Po snowboardistce i tenista: Medaili od Zemana dostane Radek Štěpánek

Autor: ČTK, bud - 
22. 10. 2018
19:51

Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená bývalého tenisového reprezentanta Radka Štěpánka, který mimo jiné dvakrát vyhrál Davisův pohár. S odvoláním na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře to uvedla Česká televize.

Štěpánek se tenisu věnoval profesionálně od roku 1996. Vyhrál pět turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře. Davis Cup získal v letech 2012 a 2013. Velký bojovník a vyznavač stylu servis–volej získal předloni bronzovou medaili ve čtyřhře na olympiádě v Riu de Janeiro. Loni v listopadu ohlásil konec kariéry. Velkolepou rozlučku s ní uspořádal devětatřicetiletý sportovec minulý týden v Praze. Předtím byl krátce členem trenérského týmu Srba Novaka Djokoviče.

Sportovkyně Ester Ledecká

Zeman už dříve řekl, že na Den vzniku samostatného československého státu vyznamená Řádem bílého lva někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu. Vyznamenána má být také dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Medaile Za hrdinství udělí třem českým vojákům, kteří zemřeli v létě při teroristickém útoku v Afghánistánu.

Minulý týden prezident oznámil, že vyznamená velitele protinacistické odbojové organizace Obrana národa Josefa Bílého in memoriam, dále pak bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavola Krúpu a někdejší novinářku Janu Lorencovou.

Video „Zpívá milionům lidí celý život.“ Zeman řekl, proč 28. října vyznamená Michala Davida. - David Vaníček, redakce Blesk

Vyznamenání má dostat také zpěvák Michal David či učitelka mateřské školy Darina Nešporová za záchranu předškoláků při loňské dopravní nehodě na Olomoucku. 

Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád bílého lva, druhým je Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Prezident uděluje také medaile Za hrdinství a Za zásluhy. Řádovými dny pro propůjčování či udělování státních vyznamenání českým občanům jsou 1. leden a 28. říjen, zvykem je předávat je především na slavnostním večeru 28. října na Pražském hradě. Cizí státní příslušník je může dostat kdykoli.

Video „Bojovníci proti zmrdům.“ Zeman v rádiu opět mluvil vulgárně. - Blesk TV/Český rozhlas

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

zdenek43 ( 23. října 2018 09:36 )

V lóžích Národního divadla zasedli tajemník ÚV KSČ Josef Havlín, místopředseda vlády ČSR Matěj Lúčan, vedoucí oddělení kultury ÚV KSČ Miroslav Müller, vedoucí oddělení kultury ÚV KSS Rudolf Jurík, ministři kultury ČSR a SSR Milan Klusák a Miroslav Válek a další straničtí a státní funkcionáři. Úvodní projev měl národní umělec a předseda Československého výboru svazu spisovatelů Jan Kozák. Herečka Jiřina Švorcová přečetla na shromáždění Provolání československých výborů uměleckých svazů Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru, které vyjadřovalo loajalitu komunistickému režimu. Jeho autorem byl patrně Jan Kozák. Pro označení uvedeného prohlášení se vžilo označení Anticharta. Jednání zahájil dirigent Milivoj Uzelac, po něm v y s t o u p i l zpěvák Karel G o t t. Zpěvačka Eva P i l a r o v á přečetla text, v němž se účastníci setkání přihlásili k provolání, které zaznělo v Národním divadle. V diskusi vystoupili Karol Duchoň, Pavol Hammel, Jaromír Klempíř, Jiří Korn, Karel Svoboda, Ladislav Štaidl, Karel Vágner a další umělci. ANOOOOOOO - Jedním z vrcholů kampaně proti signatářům Charty 77 bylo shromáždění herců a dalších kulturních pracovníků 28. ledna 1977 v Národním divadle v Praze. NOOOOOOOOO A v POSAMETAKOVEM OBDOBI po roce 1989 SOUDRUZI zneuzili 28.rijen k PROPAGANDE . . . jinak za vlady soudruhu v Ceskoslovenske socialisticke republice do roku 1989 .......... 28. r i j e n ....... 28. říjen: Den znárodnění - DEN Z N A R O D N E N I - Nejdříve zákonem č. 93/1951 Sb. vyhlášen jako "Den znárodnění", brán jako ostatní svátek - den pracovniho klidu. Zákonem č. 56/1975 z 11. června 1975 brán pouze jako významný den, tedy pracovní den. Později dle zákona č. 141/1988 Sb. ze dne 21. září 1988 zase státní svátek s novým názvem: "Den vzniku samostatného Československého státu". - V Polsku probíhala revoluce již od léta roku 1988, kdy se konaly velké demonstrace...Dne 25. března 1988 proběhla tzv. Svíčková demonstrace v Bratislavě....

zdenek43 ( 23. října 2018 09:25 )

takto pracuji S O U D R U Z I ...... "" Soudružky a soudruzi, přeji nám, aby svět šel nalevo, řekl Zeman na sjezdu komunistům Poprvé od roku 1989 vystoupil na sjezdu komunistické strany prezident České republiky. Miloš Zeman ve svém sobotním projevu poskytl delegátům historický exkurs posledních sta let i svůj názor na sestavení vlády. Komunisté by neměli promarnit šanci, ale také by si neměli klást přemrštěné podmínky. Sám by si přál, aby svět šel nalevo...... 21.4.2018 !!!!! „Vážený soudruhu předsedo, milý Vojto, vážené soudružky, vážení soudruzi, dovolte mi, abych vás pozdravil tímto starým sociálně demokratickým pozdravem,“ uvedl prezident Miloš Zeman na úvod svého projevu ... !!!!! +++++ Komunistická propaganda měla využít známé tváře v kampani proti Chartě 77..... Jedním z vrcholů kampaně proti signatářům Charty 77 bylo shromáždění herců a dalších kulturních pracovníků 28. ledna 1977 v Národním divadle v Praze. Zvolenou formou vyvolávalo vzpomínky na shromáždění, která se odehrála na stejném místě za nacistické okupace v roce 1942 a během komunistického převratu v roce 1948. Cílem jednak bylo využít populárních tváří v propagandistické kampani a na straně druhé izolovat signatáře Charty 77, mezi nimiž byla řada osobností kulturního života. ,,,,,,,,,,, Radku S T E P A N K U -- "" Stojí ti to za to, abys prebiral OCENENI z rukou SOUDRUHA - toho soudruha - ktery je tak soudruzskej - ze uz v Ceske republice dlou nebyl???? - - napr. po Klementu Gottwaldovi....

Pohybovenadany ( 23. října 2018 05:45 )

 Ví všichni kdo je ten továrník Mayer ?

Pohybovenadany ( 23. října 2018 05:42 )

 Prezident Trump tam chce jeste pana tovarnika Mayera. K původnímu sousoší Zeman-Stepanek , přibude jeste ten kňoural David a pan továrník Mayer . Snad to ten “řezník” bude schopný nejak zkloubit

bobeszchaloupky ( 23. října 2018 05:35 )

včera umřel další voják snad na něj Zemák nezapomene

Zobrazit celou diskusi
Další videa