Bělobrádka v čele lidovců může vystřídat Výborný. Syn exministra obrany

Autor: ČTK, nkov - 
6. listopadu 2018
11:55

Lidovecký poslanec Marek Výborný (42) bude na březnovém sjezdu strany kandidovat na předsedu. V úterý to řekl novinářům. Nynější předseda Pavel Bělobrádek, který KDU-ČSL vede od roku 2010, v říjnu oznámil, že už svou funkci obhajovat nebude.

Výborný je členem KDU-ČSL od roku 2005, ve Sněmovně zasedá od loňska, kdy byl zvolen za Pardubický kraj. Jeho otcem je někdejší lidovecký ministr obrany Miloslav Výborný, který po angažmá v politice působil jako soudce Ústavního soudu.

Video Bělobrádek otevřeně: Proč končí jako předseda a jak bojuje s nemocí? - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

Kandidaturu na předsedu KDU-ČSL už oznámil nynější místopředseda strany a šéf poslaneckého klubu Jan Bartošek. První místopředseda lidovců Marian Jurečka kandidaturu zvažuje, rozhodnout se chce do konce listopadu. Spekuluje se i o možné kandidatuře senátora a zlínského hejtmana Jiřího Čunka, který se o předsednictví utkal s Bělobrádkem i na sjezdu v roce 2017.

Video Čunek nevyloučil kandidaturu na šéfa lidovců. Mrzí ho, že KDU-ČSL nešla s Babišem do vlády. - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

Bělobrádek na říjnové celostátní konferenci lidovců oznámil, že už nebude opětovně kandidovat na předsedu. Brzkým oznámením svého záměru chtěl poskytnout kandidátům čas, aby se představili členské základně a prezentovali svou vizi směřování strany. Svých možných nástupců vidí několik, o jménech nechtěl spekulovat. Nehodlá ani žádného kandidáta osobně podpořit.

kacer56 ( 6. listopadu 2018 12:58 )

Hlavně ať už tahle odporná zrzavá zlodějská kozí bradka,táhne i se sudeťáckým Hermošem do zadele. Strana prolezlá zmetky, co cíleně pracují proti vlastnímu obyvatelstvu, by měla skončit před soudem a to nejen za církevní restituce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud