Babišova nová ministryně má firmu s Okamurou. Potkali se v pořadu ČT

Autor: Jakub Veinlich, Jakub Tomek - 
4. 7. 2018
05:24

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) byla až do teď především podnikatelkou, viceprezidentkou Hospodářské komory a také šéfkou Svazu obchodu a cestovního ruchu. Do podnikání se vrhla i s Tomiem Okamurou. Společné firmy se ale po vstupu do vysoké politiky zbavuje, stejně tak i dalších funkcí.

Tomiem Okamurou svedl Martu Novákovou dohromady před lety televizní pořad Den D. V něm dávali investoři šanci na podnikání začínajícím odvážlivcům, kteří přišli s dobrými nápady, ale neměli peníze do začátků.  Teď se spolu oba potkávají i v Poslanecké sněmovně. Ona jako ministryně průmyslu a obchodu, on jako místopředseda Sněmovny.

„Potkali jsme se ve Sněmovně, takže mi pogratuloval,“ řekla nedávno nová ministryně v České televizi.

Společně s Okamurou se Nováková ale příliš nevídá. V podnikání je předseda SPD podle ministryně podobný, jak ho známe z jeho výstupů.  

„Myslím, že je velmi pragmatický a předpokládám, že takový je i v politice.  Vždy jsme se dokázali racionálně dohodnout na bussinesových principech,“ říká o Okamurovi Nováková.

Spolu s Okamurou mají firmu Break2win, která stojí za přístroji na analýzu tenisových zápasů. Nováková působí ve společném projektu přes firmu U & SLUNO jako 30% společník s vkladem 120 tisíc korun. Okamura dal podle veřejného rejstříku do firmy osmdesát tisíc korun a má podíl 20 %.

Od té doby, co Okamura vstoupil do politiky, jednání za jeho podíl převzala na základě plné moci právě Nováková. Společný projekt ale podle všeho teď končí.

„Podíl prodávám, vše už je v běhu,“ řekla ministryně Nováková Blesk Zprávám.

Se vstupem do politiky ale prodej firmy podle ministryně nesouvisí.

„Je mi 63 let a asi před třemi lety jsem se rozhodla, že z podnikání odejdu a postupně na tom pracuji. Takže některých podílů už jsem se vzdala, nebo prodala a tu největší firmu, kterou mám, tak jsem v procesu prodeje,“ řekla Nováková ČT.

Tomio Okamura se ke svému podnikání s Martou Novákovou na dotaz Blesk Zpráv nevyjádřil.

Video Okamuru vypískali lidé na Národní - Jakub Veinlich, Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Zajímavostí je, že ve firmě s Okamurou i Novákovou působil také Ivan Pilný. Tedy bývalý ministr financí, současný kandidát do Senátu, ale především také další z investorů z pořadu Den D. To už je třetí investor, který vstoupil zpoza kamer do politiky. Tím ale výčet nekončí. Ministryní byla totiž i další investorka z pořadu Dana Bérová. Ve vládě Jiřího Paroubka řídila jako nestraník ministerstvo informatiky, které později zaniklo. Dnes je Bérová spolumajitelkou golfového hřiště a působí i v dalších menších firmách.

Kdo je kdo: Den D - investoři 

Dana Bérová (51)

*Ve vládě Jiřího Paroubka (65) zastávala v letech 2005 - 2006 post ministryně informatiky

*V současné době je spolumajitelkou golfového areálu na Slapech

*V roce 2017 stála u zrodu politické strany Realisté Petra Robejška 

Marta Nováková (63)

*Od roku 2014 byla prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu,  od roku 2016 také viceprezidentkou Hospodářské komory. Těchto funkcí se kvůli angažmá na ministerstvu průmyslu a obchodu v nové vládě ANO a ČSSD musela vzdát.

*má podíl ve firmě Break2win, společníkem ve firmě je také Tomio Okamura (45).

 

Tomio Okamura (45, SPD)

*Od roku 2008 byl mluvčím a chvíli i viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

*V roce 2012 byl zvolen senátorem za Zlínsko

*V roce 2013 se dostal se svým hnutím Úsvit do Sněmovny. Kvůli finančním machinacím z hnutí odešel a založil nové hnutí Svoboda a přímá demokracie, se kterým se dostal znovu do Sněmovny. Nyní je jejím místopředsedou.

*V roce 2013 se neúspěšně pokoušel kandidovat na prezidenta 

Ivan Pilný (73, ANO)

*V letech 1992 – 1998 působil jako generální ředitel české pobočky Microsoftu

*V roce 2013 se dostal do Poslanecké sněmovny za hnutí ANO

*Od května do prosince 2017 zastával po Andreji Babišovi post ministra financí v Sobotkově vládě.

* Nyní kandiduje do zastupitelstva Prahy a také do Senátu

Doporučujeme
zdenek43 ( 4. července 2018 13:51 )

+ + Puč 1994az 2018 se zdařil. Komunisté si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě. Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí. Na konci osmdesátých let se užiteční blbečci z řad kavárenských povalečů konečně proberou z opilství a „zorganizují sametovou revoluci“. Hlavně, aby to komunisty nebolelo! Vše má pod taktovkou StB dle dohody s Václavem Havlem z roku 1989. Do médií pustili lživé informace o mrtvém studentovi, aby se neškodným kavárenským povalečům „revoluce“ povedla. Údajně „mrtvý“ student Růžička byl ve skutečnosti poručík StB Zifčák. V čele průvodu šli i další členové StB! “Revoluce” v režii StB struktur napojených na KGB se zdařila. Po jednání s Čalfou bylo dohodnuto, že komunističtí poslanci zvolí Václava Havla prezidentem výměnou za beztrestnost! Pavel Žáček ve své knize Vypovídat pravdu a nic nezamlčet cituje záznamy z protokolů parlamentní vyšetřovací komise pro objasnění událostí 17. listopadu 1989, kde velení Rudé armády na území ČSSR dostalo rozkaz napomoci demonstrantům v případě, že budou napadeni bezpečnostními složkami ČSSR. V níže uvedeném dokumentu ČT cituje Zbyněk Čeřovský, člen vyšetřovací komise pro ubjasnění událostí 17. listopadu, dokumenty KGB zaslané na MZV ČSSR (od 14:40), kde bylo jednoznačně napsáno co považuje KGB za žádoucí vývoj v ČSSR těsně po 17. listopadu 1989: Havel se stane prezidentem a nedojde k žádným represím na ministerstvu obrany a vnitra. PS: Pro roce 1989 dostali propuštění příslušníci StB odstupné 50-70 tisíc (průměrný plat byl cca 3 000,-). Společnost Člověk v tísni dostává ročně miliardu korun (!) z vašich daní. Nejvíce dotované NO nedostávají ani dvacetinu této částky. Proč zrovna organizace Šimona Pánka, který byl studentským vůdcem v listopadové frašce?

zdenek43 ( 4. července 2018 13:47 )

nazorna ukazka JAK TO MAJI SOUDRUZI v Cesku prorostle pres Levici a taktez?? PRES p r a v i c i ?? - nebo neco - co se tvari jako PRAVICE v Cesku . . . . je to stejny scenar jako prace v Ceskoslovesnku - - - - - v roce 1994. Velká privatizace byla zdrojem nové vládnoucí elity. Na začátku šedesátých let si komunisti spočítali, že vydělají daleko víc, když tu bude ekonomika s tržními prvky pod jejich vedením (Čína byla ve stejné situaci v osmdesátých letech). Jak to udělat, aby si zachovali vůdčí roli ve státě a nepřišli o nakradený majetek? Začali si pěstovat nadějné kádry, kterým svěří tento úkol. V roce 1968 byl první pokus, nebyl úspěšný. První vlna kádrů se neosvědčila, nadšení komunisté se ukázali jako nespolehliví. Na konci šedesátých let začali pracovat na nové třídě kádrů. Kartu vsadili na levičácké „liberály“ západního střihu. Mnozí o této lsti neměli tušení a nechali se zmanipulovat. Mnozí byli jejich tajní agenti, kteří mají jen ústní smlouvu o spolupráci a kontakt udržují přes jednu osobu. Jezdí do zahraničí studovat kapitalistické VŠ za kapitalistické školné i přesto, že doma se kádrují i studenti středních škol a roční školné v zahraničí stojí tolik, kolik je průměrná mzda doma za několik desetiletí! Hlavním táborem nových kádrů je v roce 1984 založený Prognostický ústav (dnes sídlo KSČM, předsedou stranické buňky byl Vladimír Dlouhý). Tento typ „vědeckých“ pracovišť zakládá KGB v celém východním bloku! Byli tam připravováni ti co se, po kolapsu vlády komunistů, měli ujmout “nové” vlády. Byli tam vychováváni lidé pro pravé - P R A V E i levé - L E V E spektrum politiky. Prognostický ústav se stává chobotnicí moci a vlivu KGB. V Prognostickém ústavu agent StB/KGB Karel Köcher. V osmdesátých letech mají již slušný počet vychovaných kádrů, začínají utahovat smyčku. Převrat se již stal nutností. Problémy ekonomiky jsou rok od roku závažnější, jak můžeme slyšet na tajném projevu Jakeše na Červeném hrádku....

marmat ( 4. července 2018 11:57 )

KDYŽ BUDETE PODNIKAT.....budete mít víc kamarádů, přátel...partnerů a jiných starostí, než pouze čas závidět a vyčuchávat intriky!

marmat ( 4. července 2018 11:55 )

Lahváč s Jájou můžou taky dobrý nápad zrealizovat ....Zatím mají jen podivnou a ultra-nelogickou (ultra-dětinskou) představu, že podnikatel má žít každý ve své BUBLINĚ !!! A také pořad TV Den D měl víc předkladatelů , zajetých čehosi-podnikatelů, víc nápadů a vizí....logicky víte ???

jajas ( 4. července 2018 08:16 )

Týý jo, politika......to je "každý s každým"! To fakt nemá chybu!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa