Babišovi blízcí potichu mizí z Agrofertu. Po Monice skončil i její bratr

Autor: ČTK - 
22. 1. 2019
08:50

Švagr premiéra Andreje Babiše (ANO) Martin Herodes odešel ze dvou firem Agrofertu, ve kterých do loňska působil. V úterý to uvedl deník E15. Herodes byl ve strukturách Agrofertu jednatelem PR agentury Panda Media a vlastnil podíl ve firmě Respo Spol, zaměřené na zemědělskou výrobu. Loni holding opustila i Babišova manželka Monika Babišová. Premiér dříve Agrofert vlastnil, v roce 2017 vložil akcie svých firem kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů.

Panda Media i Respo Spol loni prošly fúzemi, po kterých Herodes ve firmách přestal působit. V agentuře Panda Media byl Herodes od roku 2015 jednatelem. Loni se agentura sloučila s Imobou, nástupnickou firmou společnosti Čapí hnízdo, a zanikla. Herodes tak pozici jednatele ztratil. V Respo Spol držel Herodes od roku 2008 menšinový podíl, který postupně snižoval. Poslední zbytek podílu prodal loni jiné firmě Agrofertu v rámci fúze, při níž se Respo Spol sloučil s firmou Agrobor, která rovněž spadá pod holding. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka odmítl změny pro server E15.cz komentovat.

Herodesova sestra, manželka premiéra Babiše Monika, již také v rámci holdingu nepůsobí. Loni v květnu rezignovala na post v představenstvu firmy Imoba, která vlastní areál Čapí hnízdo. Kvůli sporné padesátimilionové dotaci na Čapí hnízdo čelí premiér Babiš, jeho manželka, švagr a dvě dospělé děti obvinění z dotačního podvodu.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
marmat ( 23. ledna 2019 00:00 )

To znamená, že je informace o Monice B. trochu pasé-7-8 měsíců !!!

marmat ( 22. ledna 2019 23:57 )

Sorry jako - Měli vždy jít na nějaké to náměstí a tam si o tom všem s lidmi aspoň trochu p o k e c a t Potichu umí obchodovat přece každej hňup.....

marmat ( 22. ledna 2019 23:53 )

OKURKOVÁ SEZONA V LEDNU ??? Ale jo...V květnu se nic nepsalo a teď "humbuk" celodenní-vycucaný z prstů 100% O NIČEM Jen aby se okolo premiéra c o s i zpochybnilo!Asi má člověk mávnout rukou, že je to bulvár-ale radši drby o Plekim

gabreta ( 22. ledna 2019 16:34 )

Aleš Řebíček (ODS) Firma Viamont a možný konflikt zájmů Před svým nástupem na ministerstvo dopravy pracoval ve vedení soukromé dopravní firmy Viamont a byl jejím spolumajitelem,[8] poté svůj podíl prodal za 700 milionů korun.[3][9] V majetkovém přiznání v roce 2009 ovšem uvedl majetek pouze 342 milionů korun, čímž mohl porušit zákon o střetu zájmů.[9] Spekuluje se, že kupcem mohl být Miroslav Plíhal, který je spolumajitelem firmy INGROVE a působí v dozorčí radě společnosti Viamontu. Kvůli prodeji byl Řebíček vyšetřován policií, ta však v březnu 2011 případ odložila.[9] V červenci 2008 přinesla média zprávu, že Řebíček je s Viamontem nadále propojen a že společnost dostává od jeho úřadu lukrativní zakázky. Podle České televize firma Viamont své akcionáře nezveřejňuje a majitelem může být i ministr nadále, aniž by se to dalo ověřit nebo vyvrátit. V červenci 2008 dodatečně doplnil své oznámení o majetku o 44 milionů korun jakožto splátku za prodej akcií, ale neuvedl o jaké akcie se jedná. Řebíček tvrdí, že kupní smlouva byla uzavřena před 1. lednem 2007.[10] Během Řebíčkova působení na ministerstvu dopravy se navíc Viamontu mnohonásobně zvedl počet státních zakázek a s tím i zisk této společnosti. Podle MF DNES získala firma během posledních dvou let zakázky za 10,4 miliardy Kč.[11] Například Viamont DPS získal kontrakt v Nymburce za 92 milionů korun.[12] Podle deníku Aktuálně.cz navíc firmy, které sponzorovaly ODS, dostaly řadu zakázek od organizací, patřících pod Řebíčkův úřad.

illyria ( 22. ledna 2019 14:13 )

Hmm... Tak to bude znamenat jen jednu věc - přípravu na prodání Agrofertu...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa