Obviněný Horáček podporoval hnutí ANO. Vetřel se k nám, dar vrátíme, tvrdí Babiš

Autor: jer, ČTK, všm - 
4. 7. 2018
20:50

Podnikatel Tomáš Horáček, který je aktuálně ve vazbě kvůli spojení s kauzou zmanipulovaných zakázek ve zdravotnictví, podporoval dary hnutí Andreje Babiše. Ten ve středu uvedl, že ANO dar vrátí. Informoval o tom server iRozhlas.cz

Horáček se podle iROZHLAS.cz angažoval v kampani ANO před komunálními volbami v roce 2014. S ním spojená firma Active Vision hnutí zadarmo zajistila pojízdný billboard a spoty v hodnotě téměř 400 000 korun. Při krajských volbách o 2 roky později pomáhal rovněž s marketingovou propagací, a dokonce se objevil i ve volebním štábu ANO.

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš ve středu rozhlasu sdělil, že hnutí Horáčkův dar vrátí. „Musíme zjistit, jak se ten pán do hnutí vetřel. Projednáme to na výboru hnutí," uvedl Babiš.

Razie v nemocnicích

Horáčka přitom kriminalisté považují za ústřední postavu rozsáhlé kauzy, kterou od minulého týdne vyšetřují. 

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali od čtvrtka v nemocnicích Na Bulovce, Na Františku i na dalších místech. Podle iRozhlasu se zajímali o desítky míst v Praze a ve středních Čechách, povolení k domovním prohlídkám zmiňuje 39 domovů pro seniory a další sociální zařízení. Policisté se zabývají veřejnými zakázkami například na ostrahu objektů, dodávku hygienických potřeb nebo pořízení osobních automobilů.

Video Při razii zadrželi i šéfa Bulovky. A Malá čelí podezření z opsání diplomky - Markéta Volfová, Lukáš Červený, redakce Blesk Zpráv

Mezi obviněnými jsou kromě Tomáše Horáčka také exředitel Nemocnice Na Františku Robert Zelenák a exmanažer společnosti Eurest Martin Tvrdoň. Celkem policie stíhá 9 lidí, na dva byla uvalena vazba. Ve vazbě je kromě Horáčka také bývalá ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská.

Nástupce Vrbovské na postu ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka ve středu ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) odvolal. Tento týden rezignoval také ředitel Nemocnice Na Františku Robert Zelenák.

Server iROZHLAS.cz uvedl, že podle policejních odposlechů si Horáček údajně řekl o úplatek 7,2 milionu korun za to, že firmě MW Dias zajistí vítězství v zakázce na úklid v Nemocnici Na Bulovce. Horáček podle serveru při výslechu uvedl, že částka nebyla úplatek, ale přiměřený pětiprocentní zisk ze zakázky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zdenek43 ( 7. července 2018 11:05 )

Rusňák v hledáčku kriminalistů. Stojí údajně za 12 nelegálními průniky do spisů Brněnský podnikatel David Rusňák stojí podle kriminalistů za dvanácti nelegálními průniky do policejních databází a evidencí státního zastupitelství. Sponzor hnutí ANO tak měl údajně přístup k vyšetřování, které proti němu vedla před lety brněnská policie.....5.2017 aaaaaaaaaa Dárek 11.12.2017 pro Babiše: Zastavení trestního stíhání Davida Rusňáka budí pochybnosti Po půl roce vyšetřování olomoučtí žalobci podmíněně zastavili trestní stíhání vlivného podnikatele a sponzora hnutí ANO Davida Rusňáka. V počátcích případu policie po masivní razii obvinila osmnáct lidí, z toho osm bylo stíháno vazebně. Kauza rozsáhlých úniků informací z policejních evidencí a živých vyšetřovacích spisů zasáhla řadu současných i bývalých policistů. Už na začátku budil případ podezření z manipulace. -- Rusňák byl obviněný kvůli podezření, že za pomoci bývalých detektivů Šlachtova ÚOOZ dostával on-line informace ze živých vyšetřovacích spisů, které proti němu vedla policie. Kromě toho si řadu let nechával zjišťovat, jestli proti němu nebo jeho firmě podnikající v nemovitostech, telekomunikacích či teplárenství policie zahájila nějaké kroky. Vyšetřovatelé zjistili dvanáct nelegálních přístupů Rusňáka do policejních evidencí, z nichž si nechával vytahovat informace o kauzách propojených s jeho osobou. -- Hlavním postavou má být bývalý elitní policista, který podle obvinění přinejmenším od roku 2009 využíval svých kontaktů, jež získal jako příslušník ÚOOZ, a který po odchodu od policie jako šéf bezpečností agentury nabízel kromě běžných služeb i nákup neveřejných informací z policejních evidencí a konkrétních informací z probíhajících trestních řízení, například informace o nařízených odposleších a plánovaných prohlídkách......

