Ministr Pelikán skončil ve Sněmovně, nahradí ho šéfka neziskovky

Autor: ČTK, kal - 
19. 6. 2018
17:35

Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (38, ANO) se v úterý odpoledne vzdal poslaneckého mandátu. Jeho rezignaci přijal předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Na Twitteru o tom informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Náhradnicí za něj je Monika Červíčková (50, ANO), ředitelka neziskové organizace Plus 50. Pelikán už předem oznámil, že do další vlády Andreje Babiše (ANO) nepůjde.

Pelikán byl ministrem spravedlnosti od března 2015 ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), ve funkci zůstal i v současném prvním kabinetu Babiše, který od závěru ledna vládne v demisi. Svůj odchod z politiky zdůvodnil Pelikán začátkem dubna mimo jiné názorovým rozchodem s hnutím ANO, jehož členem ale chce zůstat.

Za Pelikána by měla do poslaneckých lavic nastoupit ředitelka neziskové organizace Monika Červíčková, která je první náhradnicí na pražské kandidátce ANO v loňských podzimních volbách. Slib by mohla složit v úvodu schůze dolní komory, která začne za týden.

Video „Je to facka všem, které Ondráček umravnil obuškem!“ Pelikán (ANO) nevydýchal výběr komunisty k dozoru nad GIBS. - Blesk Zprávy - Zuzana Štíchová

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zdenek43 ( 20. června 2018 11:03 )

 Monika Červíčková (50, ANO)...... ZIVOTOPIS taknejakNIKDE????? . . . . . .TAK SI DEJTE DOST B A CH A . . . . . . . . . MONIKA ČERVÍČKOVÁ PRAHA...... pise o sobe ...... Moje dosavadní profesní zkušenosti se dělí prakticky do dvou základních oborů: zahraničního obchod a cestovního ruchu. S ukončením střední školy jsem nastoupila na Ministerstvo zahraničního obchodu a po třech letech praxe byla vyslána na Zastupitelský úřad ČR v Sýrii, kde jsem strávila 3 roky....... PRAXE ???? v Syrii po STREDNI SKOLE???? - - - narozena 1967?? + 15 + 4 roky jeeeeeeee rokkkkkkk 1986 .... TAKZE V Ceskoslovesnku jsme vesele budovali S O C I A L I S M U S - V BUDOVÁNÍ SOCIALISMU A LEPŠÍCH ZÍTŘKŮ JE NAŠE BUDOUCNOST. noooooo a mame TU pribehy?? alaaaaaa SOUDRUH-StBak Andrej B A B I S - BURES,,,,,, aaaaaaaaaaa pribeh SOUDRUZKY-StBacky Radmili K l e s l o v e - Kleslová v roce 1986 podala přihlášku do StB a po dlouhém prověřování byla v roce 1988 přijata v hodnosti podporučíka s krycím jménem Lia........ Starostka Prahy 10 v Pressklubu: Nikdy jsem nebyla v StB! Hostem Pressklubu rádia Frekvence 1 starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO). Mimo jiné vyvracela informace, že spolupracovala s StB.....https://www.frekvence1.cz/audio-video?porad=pressklub&clanek=starostka-prahy-10-v-pressk lubu-nikdy-jsem-nebyla-v-stb-15722 noooooooo a pise dalllll . . . Po návratu // 1986 + 3 roky jeee 1989 // ze zahraničí jsem v Praze vystudovala vysokou školu a s ohledem na možnost využití jazykových znalostí pak pracovala v incomingové cestovní kanceláři. Další pracovní zkušeností byl opět podnik zahraničního obchodu, kde jsem zastávala jednak pozici tajemníka a.s. a zároveň byla zodpovědná za dovoz z USA. Od roku 2009 podnikám v cestovním ruchu: jsem spolumajitelkou cestovní agentury specializované na školní výlety a exkurze....... Hnutí ANO mě oslovilo v roce 2012, předtím jsem členkou žádné politické strany ani hnutí nebyla......

zdenek43 ( 20. června 2018 10:24 )

 Security Summit 2018 je konferencí, která navazuje na tradici Konference bezpečnostního managementu (KBM). Letos pořádáme již 14. ročník tohoto největšího setkání bezpečnostních profesionálů. ++ Ing. Monika Červíčková Ředitelka neziskové organizace PLUS 50, z.ú., kandidátka do Poslanecké sněmovny PČR... ++ JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček, Ph.D. Poslanec Poslanecké sněmovny PČR (KSČM).....NENI TREBA NIC MOC PSAT - Zdeněk ´Mlátička´Ondráček ...... ++ Ing. Bohuslav Chalupa - Ing. Bohuslav Chalupa je v současnosti poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, místopředsedou výboru pro obranu a předsedou stále komise pro kontrolu VZ.-nic se nepise takze ?????? - Bývalý člen KSČ v letech 1978–1990. Vystudoval Vojenskou vysokou školu pozemního vojska ve Vyškově. Do roku 1990 pracoval na Ministerstvu národní obrany ČSSR...... ++ Ing. Bc. Marek Čandík, PhD. Policejní akademie ČR v Praze....... nelze se dostat k Z I V O T O P I S U - to bude asi????? p r u s v i h ??? ++ JUDr. Matěj Bárta Generální ředitel M2C, největší české společnosti se zaměřením na komplexní služby v oblasti Facility managementu a bezpečnosti........ ++ Mgr. Radek Zapletal Tajemník Unie soukromých bezpečnostních služeb ČR........ a dalsi a dalsi toooooooooooooo je s e s t a v i c k a ........ a tohletoooooo se Va dere do nejvyssich pater STATU CESKE REPUBIKY. . . .

gabreta ( 19. června 2018 21:30 )

Třeba dobře percá!!

rexrothak ( 19. června 2018 21:20 )

Takovej jemnej zbabělec a jak si na něho z venku někdo dupne i podrazák.

pomnenka ( 19. června 2018 20:04 )

No potes nas otez - sefka neziskovky, podnikatelka - majitelka cestovky, absolventka VS hotelove, dlouhodoba praxe v zahranici, kandidatka do Europskeho parlamentu, mandat neziskala a nakonec bude ridit MS, tak nevim, ze by byla tak dokonala odbornice v nekterych oborech nebo tak rychle splhajici, nechame se prekvapit, ale nedelam si iluze.

Zobrazit celou diskusi
Další videa