Posílal lidi do plynu, trest mu zrušili. Okamurův extajemník ušetří 70 tisíc

Autor: simao, ČTK - 
9. 8. 2018
15:30

Podle žaloby posílal do plynu Židy i Romy. Jenže podmínka ani peněžitý trest pro bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka neplatí, uvedla ve čtvrtek Česká televize. S tím, že Staníkův obhájce podal proti verdiktu soudu odpor a trestní příkaz se tak zrušil. Kauza tak spěje k obvodnímu soudu.

Za údajné nenávistné výroky, které měl Jaroslav Staník, bývalý tajemník Okamurovy SPD, pronést na sněmovní půdě, padl trest 1. srpna. O Staníkově vině tehdy rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1.

„Obviněný byl uznán vinným ve smyslu podané obžaloby, tedy ze spáchání přečinu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezování jejich práv a svobod a dále z popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy,“ řekl tehdy ČT šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

Obvodní soud se však bude zabývat údajnými nenávistnými výroky bývalého tajemníka SPD znovu, uvedla dnes Česká televize, proti které okamurovci příležitostně brojí. Staníkův obhájce totiž podal odpor, čímž se ruší trestní příkaz.

Exministryně Marksová: Byl silně opilý

Staník podle některých svědků incidentu loni v říjnu posílal ve sněmovní restauraci příslušníky menšin do plynu. Vyzýval údajně k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození.

Do konfliktu se Staníkem se tehdy dostala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD), která tvrdila, že byl tajemník silně opilý. Na případ upozornilo Aktuálně.cz.

Video „Žádný mozek, jenom svaly?“ Okamura ve Sněmovně zase burácel proti ČT. - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa