Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

„Měli KSČM zakázat,“ řekl v Berlíně Babiš. Podpora komunistů jeho vládě prý byla jednorázová

Autor: ČTK - 
5. září 2018
18:20

Premiér Andrej Babiš dnes v německé metropoli uctil památku obětí berlínské zdi, když k jejímu památníku položil věnec. Období, v němž Berlín v letech 1961–89 dělila, označil za velice temné. Zároveň později českým novinářům řekl, že po revoluci měla být zakázána komunistická strana.

„Berlínská zeď je symbol bývalého komunistického režimu, režimu, který neváhal střílet na lidi. Stejné to bylo u nás na hranici,“ uvedl Babiš. „To je velice temné období v historii postkomunistických zemí, a proto si myslím, že bylo potřeba, abych projevil úctu vůči obětem a i možná pro mladou generaci připomněl, co se za těch minulých totalitních režimů dělo,“ zdůraznil také.

Babiš dnes před polednem položil věnec u části památníku zdi, na níž jsou fotografie obětí rozděleného Berlína. Kytici přinesl také k místu, které připomíná příspěvek zemí visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) k pádu berlínské zdi.

Od novinářů později čelil otázce, jestli není zvláštní, že uctil památku komunistických obětí jako premiér vlády ČR, kterou komunisté podpořili. „Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv,“ uvedl s tím, že ji jen jednorázově podpořili. „Měli KSČM zakázat,“ poznamenal také k dění po sametové revoluci z roku 1989. Jestli někdo komunisty oslabil, tak to podle Babiše bylo jeho hnutí ANO.

 

marmat ( 6. září 2018 17:22 )

Starost si schovejte pro ty vyřazené trolly/ kolegy níže....

marmat ( 6. září 2018 17:19 )

Ten OPRAVDU ubohý je pod Vámi už vyškrtnutý...chápu, že si také chcete v diskuzi "škrtnout" ale chybí Vám jakákoliv invence a vtip. A tak zbývají jen nadávky., útoky a arogancu...Ale i chudí duchem musí žít !!!

tomik007 ( 6. září 2018 09:55 )

Marmo - dle tvych zaveru soudim zes byl take STB

marmat ( 6. září 2018 09:06 )

Qmure- tomikk tuším není zdenkkova holka, ale nik - je to ještě dítě a šulínek je skoro hezké, nadávky tentokrát nepoužil/a......

marmat ( 6. září 2018 08:59 )

Včerejší pecka se 100% odhalením aféry Novičok rozdrtila pochopitelně zdenkka a spol. do bezvědomí....Chápu jejich frustraci, ale nechápu, proč si po takové zdokumentované extra-blamáži nejedou odpočinout!!? A zase melou stejné demagogie !

Zobrazit celou diskusi
Další videa