Vznik Československa přijede oslavit i Merkelová. S Babišem vyrazí na oběd

Autor: Mii - 
22. 10. 2018
16:20

Další velké jméno přivítá Česko v rámci oslav 100 let od vzniku Československa. Po francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi nebo americkém ministru obrany Jamesovi Mattisovi přijede i německá kancléřka Angela Merkelová. Uvedl to německý server Die Welt.

Informaci přinesl mluvčí německé vlády Steffen Seibert. Podle něj má Merkelová v plánu oběd s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Více detailů nesdělil.

Merkelová se tak stává dalším významným státníkem, který na oslavy 100 let od vzniku Československa dorazí. Účast přislíbil také Emmanuel Macron, který se v pátek podle mluvčího Jiřího Ovčáčka sejde s prezidentem Milošem Zeman. V plánu je rovněž schůzka s Babišem.

Na oslavách budou přítomní také slovenský prezident Andrej Kiska nebo americký ministr obrany James Mattis. Kiska se zúčastní piety na Vítkově a Mattis vojenské přehlídky na Evropské třídě.

Angela Merkelová se již letos s Babišem setkala:

Video Babiš se s Merkelovou neshodl na přerozdělování migrantů. - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
Bohatejmrdnikatel ( 26. října 2018 20:16 )

Jsem hrdý na svého premiéra a nějakej podredovanej chcípáček Bartoš je mi u p®dele!

jentakjenkobIiha ( 23. října 2018 07:04 )

Tady erekce nedocílíš, zvadlý vocase, zkus mraveniště.

Qmur ( 22. října 2018 23:22 )

http://forum24.cz/babis-v-defenzive-bartos-mu-ukazal-jak-agrofertu-vzrostly-dotace-od-jeho-vstupu-do -politiky/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

willi48 ( 22. října 2018 20:03 )

Pokud by chtěla ještě přijet Terezka z Británie a duce Conti, nebylo by lepší, aby se sešli spolu s Makrelou a tím francouzským ušáčkem v Mnichově. Mohli by výročí vzniku ČSR oslavit opravdu příznačně. A koneckonců, mohl by se tam s nimi setkat i slovenský prezident Kiska, slováci si do nás v roce 1938 taky s nadšením kopli. Celá tahle chystaná šaškárna je jeden velkej nevkus.

willi48 ( 22. října 2018 19:53 )

Viděl jsi, obdivovateli Bureše, psaný text z pera tvého velkého Boha Bureše ? Jestli ne, tak se uklidni, jeho písemný projev je totiž něco hrozného, skutečně jen pro silné žaludky. Proti tomu je jeho ústní projev (jakkoliv je to také hrůza) naprostá pohoda.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa