pooresh ( 11. března 2019 13:58 )

A zase se mi chce zvracet.Svaty Vaclave,jak se na tento hnus muzes divat?

satanas ( 11. března 2019 12:09 )

Zadny Zid se toho, co dosahl dobrovolne nevzda..A kdo zvas NATO ma uzavrit svou historii statnim pohrbem? Na lafete??

Zobrazit celou diskusi
Další videa