Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Tunelář Smetka obral lidi o stamilióny. „Kufry peněz nosil Šloufovi,“ tepou politici Zemana

Autor: zst - 
27. července 2018
11:10

Zemanův nejbližší spolupracovník Miroslav Šlouf byl zapojen v samém začátku projektu podvodného H-Systemu. Podle Hospodářských novin to vyplývá ze 14 let starého rozsudku nad šéfy vytunelované firmy. Toto pojítko v souvislosti s tím, že se prezident aktivně do aféry opět zapojuje, připomíná i řada politiků. 

„Pokud pan prezident má pochybnosti o kvalitě soudů, já osobně mám pochybnosti o tom, zda si pan prezident pamatuje, jaká byla v H-Systemu úloha jeho nejbližších spolupracovníků,“ uvedl dokonce na sociální síti soudce Kamil Kydalka, který poslal v roce 2004 na 12 let za mříže majoritního vlastníka H-Systemu Petra Smetku.

Na spojení mezi Zemanem a H-Systemem upozorňuje i „kometa“ prezidentských voleb Marek Hilšer. Podle něj by se měl prezident stydět. Hilšer kandiduje na podzim do Senátu.

Že část peněz vyvedených z firmy skončila ve stranické kase ČSSD, tvrdí i exposlankyně Hana Marvanová, která za STAN kandiduje v komunálních volbách v Praze. Marvanová u soudu zastupovala jinou skupinu podvedených, celkem asi sto rodin, které se ale o domy nesoudily.

„Šéf H-Systemu Petr Smetka přenášel kufry peněz Miroslavu Šloufovi do Lidového domu. Tehdy měla ČSSD problémy s financováním, měla obstavené účty,“ řekla dokonce v televizi DVTV. Strana se ale nařčení brání. 

Video Tragédie, nespravedlnost, hrůza, říkají klienti H-Systemu. Domy si dostavěli svépomocí. - Martin Pekárek, Blesk Zprávy

„Vždy jsem si paní Marvanové coby právničky vážil, ale tohle je podpásový úder kandidátky na primátorku Prahy, která se neštítí zneužít cokoli k vlastní sebeprezentaci a útoku na svého politického soupeře. Její tvrzení je lživé a žádné peníze do ČSSD v souvislosti s H-Systemem nikdy neputovaly,“ reagoval první

Lobbista Miroslav Šlouf se později se Zemanem názorově rozešel, letos v únoru zemřel.

Video „Nedám jim to. Jedině přes mou mrtvolu.“ Zdrcená klientka H-Systemu paní Milena o šoku z rozhodnutí soudu a nuceném vystěhování. - Martin Pekárek, Blesk Zprávy

kalina107 ( 28. července 2018 19:24 )

a jak seš na tom se zdravotním stavem ?Co ti říkají v šaškecu ? A co doma ? Mají z tebe radost , že . Seš vyhulený pitomec a ještě se s tím chlubíš . Dokonalý duševní mrzák . Ale u poďobaného hašišáka nic divného .

kukuku ( 27. července 2018 15:08 )

Máš recht, klidně tu Milku Němcovou vol.

janejaneja ( 27. července 2018 15:00 )

kuku: Vol si koho chceš. A věř si dál ve své naivitě taky komu chceš. Ale Babiš ti štěstí nepřinese. Uvidíš časem.

a-z- ( 27. července 2018 14:49 )

Zbavit hradního ochmelku svéprávnosti a poslat na Vysočinu.

kalina107 ( 27. července 2018 14:13 )

René - pozdě vytažené . Že by byl tvým otcem tvůj bratr ? Ty inteligente .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud