Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

Svatby, těhotenství i narozené děti. Jak rok 2018 změnil politikům životy?

 • Autor: Jakub Veinlich,simao - 
  25. 12. 2018
  05:01

  I politici jsou jen lidi. Tak je potkávají radostné a bohužel někdy i smutné události. Těch radostných ale přeci jen převažovalo. A tak se někteří politici a političky mohli pochlubit novým snubním prstýnkem, středočeské hejtmance se kulatí těhotenské bříško a někteří politici zas zapili nové potomky. Blesk Zprávy připravily výběr šťastných událostí roku 2018 v politických rodinách.

 • 1.Hilšer tajil dítě během prezidentské kampaně

  Na Hradě mohla být dětská postýlka. Pokud by se stal prezidentem lékař Marek Hilšer, byl by v sídle hlavy státu slyšet také dětský pláč. Manželka prezidentského kandidáta Monika byla těhotná už během kampaně, která vyvrcholila druhým kolem 26. a 27. ledna 2018.

  Holčička Sofie se manželům – lékařům narodila jen dva dny před výročím okupace Československa.

  „Narodila se nám Sofie a má se čile k světu a se zájmem pozoruje okolí. Termín jsme měli na výročí okupace, ale Sofie se stihla narodit o dva dny dříve. Vždycky jsme si z termínu porodu dělali tak trochu legraci, že to smutné datum přebijeme něčím pozitivním a nadějí do budoucna,“ připomněl v reakci pro Blesk Zprávy Hilšer v srpnu 50. výročí od vpádu sovětských tanků.

  Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer a jeho manželka tajil očekávaného potomka během prezidentské kampaně. Svou dcerku vzali ale 17. listopadu na pitní místa. Sofie se narodila 19. srpna. Čerstvý senátor s ní jezdil během podzimních teplých dní v kočáře také na kolečkových bruslích. Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer a jeho manželka tajil očekávaného potomka během prezidentské kampaně. Svou dcerku vzali ale 17. listopadu na pitní místa. Sofie se narodila 19. srpna. Čerstvý senátor s ní jezdil během podzimních teplých dní v kočáře také na kolečkových bruslích. | Facebook, Marek Hilšer

  Hrdý otec nechyběl u porodu a na sociální síti nezapomněl vyseknout poklonu ani manželce a matce novorozené slečny.

  „Narození dítěte je krásný okamžik. Jako by se člověk znovu zamiloval. Moc si vážím své ženy Moniky, ale vůbec všech žen, když vidím, co všechno musí podstoupit a jsou schopny za děti obětovat,“ podotkl.

  Oslavy ale nesměly trvat příliš dlouho -  v srpnu totiž Hilšera čekal vrchol další předvolební kampaně. Tentokrát k volbám do Senátu – během ní brázdil svůj volební obvod na čevené vespě. A vyplatilo se – vyhrál v obvodu Praha 2.

 • 2.Skopeček byl otcem během mžiku

  Radost z potomka má také poslanec ODS Jan Skopeček. Téměř 38 let po něm, se ve stejné – hořovické porodnici narodil i jeho prvorozený syn Honzík. „Malý přišel na svět o dva týdny dříve, než se plánovalo, a bylo to dost rychlé. Manželka si myslela, že jde o tzv. poslíčky a nechtěla dlouho do porodnice jet. Naštěstí bydlíme v Hořovicích 300 m od nemocnice, tak jsme to nakonec skoro na poslední chvíli zvládli,“ prozradil Blesk Zprávám v srpnu poslanec Skopeček.

  Jan Skopeček s manželkou Lucií se radují z narození syna Jana Jan Skopeček s manželkou Lucií se radují z narození syna Jana | Facebook J. Skopečka

  Samotný porod šel podle poslance, který má blízko k bývalému prezidentu Václavu Klausovi, velmi rychle.  „Honzík se narodil po cca hodince a půl, co jsme do nemocnice dorazili. Manželka to zvládla skvěle, jsem na ni pyšný,“ neskrýval radost.

  Syna stihl Skopeček s manželkou také pokřtít. 

 • 3.Těhotná Jermanová čeká „jarňátko“

  Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová  (48, ANO ) se na svého druhého potomka teprve těší. Do práce na krajský úřad dojíždí s kulatícím se bříškem. Paradoxem je, že její těhotenství prasklo v srpnu, kdy novináři poukázali na to, že její manžel, kadeřník Jakub Pokorný (32), používá její služební vůz a jezdí i autem zapůjčeným přímo z automobilky v Mladé Boleslavi.

  „Těhotenství bylo plánované, ale netušila jsem, že to přijde takto záhy a že se to povede. Zatím jsem na konci prvního trimestru, takže se to nejrizikovější období chýlí ke konci a doufáme s manželem, že vše bude v pořádku,“ potvrdila své těhotenství Jermanová Blesku v září.

  Povedlo – žádné větší zdravotní komplikace se u političky, která byla také místopředsedkyní Poslanecké sněmovny a zápasila slovně například s Miroslavem Kalouskem, neobjevily a druhého potomka čeká v březnu.

  Na hejtmance Pokorné Jermanové bylo její těhotenství vidět i ve štábu ANO (6.10.2018) Na hejtmance Pokorné Jermanové bylo její těhotenství vidět i ve štábu ANO (6.10.2018) | Foto Blesk - Robert Klejch

  „Těšíme se na 30. března – bude to takové jarňátko,“ prozradila Jermanová Blesk Zprávám před Mikulášem.

  Prozradila dokonce i pohlaví dítěte. Do Benešovského domu by si s manželem začátkem dubna měli přivést holčičku. „Jméno už máme vybrané, ale nechám si ho pro sebe,“ nechtěla prozradit víc.

  Hned po porodu bude s dítětem doma ona, poté ale nastoupí k výchově její muž, Jermanová se totiž vrátí zpět do křesla hejtmanky.

  „Stále platí, že s malou bude doma manžel a já se budu věnovat práci,“ neskrývala  v prosinci své odhodlání Jermanová, která má z prvního manželství už dospělého syna. Ani pro Pokorného to nebude první potomek. Z předchozího vztahu má holčičku, kterou ovšem hejtmance původně i s dluhy na její výchovu tajil.

 • 4.Ministr spravedlnosti přišel o svobodu

  Sotva nastoupil do úřadu ministra spravedlnosti a stihl se rozkoukat v kanceláři, v tu ránu přišel ministr Jan Kněžínek (39, za ANO) o svobodu. Ministrem přitom být vůbec nemusel. Do křesla si sedl po Taťáně Malé (ANO), která musela odejít kvůli svým aférám s údajným plagiátorstvím diplomových prací.

  Svobodným ministrem přitom vydržel být zhruba měsíc a půl. Prezident Miloš Zeman ho jmenoval 10. července a už 31. sprna si vedl k otláři svoji dlouholetou partnerku Pavlu Zdráhalovou (32).  „Sňatek se uskutečnil v Praze,“ řekl Blesk Zprávám na konci léta novomanžel Kněžínek.

  Jeho vyvolenou je přitom bývalá mluvčí legislativní rady vlády či někdejší šéfka kabinetu na ministerstvu kultury. Později se přesunula na stejnou pozici na ministerstvu práce a sociálních věcí. 

  Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) se oženil s bývalou mluvčí legislativní rady vlády Pavlou Zdráhalou Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) se oženil s bývalou mluvčí legislativní rady vlády Pavlou Zdráhalou | Archiv Jana Kněžínka

  O pár týdnů později spolu novomanželé odletěli na líbánky na Mauricius. „Byla to lokalita, která nás dlouhodobě lákala a podle mě je na svatební cestu úplně ideální. Moc krásný ostrov, moc se nám tam líbilo a celkově se svatební cesta vydařila,“ popsal na konci září Blesk Zprávám čerstvý ženáč Kněžínek.

  „Naštěstí jsem neměl aktivovaný internet v mobilu a wi-fi tam nebyla moc dostupná, takže jsem si to opravdu užil i z tohoto pohledu,“ dodal ministr.

  Někteří čtenáři se při pohledu na jeho svatební fotografie strefovali do ministrovy figury. Slíbil, že si to vezme k srdci. „To jsem si se zájmem přečetl, ztotožnil jsem se s tím a budu se snažit na tom ve volných chvílích zapracovat,“  zamyslel se nad svými kily Kněžínek.

 • 5.Politická svatba a Babiš s bublifukem

  Pod čepec vlezla v polovině srpna také hejtmanka Karlovarského kraje, Jana Vildumetzová. A byla to politická veselka. Ona členka hnutí ANO si vzala ve Stanovicích za muže člena ODS – dlouholetého přítele Jana Marečka.

  Obřad byl v kostele a hejtmanka oblékla bílé šaty, které si sama navrhla.

  „Šaty vznikly podle mého vlastního návrhu, jsou atypické a přitom jednoduché, v bílé barvě. Jejich ušití ale provázely trochu problémy, pomohlo mi s tím hodně lidí, kteří viděli, že ještě týden před svatbou nevím, jestli budu mít v čem jít,“ prozradila před svým velkým dnem pro Deník.cz  Vildumetzová.

  Při obřadu se  se poslankyně a také předsedkyně Asociace Krajů nechala pokřtít a její manžel biřmovat.

  Svatební koalice: Jana Vildumetzová (ANO) si vzala Jana Mračka (ODS). Nechyběl ani Andrej Babiš (17.8.2018) Svatební koalice: Jana Vildumetzová (ANO) si vzala Jana Mračka (ODS). Nechyběl ani Andrej Babiš (17.8.2018) | facebook A. Babiše

  „Tak máme v Karlovarském kraji koalici s ODS. Jana si vzala Jana, moc jim to přeju, hodně štěstí, ať vám to vyjde,“ vzkázal novomanželům přes Blesk Zprávy prominentní host mezi svatebčany premiér Andrej Babiš, který na nevěstu s ženichem čekal před kostel s bublifukem.

  Veselka se konala na nedalekém statku a mezi hosty byli také například poslanec a Babišův expert na sport – bývalý hokejista Milan Hnilička, hudebník Karel Vágner, nebo žokej Josef Váňa, který za ANO jednou také zkoušel kandidovat.

  Večer při pořádné oslavě všichni zpívali a tančili při vystoupení Michala Davida.

bohdan ( 14. února 2019 11:21 )

Takové morální dno( B+Z) v čele státu jsme ještě neměli!!!

iFender ( 25. prosince 2018 16:18 )

Mam k nemu odpor,odporny clovek.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa