Babiš své ministry nechává v nejistotě. Kdo všechno do nové vlády už nepůjde?

Autor: ČTK, AKu - 
6. 6. 2018
09:10

Ministři v demisi zatím s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, kterého ve středu prezident Miloš Zeman podruhé jmenuje premiérem, o svém případném působení v nové vládě nemluvili. Podle vicepremiéra a místopředsedy hnutí Richarda Brabce je na to ještě čas. Novinářům řekl, že zatím o personálních otázkách nejednalo ani širší vedení ANO. Sám má zájem pokračovat v čele ministerstva životního prostředí. Uvítal změnu názoru Dana Ťoka (za ANO), který potvrdil, že chce v novém kabinetu být.

 „Pokud dostanu nabídku, přijmu ji,“ řekl novinářům Ťok. Před několika týdny uvedl, že kvůli malé podpoře, kterou cítí od ANO v prosazování mýtného tendru, nechce v novém kabinetu pokračovat.

Ani ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s Babišem o svém dalším působení nejednala. „Neřekl mi, že bych pokračovat neměla,“ uvedla. Svou další budoucnost s premiérem v demisi zatím neřešila ani šéfka ministerstva práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO), a to přesto, že její křeslo má připadnout podle dohody sociální demokracii, která do vlády nominuje Petra Krčála. Němcová počítá s tím, že se vrátí ke svému předešlému působení expertky na financování zdravotní či sociální péče.

Bez komentáře nechala dotaz na své další angažmá ministryně obrany v demisi Karla Šlechová (za ANO). Ministryně, o jejímž konci se spekuluje, uvedla pouze, že na toto téma s Babišem nehovořila.

V případě kladného výsledku referenda ČSSD o vstupu do menšinové vlády ANO by měli sociální demokraté obsadit pět ministerstev. Změny se tak mají týkat vedle resortu práce a sociálních věcí také ministerstva vnitra, které vede Lubomír Metnar, ministerstva zemědělství dosud řízeného Jiřím Milkem, ministerstva kultury pod vedením Ilji Šmída (všichni tři za ANO) a ministerstva zahraničí místopředsedy ANO Martina Stropnického. Šéf diplomacie již oznámil, že chce ve vládě skončit, má se stát velvyslancem v Izraeli. Odchod ohlásil také ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Video Andrej Babiš bude znovu premiérem 6. června. Důvěru pro novou vládu chce mít okolo 10. července - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

 

 

Doporučujeme
anka. ( 6. června 2018 14:13 )

Z diskuse se stala léčebna mindráků. Prosím dotčenou osobu, aby nereagovala, stejně odcházím.

anka. ( 6. června 2018 14:10 )

Jste k politování, možná kdyby jste si jako každý jiný slušný člověk našel/a práci, stalo by se vyše působení na tomto světě přínosnějším.

zdenekksevratil ( 6. června 2018 14:08 )

Ty jsi taky zajímavý přírodní úkaz, povzbuzovat jihočeského zloděje a podvodníka Kraďouska, to chce mít páteř rovnou jako §, hloupý klone.

anka. ( 6. června 2018 13:57 )

Proč si ve všech diskusích píšete sám/a se sebou? Nějaká duševní porucha, nebo jen nechcete dát prostor k diskusi ostatním?

zdenekksevratil ( 6. června 2018 13:54 )

Jsme zvláštní země, jediný schopný člověk v politice pan Babiš a někteří si tam chceme zase dosadit ty předchozí darebáky, zloděje a likvidátory ČR.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa