Babiš se navezl do Ťoka „měkkoty“. Naštvaný ministr: Nechci být jeho klon a řvát

Autor: kal - 
22. 12. 2018
13:00

Vyhrocený spor se teď na poměry hnutí ANO odehrává ve vládě Andreje Babiše. Postarala se o něj sněhová kalamita na D1, při které zůstaly na klíčové dopravní tepně Česka hodiny uvězněny i malé děti. Babiš konečně přišel s kritikou ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), když mu v rozhovoru pro iDnes.cz vytkl, že je měkký a že musí popohánět své podřízené. Ťok si to ale nenechal líbit a pro Novinky.cz kontroval, že odmítá být klonem premiéra a řvát na lidi. S lidmi se podle něj má jednat jinak.

„Pan ministr je měkký na svoje podřízené… Musí být na ně tvrdší a důslednější, popohánět je,“ řekl Babiš pro iDnes.cz. A nezapomněl zmínit, co všechno v oblasti dopravy zvládl sám: „Absolvoval jsem rozhovor v Českých drahách, byl jsem v SŽDC na prezentaci, čeká mě ČD Cargo, chodím pravidelně na ŘSD, řešil jsem osobně Děti země, obchvat Přerova, obchvat Břeclavi, to jsou neuvěřitelné příběhy.“

Ťok, který poslední dny schytává ránu za ranou, toho měl ale při sobotě už dost. A nezvykle ostře se proti premiérovi vymezil pro Novinky.cz. „Nejsem měkký, mám prostě jiný manažerský styl, než má pan premiér. Nechci být klonem Andreje Babiše,“ prohlásil.

„Nejsem, na rozdíl od něho, přesvědčený, že dobrých výsledku dosáhnete tím, že budete na lidi řvát a říkat jim, že jsou neschopní úředníci, ale že se jich zastanete a potom jim soukromě řeknete, co chcete a jak chcete, aby pracovali. A to člověk nemusí křičet na jednání nebo v médiích,“ zmínil ministr dopravy.

Akční Babiš vs. klidný Ťok

Pak ale Ťok z kritiky tvrdosti šéfa hnutí ANO ale přeci jen ubral, když na doplňující dotaz řekl: „Chtěl jsem říct, že mám jiný styl než on. Zdálo se mi dobré, že jsou ve vládě lidi, kteří jsou typu akčního Babiše, ale také klidného Ťoka. Nebudu se stylizovat do polohy, ve které nejsem.“ Ministr se ještě ale ve finále pohoršil nad tím, proč má premiér potřebu shazovat ho slovy jako „Ťokovi nemůžete věřit“. Konkrétní závěr z toho nevyvodil, zmínil jen, že mu to přijde „naprosto nevhodné“.

To Babiš už řekl, jak je naštvaný a co všechno bude teď chtít od Ťoka na téma D1. „Budu chtít slyšet od ministra, pokud skutečně Ředitelství silnic a dálnic už dva měsíce ví, že ta firma nefunguje, tak proč to neřešili, ale až když vznikl problém. Volalo mi kvůli tomu plno známých. Je to špatně,“ hromoval premiér na adresu ministra, který doufal, že do půlky prosince nebude na dálnici sněžit.

Video Ťok: Doufali jsme, že do 16. prosince kalamitní stav nepřijde. Opozice spustila ohňostroj pokrytectví - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

willi48 ( 24. prosince 2018 16:26 )

Není tak úplně mojí vinou, že ten zmetek Burešů ve mně jiné než negativní pocity nevyvolává.

kusinda1 ( 23. prosince 2018 09:13 )

Andrej by měl řešit především sebe ,opět mlží.

marmat ( 23. prosince 2018 08:53 )

Čtěte diskusi.....sorry jako bude Vám líp Aspoň tu těsně pod Vámi !!!

marmat ( 23. prosince 2018 08:50 )

Vy nadáváte i když doistanete náhodou dárek co??? Z Vás jde pouze negativní energie-nutno léčit !!!

willi48 ( 22. prosince 2018 22:20 )

Bureš, trapnej kašpárek jako vždy. Jestli sis toho blbečku Burešů nevšiml, tak ten Ťuk je tvůj, tak si to vyřeš, a nepředváděj se před národem, jaký jsi sekáč. Opět jsi potvrdil, že jsi obyčejné estébácké hovado.

Zobrazit celou diskusi
Další videa