zdenek43 ( 7. července 2018 10:59 )

Úspěch ve volbách? Babišovo hnutí Ano čelí náporu zájemců o vstup Jižní Morava, Vysočina - Úspěšné hnutí Ano 2011 muselo zastavit přijímání nových clenu ..12.2013 + +Babišova náměstkyně-ministryně financí Aleny Schillerové - - Sama Schillerová není členkou hnutí ANO. Je s ním ale propojena přes rodinné příslušníky. Její dcera Petra Rusňáková sedí ve vedení Brna jakožto radní za hnutí ANO. Její zeť, manžel dcery Petry, patří k mecenášům hnutí v Brně a také k největším zákulisním hráčům..RODINA RUSŇÁKOVÝCH: VLÁDCI BRNA V BARVÁCH ANO A S VAZBOU NA BABIŠE..Rodina finančníka Davida Rusňáka to splňuje bezezbytku. Jeho manželka je radní za ANO na brněnském magistrátu, tchyně nově řídí úsek výběru daní na ministerstvu financí. On sám je mecenášem Babišova hnutí a jeho vliv posiluje pověst rozhodujícího zákulisního hráče brněnské buňky. Dokud zkraje roku 2015 jeho finanční skupina DRFG nezačala sponzorovat brněnskou hokejovou Kometu, objevovalo se jméno Davida Rusňáka na veřejnosti prakticky v souvislosti s finančními tématy. V podstatě ve chvíli, kdy ANO v městě vyhrálo volby a zamířilo do tamní vládní koalice. David R u s ň á k totiž hnutí Andreje Babiše pomáhal v kampani, včetně finanční injekce. V příběhu rychlého zbohatnutí majitele investiční skupiny DRFG a někdejšího vlivného sponzora hnutí ANO Davida Rusňáka zůstává několik mlhavých míst. Prvním je struktura věřitelů, kteří mu na rozjezd jeho širokého byznysu půjčili peníze. Investory DRFG Rusňák, který dnes spravuje aktiva v hodnotě zhruba 3 miliard korun, nikdy nechtěl prozradit.. ++Rusňá 2012 využil tehdejší legislativu, která umožnila vydávat vlastní dluhopisy i soukromým společnostem. Právě kvůli těmto firemním dluhopisům přitom vypukla vládní krize, když premiér Bohuslav Sobotka obvinil min. financí a šéfa ANO Babiše z vyhýbání se daním tím, že koupil korunové dluhopisy svého Agrofertu. David Rusňák díky vydání dluhopisů vlastní firmy dokázal nashromáždit velký kapitál v hodnotě 750.000 korun.

marmat ( 6. července 2018 22:44 )

Jen REDAKCE , která trolly financuje, nebo toleruje by měla svoji vizitku konečně poopravit ...Pravidla diskuze nejsou respektována, ale úplně vyfejkovaná ....

marmat ( 6. července 2018 22:42 )

Myslíte si taky,že : salto, socan ,vagen,komin, partyzanka.michel,bengo,junkiexl:, zdeneksevratil: musí být nutně j e d e n "MOZEK" nebo jedna (1) mizerně placená trollí rodina ??? Je to mizérie a zatrpklost, která by se měla kurýrovat !

salto ( 6. července 2018 18:31 )

Furt lepší živý člověk, byť podvodník, než Lajos Bacs s Pepou z Honkongu

Zobrazit celou diskusi
Další videa