Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Babiš promluvil o možném konci Dostálové ve vládě. Zve si ji na „kobereček“

Video se připravuje ...
Autor: pal, vei - 
22. listopadu 2018
16:55

Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro Blesk Zprávy připustil, že by ministryně Klára Dostálová (ANO) mohla v jeho vládě skončit. „Pokud se prokáže, že tam byl nějaký problém, tak očekávám, že paní ministryně z toho vyvodí zodpovědnost,“ reagoval premiér na středeční zásah policie na ministerstvu pro místní rozvoj a v CzechTourismu. Mezi hlavními podezřelými je právě i ministryně Dostálová, která měla CzechTourism na starosti jakožto někdejší náměstkyně pro regionální rozvoj. 

Kvůli podezření na nehospodárné zadávání zakázek v agentuře na podporu turismu prověřují kriminalisté ministryni Kláru Dostálovou, která měla CzechTourism na starosti jakožto náměstkyně pro regionální rozvoj. „S paní ministryní budu v pátek mluvit a budu se o to zajímat, co to znamená,“ řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy Andrej Babiš.

Premiér nejdřív uvedl, že je s prací ministryně Dostálové spokojený a věří jí. „Nechme to na policii. Pokud se prokáže, že tam byl nějaký problém, tak očekávám, že paní ministryně z toho vyvodí zodpovědnost,“ zmínil Babiš. Fakticky tak připustil i to, že by ministryně za hnutí ANO mohla ve vládě skončit.

Video  Andrej Babiš: Mého syna točili tajně, poženeme novináře k soudu  - Aleš Brunclík, Jakub Veinlich
Video se připravuje ...

Sám Babiš byl prý k agentuře CzechTourism vždycky kritický. „Donutil jsem paní ministryni, aby snížila rozpočet té agentury. Myslím si, že jsme dnes v situaci, kdy k nám jezdí dost turistů, nepotřebujeme mít takové výdaje na CzechTourism,“ je přesvědčený premiér.

Policie zabavila ministryni služební počítač

Ministryně se k vyšetřování vyjádřila již ve středu. „Z logiky věci policie prověřuje i mě, říkám to úplně otevřeně, protože jsem byla nadřízenou CzechTourismu - ať už jako náměstkyně, nebo jako ministryně. Také na rovinu říkám, že policie byla ráno u mě doma s dotazem, zda mám doma nějakou služební techniku. Já jsem řekla, že samozřejmě ano, všechno jsem vydala, policie si to odvezla a odjela,“ popsala Dostálová.

Doplnila, že policii neodpovídala na žádné otázky a neví, s čím zásah v sídle ministerstva a v CzechTourismu souvisí. Web E15.cz uvedl s odkazem na policejní spis, že ministryně Dostálová je ve věci hlavní podezřelou, a to údajně ze zneužití pravomoci a z dotačního podvodu.

Ifigenie ( 23. listopadu 2018 02:31 )

Já bych nesvlíkala kalhoty už před brodem a počkala na výsledky šetření. Jsou informace, že záležitost je hodně strašího data. Říkal to i Okamura dnes v TV.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa