Sobota 5. prosinec 2020
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno 7°C

Po snowboardistce i tenista: Medaili od Zemana dostane Radek Štěpánek

Autor: ČTK, bud - 
22. října 2018
19:51

Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená bývalého tenisového reprezentanta Radka Štěpánka, který mimo jiné dvakrát vyhrál Davisův pohár. S odvoláním na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře to uvedla Česká televize.

Štěpánek se tenisu věnoval profesionálně od roku 1996. Vyhrál pět turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře. Davis Cup získal v letech 2012 a 2013. Velký bojovník a vyznavač stylu servis–volej získal předloni bronzovou medaili ve čtyřhře na olympiádě v Riu de Janeiro. Loni v listopadu ohlásil konec kariéry. Velkolepou rozlučku s ní uspořádal devětatřicetiletý sportovec minulý týden v Praze. Předtím byl krátce členem trenérského týmu Srba Novaka Djokoviče.

Sportovkyně Ester Ledecká

Zeman už dříve řekl, že na Den vzniku samostatného československého státu vyznamená Řádem bílého lva někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu. Vyznamenána má být také dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Medaile Za hrdinství udělí třem českým vojákům, kteří zemřeli v létě při teroristickém útoku v Afghánistánu.

Minulý týden prezident oznámil, že vyznamená velitele protinacistické odbojové organizace Obrana národa Josefa Bílého in memoriam, dále pak bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavola Krúpu a někdejší novinářku Janu Lorencovou.

Video „Zpívá milionům lidí celý život.“ Zeman řekl, proč 28. října vyznamená Michala Davida. - David Vaníček, redakce Blesk

Vyznamenání má dostat také zpěvák Michal David či učitelka mateřské školy Darina Nešporová za záchranu předškoláků při loňské dopravní nehodě na Olomoucku. 

Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád bílého lva, druhým je Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Prezident uděluje také medaile Za hrdinství a Za zásluhy. Řádovými dny pro propůjčování či udělování státních vyznamenání českým občanům jsou 1. leden a 28. říjen, zvykem je předávat je především na slavnostním večeru 28. října na Pražském hradě. Cizí státní příslušník je může dostat kdykoli.

Video „Bojovníci proti zmrdům.“ Zeman v rádiu opět mluvil vulgárně. - Blesk TV/Český rozhlas

Pohybovenadany ( 23. října 2018 05:45 )

 Ví všichni kdo je ten továrník Mayer ?

Pohybovenadany ( 23. října 2018 05:42 )

 Prezident Trump tam chce jeste pana tovarnika Mayera. K původnímu sousoší Zeman-Stepanek , přibude jeste ten kňoural David a pan továrník Mayer . Snad to ten “řezník” bude schopný nejak zkloubit

Pohybovenadany ( 23. října 2018 01:48 )

 Teď mě napadlo k nim “připlácnout” ještě Michala Davida. Co vy na to ?

Pohybovenadany ( 22. října 2018 21:24 )

 Pred Hradem by mělo byt sousoší Radek v objetí Zemana. Oba si sochu zaslouží. Teď když se to tak s těma sochama dobře rozjelo !! 🎾🏸🎾

9Mahe ( 22. října 2018 20:26 )

Radek si to zaslouží.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud