Studenti v Brně se hádají o Babiše. Adam ho zve na gymnázium, další zuří

Autor: jn - 
4. 11. 2018
14:00

Místo holek a dalších studentských starostí řeší gymnazisté v Brně politiku. Student tamního vyhlášeného Gymnázia Elgartova Adam Stanislav totiž pozval na návštěvu školy premiéra Andreje Babiše (ANO), oba se potkali na Pražském hradě při udělování státních vyznamenání. Spolužákovi Adama se takový krok ale nelíbí natolik, že proti vizitě premiéra organizuje petici. Na spor upozornil web iDnes.cz.

Co nikdo nečekal: Babiš pozvání přijal a studentovu nabídku navíc zveřejnil na svém Facebooku. Premiér na sociální síti napsal: „Tohle je Adam Stanislav, student Gymnázia Elgartova v Brně. Jeho spolužáci mě prý nemusí, tak mi navrhl, abych přijel a mohli mě poznat osobně, na cokoli se zeptat a udělat si vlastní názor. Na jaře bude škola slavit sto let, tak jsem slíbil, že určitě přijdu. Díky za pozvání, Adame.“

„Politiku hodně řešíme. Spousta lidí s premiérem nesouhlasí, tak jsem si říkal, že jej pozvu, ať se s jeho názory konfrontují osobně,“ tvrdí student. A strhla se mela. Ve škole okamžitě proti jeho příjezdu zorganizoval Stanislavův spolužák spolu s rodiči a přáteli školy petici.

„Estébáka ve škole nechceme,“ píší studenti

Návštěva podle kritiků může poškodit jméno školy, obávají se petenti. Vyzvali vedení školy, aby návštěvu Babiše, který se školou ani její stoletou historií nemá vůbec nic společného, zatrhlo.

„Nepřejeme si, aby do školy přijel někdo, kdo je oprávněně veden ve svazcích bývalé Státní bezpečnosti, která sloužila k ovládnutí mocenských pozic a likvidaci protivníků komunistického režimu, a kdo k participaci na státní moci přizval stranu, který je za více než 40 let totality a zvěrstva s ní spojená zodpovědná,“ napsali v petici.

Ředitelka gymnázia Petra Šperková o pozvání premiéra ví. Zásadní podle ní je, aby případná návštěva a vystoupení Babiše byly apolitické. Zda se vizita premiéra příští rok na jaře doopravdy uskuteční, ovšem ještě není rozhodnuto.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

willi48 ( 5. listopadu 2018 19:05 )

Je ohromně povznášející potkat skutečného inteligenta a pěkně, slušně a věcně si s ním popovídat. Neboj, Jeníku, to opravdu není tvůj případ.

zdenek43 ( 4. listopadu 2018 19:29 )

Dokonáno! Puč v roce 1994+volba prezidenta CR 2013 + KABELKOVY PREVRAT - puc - 2013 + volby Parlamentu CR 2013 + volby 2017 + volba prezidenta CR 2018 se zdařil. Komunisté - soudruzi-pratele a jejich pratele si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě. ..... 4. 2018 - Miloš Zeman svou přítomností, oslovením „Vážený soudruhu předsedo, milý Vojto, vážené soudružky, vážení soudruzi“ ......Soudružky a soudruzi, přeji nám, aby svět šel nalevo, řekl Zeman na sjezdu komunistům Poprvé od roku 1989 vystoupil na sjezdu komunistické strany prezident České republiky. Miloš Zeman ... Sám by si přál, aby svět šel nalevo. m a g a - k r a d e z e - Dále k financování nákupu státního majetku sloužily ukradené státní finanční prostředky z kont PZO (Podniků zahraničního obchodu) v zahraničí nebo tajných kont StB v zahraničí (Agrofert komunisty a “ne”agenta StB Andreje Babiše nebo Třinecké železárny spolupracovníka StB Tomáše Chreneka). Odhaduje se, že „PZtky“ disponovaly 500 mil. Kčs na kontech v zahraničí ve volně směnitelných měnách. Kolik miliard nakradli estébáci a bylo uloženo v zahraničí asi nikdo nespočítá, zahraniční konta StB jsou v ČR tabu. Proto tolik tajemných firem ze zahraničí v české privatizaci (např. Appian)... K úplné dokonalosti bylo rozkrádání dovedeno uzavíráním smluv s FNM, kdy majetek přecházel na kupujícího podpisem smlouvy a ne zaplacením kupní ceny -- Takto získal Andrej Babiš několikamiliardový majetek Chemapolu (jediného vlastníka licence na LTO) -- (Nanuk, Českomoravské mrazírny, Bomeco, Jemča, Drůbežářský podnik Libuš a Xaverov komunisty Miroslava Tomana, ministra ve vládě “Zemana”). Tak se stalo, že majetek byl nakoupen na nastrčenou firmu, obratem prodán a dluh zůstal za nastrčenou firmou. Dluh později přešel do Konsolidační agentury, kde byl odkoupen stejnými mafiány, kteří jej vytvořili (samozřejmě přes nastrčené firmy)..

zdenek43 ( 4. listopadu 2018 19:21 )

no, dekuji snad nase MLADEZ ma R O Z U M - a nejvetsiho SMEJDA?? v Cesku nechteji ani videt -- -- ze HO?? jejich rodice nechali postavit do nejvyssich pozic Ceska - STALO SE - ale nastupujici ?? maldez maaaaa rozum a pri dalsich volbach SVINSKYM KROKEM Smejda vyzene. . . . . . 15.11.2011 - - Bývalý premiér a čestný předseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Miloš Zeman v úterý označil za nedůvěryhodného podnikatele Andreje Babiše, který stojí za novým hnutím ANO 2011......Zeman na tiskové konferenci uvedl, že člověk, který působí v politice, má-li být dlouhodobě úspěšný, nesmí krást, nesmí podrážet a musí dodržovat uzavřené dohody. Následně se opřel do Babiše. ...prohlásil Zeman s tím, že je to podle něj přímý důkaz Babišovy nedůvěryhodnosti. ... Nehledě na jistá další podezření, která se, doufám, časem prošetří.“ Tak komentoval 15. listopadu 2011 Miloš Zeman vstup podnikatele Andreje Babiše do celostátní politiky. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 4.11.2013 - Bez lustračního osvědčení ministry nejmenuju, vzkázal Zeman Zájemci o ministerská křesla si musí připravit lustrační osvědčení. Prezident Miloš Zeman vzkazuje, že nejmenuje nikoho, kdo ho nebude mít čisté. „Žádné výjimky zákon nepřipouští a prezident republiky splnění všech podmínek pro jmenování členů vlády vyžadoval a nadále vyžaduje,“ sdělila LN Zemanova mluvčí Hana Burianová. To je první zásadní vzkaz pro situaci, že by se měl členem koaliční vlády se sociálními demokraty a lidovci stát šéf ANO Andrej Babiš (Andrej Babiš je majitelem firmy Agrofert, pod niž spadá i společnost MAFRA, která vydává LN a server Lidovky.cz pozn. red.). SAMOOOOOO - VSE BYLO JINAK - - - aby soudruh-pritel Milos ZEMAN UKOJIL SVOU M S T U ........ o t o c i l - a najedou ze SMEJDA se stal pritel ......

honzazchaIoupky ( 4. listopadu 2018 18:40 )

za to ty jsi se těm sourozecům👫 co tě počali povedl dokonale🐵

willi48 ( 4. listopadu 2018 17:54 )

Adame, Adame, ty ses teda té přírodě moc nepovedl. Pro takové blbečky bývala za mého mládí jediným řešením pořádná "deka". To by ti srovnalo ten bordel v tvé makovici. A paní ředitelka taky nebude žádný intelektuální zázrak. Jak chce dopředu zjistit, že Burešovo vystoupení bude "apolitické". Já ji můžu říci už teď - nebude. Na to vemte jed !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa